Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A munkanélkülieknek kötelezővé...

A munkanélkülieknek kötelezővé tennétek a közmunkát?

Figyelt kérdés

Sok a munkanélküli, aki nem is akar igazán munkát keresni. Vagy ami van nem felel meg neki.

Sokan azon az állásponton vannak hogy ha munkanélküli, akkor menjen közmunkára mert így legalább a munkájáért pénzt kap. Ti köteleznétek a munkanélkülieket a közmunkára?



2015. jún. 2. 11:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%

Ez a megfogalmazás olyan ismerős...


Ja megvan, szóval ezt értették a kormánypártiak internetes nemzeti konzultáció alatt.

2015. jún. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%
Nem. Ha dolgozik, akkor kapjon rendes bért! A közmunka egy büntetési forma, amellyel a büntetés kiváltható.
2015. jún. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
82%
Egy megfelelő Országban ahol megfelelő az oktatás, a családok állapota, a légkőr és mind emellett a felső vezetés, akkor egy olyan helyen van sok munkahely! És sok olyan ember aki szeretne dolgozni is!! A sok parlamenti laptopos tudatlan barmot küldeném rendes emberi munkát végezni! Szánalmasak!
2015. jún. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, ne ítélkezz, én az elmúlt két- három hónapban voltam vagy legalább tíz állásinterjún, abból mind a tíz interjún elutasítottak... Egyiket se én utasítottam vissza! Ha rajtam múlna, már dolgoznék!! Már két éve vagyok regisztrált munkanélküli, a munkaügyi központ egy darab állást sem ajánlott még fel! Vagy kétszáz helyre adtam be az önéletrajzomat, minden próbálkozásom sikertelen volt!!
2015. jún. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%

Már így is jóval több közmunkás van, mint amennyire ténylegesen szükség lenne! Nem is beszélve arról, hogy a közfoglalkoztatás egy zsákutca! Zsákutca az államnak, mert tényleges haszna nincs, ellenben rengeteg pénzt emészt fel, és zsákutca a közfoglalkoztatottaknak is. Ebben senki sem jár jól.


"Sok a munkanélküli, aki nem is akar igazán munkát keresni. Vagy ami van nem felel meg neki."


Ezzel egyébként mi a baj? Miért jobb az, ha nem csinál semmi érdemlegeset közmunkán, miközben az állam fizeti utána az adót, az egészségbiztosítási járulékot meg a nyugdíjjárulékot?

2015. jún. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
A közmunka extra kiadás, és csak csökkenti a munkakeresés hatékonyságát. Emellett könnyen kihasználható, és nem termel értéket. Nem értem, hogy miért támogatja bárki is.
2015. jún. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%

"A közmunka extra kiadás, és csak csökkenti a munkakeresés hatékonyságát. Emellett könnyen kihasználható, és nem termel értéket. Nem értem, hogy miért támogatja bárki is."


Akiket egyébként sehova nem vesznek fel, azoknak te milyen munkát biztosítanál, ha a közmunka szerinted nem jó? Szerinted aki akar dolgozni, és önhibáján kívül nem foglalkoztatják sehol, az üljön otthon és éhezzen?!

2015. jún. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kötelezném! Szerintem az embernek joga van a munkához - de ahhoz is, hogy ne dolgozzon, ha nem akar! Nem a szocializmusban élünk már, kéremszépen.

Anyukám például nem dolgozik, viszi a háztartást. Apukám fizeti utána a tb-t meg a nyugdíjjárulékot. Cserébe otthon két szalmaszálat nem kell keresztbe tennie. Miért kellene kötelezni anyukám arra, hogy valami értelmetlen helyen pocsékolja el a napja aktív részét?


Ráadásul a közmunka azzal is kiszúr, aki dolgozni akar. Mert az állásinterjúk tipikusan munkaidőben vannak, a közmunkásokat pedig nem engedik el rá. Ez szerintem abszurdum. Amíg nem olvastam a hírekben, fel se merült bennem, hogy nem úgy működik a dolog, hogy bemegyek reggel és mondom, hogy holnap tízkor állásinterjúm van, úgyhogy csak délre jönnék. Pedig nem, szabadságot kell kivenni rá - ha engedélyezik!

Ráadásul határozott időre kötik a szerződést, azaz ha el is jutsz az interjúra és felvesznek, akkor se tudsz kezdeni. Ez az egész úgy ahogy van, abszurdum.

2015. jún. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

"Dehogy kötelezném! Szerintem az embernek joga

van a munkához - de ahhoz is, hogy ne

dolgozzon, ha nem akar! Nem a szocializmusban

élünk már, kéremszépen.

Anyukám például nem dolgozik, viszi a háztartást.

Apukám fizeti utána a tb-t meg a

nyugdíjjárulékot. Cserébe otthon két szalmaszálat

nem kell keresztbe tennie. Miért kellene kötelezni

anyukám arra, hogy valami értelmetlen helyen

pocsékolja el a napja aktív részét?"


Itt aztán bőven van sötétség :D

2015. jún. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szeretnék végre egy normális munkahelyen dolgozni, de hiába pályázom, általában vissza se jeleznek. Igazából már a munkakör is édes mindegy volna, felsőfokú végzettségeim vannak, de árufeltöltőnek is elmennék, sőt jelentkeztem nem egyszer.

Nem jókedvemben vállaltam be a közmunkát se, 14 hónapot húztam le benne, nekem bőven elég volt, még egyszer nem kérek a megaláztatásból.

Amúgy se segélyt, se semmit nem kapok, szóval nem az állam tart el, hanem még én fizethetek havonta közel 7e ft-ot. Szégyen ez az ország.

2015. jún. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!