Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van valakinek negatív tapaszta...

Van valakinek negatív tapasztalata a menekültekkel tapasztalatban?

Figyelt kérdés
bármilyen negatív, agresszívabb megnyilvánulás
2015. aug. 30. 14:55
1 2 3 4
 21/36 evimeri ***** válasza:
50%

Anna Bergström egy hülye. Már a válaszaiból is kitűnik.

Csak azért fütyültek rá, mert nem szólalt meg. Én jobban félek amikor éjszaka kell mennem a belvárosba dolgozni és a sok részeg, kábítószeres magyar, angol, német stb "civilizált" fiatalok bandába verődve hőbörögnek Én még soha nem találkoztam a menekültek közül ilyennel, sőt azt látom, hogy a tömegközlekedési eszközön is szerényen meghúzódnak a sarokban, nehogy útjában legyenek valakinek. Sajnos ők is érzik, hogy nagyon sokan ellenségesek velük. Pedig még egy mosolyért is olyan hálás némelyik. A múltkor hajnalban egy menekült pár szállt fel a vonatra. Két kicsi gyerek - az egyik kb. 6 éves fiúcska, a másik kb. egy másfél éves kislány vagy kisfiú. Egy hátizsák volt mindenünk, majd nem elsírtam magam a látványtól. Látni, hogy a gyerekek még olyan hosszú út után is milyen békésen tűrik a sorsukat. Nem tudom volt-e mit enniük. Sajnos nem beszélek angolul - lehet, hogy ők sem - mert megkérdeztem volna, hogy van-e mit enniük. Szerettem volna felajánlani pár ezer ft-ot, de nem tudom, hogy ők ezt sértésnek veszik-e. Szégyelltem magam, azok helyett akik miatt nekik menekülniük kellett volna. Egy bátorító mosoly volt amit adtam neki, de látszott az anyán, hogy sokat jelent nekik hogy nem mindenki ellenséges velük szemben. Vissza mosolygott.

A szemetelésre visszatérve. Ki kellene menni Ausztriába, Németországba stb és szétnézni, hogy ott kik dobálják el a szemetet. A magyarok. Nem véletlenül utálnak ott bennünket. És nézzünk már szét Budapest úgy néz ki mint egy szemét telep, biztosan nem mindet a menekültek és a turisták dobálták szét. Nem ők Sz..nak a bokor alá, hánynak a buszokban és villamosokban. Úgy hogy nem kellene mások felett ítélkezni, amikor mi sem vagyunk különbek.

2015. aug. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
14%

egyébként meg a helyi férfiakat egykalap venni az iszlámmal nagyon "okos" dolog.egy magyar lehet utána fütyül de eszébe sem jutna megerőszakolni többségnek.mert tudja hogy börtön jár érte.

na msot aki bármit is tud az iszlámról az talán észrevette hogy ott a nő másodrangú állampolgár annyiba nem veszik mint itt egy kutyát.ott ha megerőszakolják hát így járt mondják,senki nem foglalkozik vele.

semmi joga nincs.msot hogy ez jó vagy nem az más kérdés.a pláza ribiknél mondjuk bármi jobb.a 2 közt féluton az igazság valahol.

de meg kéne kérdezni a svéd nőket akiket halomra erőszakolnak a bevándorlók hogy mi a helyzet.hivatalos adatok szerint a bevándorlással az elmúlt években megtízszereződött a nemi erőszakok száma aminek jó részét nem svéd "őslakosok" követik el.

2015. aug. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
0%

El álták a busznak az útját, pedig csakis munkásokat szállíthat, ezek meg azt hitték ők az atyaúristen, és elviszi őket, és még a sofőrnek kellett őket kikerűlni!

Meg itt beszólogatnak, egy ismerősőmékhez beismentek a kertbe, hogy lopjanak!


De a legdurvább az volt, mikor az egyik az arcával megütötte az öklömet! :)

2015. aug. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
77%

<egyébként meg a helyi férfiakat egykalap venni az iszlámmal nagyon "okos" dolog.>


Ki beszélt itt iszlámról? FYI, a menekültek jókora hányada KERESZTÉNY, pont azért menekülnek.


"egy magyar lehet utána fütyül de eszébe sem jutna megerőszakolni többségnek.mert tudja hogy börtön jár érte"


Alapból már az probléma, ha valakit csak a börtön tart vissza egy bűncselekménytől.

De oké, mégis hatékony valamennyire. És igen, a magyar férfiak többsége valóban nem erőszakol nőket. DE egy kisebb hányada igen (börtön ide vagy oda), és ez a "csoport" két részre oszlik: akik már lebuktak, és akik (még) nem.

