Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti szeretnétek (mertek)...

Ti szeretnétek (mertek) gyereket vállalni így, hogy kilátástalan a világ (az ország) helyzete?

Figyelt kérdés

Sajnos már szorít az idő, elmúltam 30, de hiába szeretnék gyereket, nem tudom megtenni, hogy egy ilyen világra szüljem.

Aki még most is vállal gyereket, az nem fél, hogy mi lesz vele? Ha csak a hazai helyzetet nézzük: egyre kevesebb pénz jut fontos dolgokra (pl. egészségügy), egyre rosszabb a közbiztonság. A világ meg kezd megőrülni. Szerintem az nem emberi, amit délen művelnek, és most még Európát is elözönlik a délről jövő menekültek. Félteném tőlük a gyerekemet. Főleg, ha lányom születne.

Szerintetek nem ennyire rossz a helyzet? Vagy más is így érez?



2015. aug. 25. 06:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Én is így érzem. Ezért fogok majd egy élhetőbb országban családot alapítani, ahol még nem gurult el az emberek gyógyszere.
2015. aug. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Élhetőbb ország? Melyik az?
2015. aug. 25. 06:59
 3/25 anonim ***** válasza:
21%
Ha elmúltál harminc és ennek ellenére itt tartasz, akkor inkább ne is szülj légyszives. Erre komolyan nem tudok mit mondani. Egy tizenéves szájából még elmegy ez a szöveg, de te már tapszatalt vagy, értelmes ...elvileg.
2015. aug. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Pár száz évvel ezelőtt 30 volt az átlag életkor, ehhez képest ma a "vacak" egészségüggyel húzzuk 70-80évet...

Ma háborúban százalékosan sokkal kevesebben halnak meg évente, mint a második világháborútól visszafelé az időben... Jóformán világbéke van... Gazdasági alapon dulnak a háborúk...

A probléma ami miatt ilyen rossz színben látod a világot, hogy dobozokból szerzed az infókat... Tv/internet...

Szenzáció pedig csak az lehet, ami rossz... Próbáld ki, zárd ki az életedből a tv-t meg az internetet és egyből egy boldogabb világban fogod találni magadat...

2015. aug. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

"ennek ellenére itt tartasz"

Kifejtenéd? Mégis szerinted hol tartok?

"Elvileg" tapasztalt vagyok. Nem gondolod, hogy azért érzem így a helyzetet, mert túl sok rosszat tapasztaltam már az életem során?

Tényleg, inkább szüljenek a felelőtlen emberek, amilyen te is lehetsz (ha nem látod, hogy a gyerekeknek nincs jövőjük).

2015. aug. 25. 08:22
 6/25 anonim ***** válasza:
12%

Igen a menekültek, azok mind kannibálok és gyereket esznek, meg mi az, hogy "dél" vagy ez olyan mint az ókori történetírók, hogy, aki keleten él és lovas az nekik mind szkíta?

Ennyi ésszel tényleg jobb, ha nem vállalsz gyereket, neki is jobb nekünk is!

2015. aug. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
95%

Amikor a járávnyok és az éhezés miatt a gyerekek fele sem érte meg a felnőtt kort, orvosi ellátás pedig gyakorlatilag semmilyen formában nem létezett, egyáltalán nem gondolkodtak ilyenen az emberek. Most, amikor van szerencsénk a világ leggazdagabb 10%-ához tartozni, mindenki aggódik, hogy ez még nem elég. (Ez provokatívnak tűnik, mert valamilyen szegénység van Magyarországon is, de ez nem is hasonlítható ahhoz, amilyen nélkülözést pl. a ráktérítő és baktérítő közötti népeknek át kell élnie.) Aki ilyen körülmények között nem mer gyereket vállalni, annak nem létezik olyan élethelyzet, hogy ne félne tőle. Úgyhogy ha most aggódsz, tényleg ne is gondolkodj ilyeneken soha.

A legstabilabb pénzügyi gazdaságok is pillanatok alatt össze tudnak omlani, sajnos sehol nem lesz elég jó számodra számodra. :(

2015. aug. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
63%

A pont az előttem szólóknál.

Sokkal nagyobb az esélyed, mint egy 20 évvel ezelőtti anyukának, hogy egészséges gyereket szüljél, bár tény hogy nem kellene, mert elég életképtelen vagy.

2015. aug. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Megváloszaltad magadnak a kérdést.

"Tényleg, inkább szüljenek a felelőtlen emberek, amilyen te is lehetsz (ha nem látod, hogy a gyerekeknek nincs jövőjük)."

Ha nincs jövőjük ne szülj,ennyi.Ha igazán akarnál gyereket nem igy gondolkoznál.

2015. aug. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Ti aztán sokkal értelmesebbek vagytok... Sajnálom a gyerekeiteket.

Szerintem tudod, hogy mire gondoltam a "dél" szóval, de egyszerűbb még ebbe is belekötni, mert "felháborító, hogy valaki nem akar gyereket".

Mégis ki a felelőtlenebb? Az aki megszüli a "majd úgyis lesz valahogy" felfogással, vagy az aki nem szül, mert esetleg nem érzi elég jónak a körülményeket?

Persze, a legegyszerűbb pálcát törni a másik felett... mert ti biztos mindent jobban tudtok.

Még szerencse, hogy nincsenek éhező, nélkülöző, szenvedő gyerekek a világban, hiszen a szülők (mint ti "kedves" válaszolók) előre látják, hogy adottak a körülmények egy szép jövőhöz...

2015. aug. 25. 09:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!