Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig húzza a Fidesz? Tényleg...

Meddig húzza a Fidesz? Tényleg jobb, mint az MSZP?

Figyelt kérdés
2010. szept. 19. 12:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
még 4évig húzza, és jobb mint az mszp (nem sokkal, de jobb)
2010. szept. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Két választási ciklust. Talán egy kicsit jobb, de nem biztos. :)
2010. szept. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
és utána? újra mszp?:O vagy jobbik?:O
2010. szept. 19. 12:10
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
szerintem jobbik, ha addig kitartanak
2010. szept. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
44%

Ha a Fidesz nem rontja nagyon el, hanem képes olyan kb. közepes teljesítményt nyújtani, mint 1998-2002-ben, akkor 2014-ben még akár újra nyerhet is.


A Jobbik sehol se lesz 4 év múlva, mert csak ugyanazokat a szövegeket képes ismételgetni, és azok egyre hiteltelenebbül hangoznak, mióta maga a Jobbik is csak egyike a "pártoknak", amelyek "csak beszélnek, nem cselekednek", és a Jobbik a "rendszer része" lett.


Eddigi teljesítménye alapján az MSZP is meggyengülhet. Én arra tippelek, hogy 4 év múlva a Fidesz kihívója egy új alapítású szocdem párt lesz, az LMP-vel szövetségben.

2010. szept. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
az LMP a kopogtatócédulákat alig bírta összegyüjteni, hol lennének ők 4év múlva?
2010. szept. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%
Áhh, lesz még itt Viktor takarodj, lefogadom...
2010. szept. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
39%

A Fidesz népszerűsége januártól (az egykulcsos adó bevezetésével illetve a költségvetési megszorítások nyilvánvalóvá válásával egyidejűleg) erősen csökkenni fog. Az új Alkotmányt kínkeservesen legitimálni fogják majd, igaz, addigra (2012) már nagyon erős vita fogja kísérni, ugyanis népszavazás, a nép megkérdezése nélkül fogják keresztülvinni, még mindig az addigra már elpárolgott 2/3-os támogatottságukra (amely a valóságban már ma is csupán alig több, mint 50%) hivatkozva. 2014-ben egyszerű többséggel fognak nyerni, és 2018-ban ismét ellenzékbe szorulnak.


Számomra a legvalószínűbb az, hogy az MSZP a mai formájában megszűnik, és egy újonnan alakult szociáldemokrata párt veszi át a helyét a baloldalon. A közvélemény jövő évtől lassan kezd felrázódni, és megindulhat a verseny a csalódott, illetve passzív választókért. Én a baloldalnak drukkolok.

2010. szept. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

hát én is inkább egy igazi baloldali pártot látnék szívesen kormánypártként:D

olyat, aminek semmi köze nincs az MSZP-hez és az LMP-hez :)

2010. szept. 19. 12:42
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem mindegy, hogy melyik oldalról lesz pártunk? Én úgy vagyok vele, hogy mindegyik pártnak vannak jó ötletei, de mivel gyakorlatilag egymás ellenségei így nem fogadnak el semmit. A Jobbiknak igaza van... szét esett a magyar társadalom és igen is jobban össze kéne tartani illetve visszaszorítani a bűnözést és visszaállítani a közbiztonságot... Elismerem ez így szép és jó... csak csinálják is meg... A Fidesz egy kulcsos adórendszere remélhetőleg adóparadicsommá fogja változtatni Magyarországot és sok külföldi befektető itt is meg fog települni, amiből az államnak bevétele lesz és talán elindulhatunk egy kivezető úton a szarból... Én az MSZP kormányzásában csupán Gyurcsány illetve Bajnai munkásságát követtem figyelemmel, de ők állandóan ellenkeznek minden ellen, ami a Fidesz ötlete... illetve a Jobbikkal is szívóznak... Eddig az óvodás színvonalat hozni tudták... többre nem is tartom őket... Fel kéne végre fogni, hogy itt közel sem a pártokról van szó, hanem az ötletekről... Egyszer és mindenkorra össze kéne fogni az összes magyarnak, hogy kivakarjuk a szarból az országot, mert ebből a hisztiből, ami nap, mint nap megy soha a büdös életben nem lesz semmi.
2010. szept. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!