Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Erről a műről mi a vélaményete...

Erről a műről mi a vélaményetek? : A protestáns etika és a kapitalizmus szelleme

Figyelt kérdés
[link]

2015. ápr. 25. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
17%
Ismerem a muvet, szerintem elegge zavaros, es altudomanyos. Szerintem nem tul ertekes olvasmany.
2015. ápr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha már ilyen témában olvasol akkor inkább Marx. a 19.sz elején sokan foglalkoztak ezzel, főleg elméleti síkon.


Viszont szerintem Marx tisztábban látta és fogalmazta meg a dolgokat. Csak szerencsétlent a kommunizmus zászlajára tűzték. Pedig csak azt írta le, mi nem jó a Kapitalizmusban. (megjegyzem, a kortársainál, már 20 évesen is jobb gondolkodó volt.)

2015. ápr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Amúgy azért jutott eszembe ez a kérdés, mert magam is protestáns (azon belül református) vagyok és elgondolkodtatott a cikk következő része: "A protestáns etika megszabadította a javak szerzését a tradicionalista etika gátlásaitól, úgy rombolta le a nyereségvágy korlátait, hogy nemcsak legalizálta, de egyenesen isteni akaratot látott benne." Eszerint lényegében (már ha jól értelmezem), ha nem is teljes egészében, de részben a reformáció is hoozájárult a tőkés gazdaság kialakulásához.
2015. ápr. 25. 13:46
 4/4 anonim ***** válasza:

2-es, ha már Marx-as példázol:


[link]


Én nem dicsőítenék egy olyan embert, akinek soha nem volt munkája, és a barátai tartották el.

2017. szept. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!