Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az MSZP vagy a FIDESZ kormányz...

Az MSZP vagy a FIDESZ kormányzása idején volt jobb az életed?

Figyelt kérdés
És ez miben nyilvánul meg? Írjatok kort is.
2010. márc. 10. 15:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
56%
mindenki bevallja, hogy jobb volt a fidezs idején. jobbik is megmondta, csak épp jogos, hogy egy mszp-nél annyira nem nehéz jobbnak lenni.
2010. márc. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
25%
Bármennyire is fáj sokaknak, nekem az MSZP kormányzása idején ment jobban. Mondjuk én dolgoztam ezerrel és nem vette el Orbán a kedvem az élettől.
2010. márc. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
54%
első vagyok. nekem is jobb most mint annó, illetve én akkor még nem dolgoztam, de elég jól keresek most is igaz, nagy részt sajnos feketén kapom. de ettől még nagyon jól látom, hogy az mszp elcseszett egy tonna dolgot és eszembe se jutna, hogy rájuk voksoljak.
2010. márc. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Nekünk nagyon rossz most. Hónap végén alig van pénz kajára. Csak apukám dolgozik, 90e-ért, 3an vagyunk testvérek. A fizetését is úgy kapja, hogy hetekkel később. Most is tartoznak előzőhavival, meg egy kis részlettel az az előttiből, annyira nem megy jól az üzlet.
2010. márc. 10. 16:13
 5/29 anonim ***** válasza:
61%

na összegyűlt az mszps csürhe....


képzeljétek nekem pont most nem megy úgy na milyen érdekes nem?

2010. márc. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
70%
A Fidesz alatt ment csődbe a gyár ahol dolgoztam és akkor csődölt be a házasságom is, de ez csak véletlen egybeesés volt:) Sőt emlékszem egy kéthetes MÁV sztrájkra is, amikor a WC-ben utaztunk 4-esben idegenekkel, mert olyan sokan voltunk az egy db vonaton, ami ment be. A vonat tele volt ilyen firkákkal, hogy "... Orbán" "FIDesz ...."Szóval, mint ami később "Gyurcsány" neve mellett állt a falfirkáknál. :) Ez a politika, aki kormányra kerül, megszedi magát, a többi meg szív és az tök mindegy milyen neveken futnak a pártok.
2010. márc. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
65%

16:19

Ott a pont!

2010. márc. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
41%
csürhe alatt embereket többet értünk nem? én itt csak egy embert látok aki esetleg helyesli az mszp-t.
2010. márc. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég bonyolult kérdés.


MSZP első ciklusában ('94-'98), még sokkal jobban éltünk. Akkor még nem volt teljesen szétlopva az ország, még volt értéke a forintnak, ha jó emlékszem a minimálbér kb feleennyi volt (35-40 ezer), és sokkal jobban ki lehetett belőle jönni.


A Fidesz ('98-'02) uralkodása alatt is meg lehetett élni. Nem romlottak gyorsan az életkörülmények. A minimálbér ekkortályt érte el kb az 50 ezres szintet.


Az MSZP második ciklusában, az első két évben ('02-'04) még mindig élhető volt az ország. Aztán beléptünk az unióba, Medgyesi lemondott, váltotta Gyurcsány és rohamosan elkezdett romlani az ország. Mostanra jóformán az összeomlás szélére került. Zéró ipar (még élelmiszeripar sem, amiben pedig van potenciálunk), -1 egészségügy, közbiztonság -2, a honvédség romokban, ami maradt Afganisztánban, Magyarország a régió legjobb országából a legrosszabb lett.


20/F

2010. márc. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
51%
Azt birom hogy mindig azok sírnak a legjobban akik otthon ülnek és neteznek (igen én is itthon ülök és netezek de nem is sírok)
2010. márc. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!