Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti szeretnétek (mertek)...

Ti szeretnétek (mertek) gyereket vállalni így, hogy kilátástalan a világ (az ország) helyzete?

Figyelt kérdés

Sajnos már szorít az idő, elmúltam 30, de hiába szeretnék gyereket, nem tudom megtenni, hogy egy ilyen világra szüljem.

Aki még most is vállal gyereket, az nem fél, hogy mi lesz vele? Ha csak a hazai helyzetet nézzük: egyre kevesebb pénz jut fontos dolgokra (pl. egészségügy), egyre rosszabb a közbiztonság. A világ meg kezd megőrülni. Szerintem az nem emberi, amit délen művelnek, és most még Európát is elözönlik a délről jövő menekültek. Félteném tőlük a gyerekemet. Főleg, ha lányom születne.

Szerintetek nem ennyire rossz a helyzet? Vagy más is így érez?



2015. aug. 25. 06:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
53%

Mit izgulsz? Hiszen liberálisék megmondták, valóságos áldás hazánkra pár tízezer bevándorló, ők az új honfitársaink, ők fognak minket majd eltartani.


De komolyra fordítva: nekem is van egy 20 hónapos kislányom, én már 40 vagyok. Bízni kell, mást nem tehetsz. Gondold el, anyósom 81 éves, ők 11 - en voltak még testvérek paraszti családban, nem nagyon voltak eleresztve, aztán még jött a háború is. Felnőtt mind, még vagy 6 él közülük. Voltak nehezebb idők is.


Tenni kell ellene, hallatni a hangunkat, küzdeni az (ál)liberalizmus ellen, épp a gyerekeink iránti felelősség miatt.

2015. aug. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy vállalj gyereket, ha nincs hozzá egzisztenciád... De ez nem a világon múlik, nem is azon, hogy melyik országban élsz, hanem csakis rajtad...
2015. aug. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Úgy latom nem elég szegény az ország a gyerekvállaláshoz. Még mindig van féltenivaló amit elveszíthethet egy szülő ha gyereke lesz. A legnagyobb demográfiai robbanás a legszegényebb országokban vannak. Minnel nagyobb a nyomor annál több gyerek születik. Ez nem csak a tudatlanság miatt van. Biológiai tény, hogyha egy faj veszélyeztetve van akkor az termékenyebb.


Amig igy gondolkodtok addig le lesz zsírozva, hogy minnél gazdagabbak lesztek annál jobban féltek, hogy kiestek ebből miközben a jaj mi lesz velünk de szegények vagyunk de rossz a vilag gondolat mögé kerülnek a tények.

2015. aug. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Es amikor majd gyereket akarsz végre akkor meg ki fog derülni mehetsz lombikozni mert baj van. De késő lesz. Hidd el tapasztalatból irom!
2015. aug. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Azoknak, akik megértették a kérdést, köszönöm a válaszokat. A többiek vagy annyira önzőek, hogy valóban mindegy nekik hova szülnek, vagy csak nem viselik el, hogy nem egyformán gondolkodunk.

A kérdés nem az volt, hogy rossz-e helyzet (mert az egyértelmű). És az, hogy milyen az egzisztenciám, az hogy jön ide? Engem azok a dolgok zavarnak, amikbe nincs beleszólásom, mert mások döntenek a sorsomról. Az, hogy félnék, hogy belerondít a saját életembe egy gyerek, és miatta kell esetleg nélkülöznöm, szintén nem igaz rám.


Sajnálom, hogy a kérdésemre pont modortalan és tudatlan válaszolók találtak rá (tisztelet a kivételeknek).

2015. aug. 25. 11:01
 16/25 anonim ***** válasza:
34%

itt nem a vilàggal van baj ,te vagy túl tájékozatlan.

látom ,a többi hozzászóló próbálta elmagyarázni ,kevesebb sikerrel.még jó ,hogy kevés ilyen agymosott ,a média által rettegésben tartott buta ember van ,mint te.de azért töriórára bejárhattál volna ,ha más nem.

egyébként szabad tudnom mitől ilyen borzasztó a te életed ,a környezeted?vagy csak a tvre hagyatkozol?

2015. aug. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
22%

A hülye komolyan azt hiszi, hogy velünk van a baj és nem vele:D

Senki nem mondta, hogy a semmire szülj, azt mondtuk, hogy egyáltalán nem vészes ebben az országban gyereket vállalni.

2015. aug. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Főleg ha van annyi iskolád és vagy szaktudásod, hogy tudsz egzisztenciát biztosítani annak a gyereknek...
2015. aug. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
"Tényleg, inkább szüljenek a felelőtlen emberek, amilyen te is lehetsz (ha nem látod, hogy a gyerekeknek nincs jövőjük)." Igazad van kérdezö. Nincs jövöjük. A meg nem születetteknek!!!!!!!!!!!!!
2015. aug. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:

Kedves kérdező, értem a feltett kérdést, én is sokat gondolkoztam ilyeneken. Nem tudok elmenni azok mellett, hogy látom a világ zűrzavarát, látom a perverziót, engem is aggaszt a menekültkérdés, és a jövő. Egyáltalán nem szimpatikus a legtöbb iskolarendszer, stb. Ezer kérdést tehetnénk fel, ami azzal kezdődik, hogy mi lesz, ha....


...de az életet nem lehet így élni. Minden időszaknak meg van, meg volt a maga baja, a félelmei, a szegénysége, és azt is túlélték az emberek. Túl sokat agyalunk ezen a kérdésen és a nagy aggódásban elfeledkezünk arról, hogy kell örülni, és észrevenni a szépet, egyszerűen nem él az ember ilyenkor, hanem fél. És az nem élet.

Aki nem akar gyereket, az mindig meg fogja találni a kifogást arra, hogy miért ne. Aki meg vágyik rá, azt semmilyen körülmény nem érdekli. Inkább azon kell(ene) elgondolkodni, hogy valójában mi az oka annak, hogy bizonytalan vagy a gyermekvállalásban, mitől félsz? Itt és most nem katasztrofális a helyzet, olyanon aggódni, ami meg nincs, annak nem sok értelme van. Ha egészséges vagy, ha van melletted egy olyan társ, akivel mindezt megvalósíthatod, akkor elvileg nincs semmi akadály. De ezek szerint mégis van... Szerintem lehet, hogy ezt kellene megkeresni.

2015. aug. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!