Nem mellesleg a bűnözők döntő többsége azt reméli, hogy nem fogják elkapni, így kezd bele bármibe is. És Magyarországon sajnálatosan sok a hatóságok tudomására soha nem jutó eset, mert nem történik feljelentés. A családon belüli erőszak esetében meg főleg, pedig már vagy 20 éve lenne rá lehetőség. (Azelőtt a rendőrség kb. körberöhögte azokat a nőket, akik feljelentést akartak tenni az őket megerőszakoló férjük/párjuk ellen.)

Szóval azért nem kell szentté avatni minden magyar férfit. Látogass el a NANE honlapjára esetleg...


"na msot aki bármit is tud az iszlámról az talán észrevette hogy ott a nő másodrangú állampolgár annyiba nem veszik mint itt egy kutyát.ott ha megerőszakolják hát így járt mondják,senki nem foglalkozik vele.

semmi joga nincs."


Ez sem igaz úgy általában az iszlámra. Ott kezdődik, hogy a muszlim vallásnak is többféle ágazata van, ugyanúgy, mint a kereszténységnek. És egyáltalán nem mindenki mélyen vallásos. Ismertem régebben három iraki házaspárt, kettőnél valamennyire tényleg érezhető volt, hogy nem egyenrangúak a felek, de nem éreztem erősebbnek ezt a hozzáállást, mint sok magyar családnál. Annyiban tartották a vallási szokásokat, hogy a nők fejkendőt hordtak, és jellemzően nem ettek disznóhúst, meg időnként imádkoztak. De néha azért becsúszott egy-egy sertésétel, meg alkohol is... A harmadik pár nőtagja meg ugyanúgy egyetemen tanult, mint a férfiak.


"hivatalos adatok szerint a bevándorlással az elmúlt években megtízszereződött a nemi erőszakok száma aminek jó részét nem svéd "őslakosok" követik el."


Erről mutass egy linket, légy szíves.

2015. aug. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 evimeri ***** válasza:
Anna Bergström szeretne velem személyesen találkozni. Bár nem hiszem, hogy egy súlycsoportban lennénk - már szellemileg sem - de azért várom szeretettel. A címemet elküldöm neki privátban. A látogatása után pedig elkísérem nehogy megijedjen ha utána fütyülnek a menekültek.
2015. aug. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

"Erről mutass egy linket, légy szíves."


Tessék itt van:

[link]

1975-től 2014-ig 1472%-al nőtt Svédországban a nemi erőszakok száma. A táblázatot a svéd rendőrség honlapján is megtalálhatod:

[link]


És továbbra is kérdezem, mivel tudod bizonyítani azt hogy a magyar Honvédség 2011-ben Szíriában népírtást követett el?

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__716..

2015. aug. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Kamionos vagyok, igen. Ez nem vicc, volt szerencsém hozzájuk többször.
2015. aug. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

"Tessék itt van:

[link]

1975-től 2014-ig 1472%-al nőtt Svédországban a nemi erőszakok száma. A táblázatot a svéd rendőrség honlapján is megtalálhatod"


Köszi. :)

Akkor először az általad kiemelt állításról:

- Elöljáróban csak annyit, hogy természetesen bármennyi erőszakról van is szó, az elfogadhatatlan. Még 1 nemi erőszak is pont 1-gyel több a kelleténél.

DE azért elemezzük ki egy kicsit a helyzetet:

- Az oldalon is találhatók abszolút elfogadható magyarázatok erre a hatalmas mértékű növekedésre. Idézem:

" - Swedes have become more prone to report crime.

- The law has been changed so that more sexual offences are now classed as rape."

Ez a két ok ha nem is az összeset, de a nagy részét megmagyarázhatja.

(Most nincs se kedvem, se időm utánanézni, hogy pontosan hogyan változtak a törvények. Egy másik kérdésnél valaki említette, hogy Svédországban ha egy férj minden nap megerőszakolja a feleségét, az nem 1, hanem 365 erőszaknak számít. Le kellene csekkolni.)

- Különösen annak fényében kellene tudni a valós oko(ka)t, hogy más európai államokban közel sincsenek ilyen magas számok. Pl. a cikkben is említett Dániában is töredéke a nemi erőszakok száma a svédeknél elkövetettekének, pedig ott a lakosság 8,1%-a bevándorló, ami elég magas arány.


Aztán a másik válaszoló eredeti állításáról:

(Beidézem: "... a svéd nőket akiket halomra erőszakolnak a bevándorlók hogy mi a helyzet.hivatalos adatok szerint a bevándorlással az elmúlt években megtízszereződött a nemi erőszakok száma aminek jó részét nem svéd "őslakosok" követik el.")


Szóval:

- Igen, a statisztikák szerint valóban van összefüggés a bevándorlók számának növekedése és a nemi erőszakok számának növekedése között. De azért igencsak túlzás a "halomra erőszakolnak" szókapcsolat használata; és nem helytálló az összeset a menekültek nyakába varrni.

- A bevándorlók által elkövetett nemi erőszakokért sem mind "nem európaiak" a felelősek. Enyhén szólva is "érdekes", hogy a bulgár és román származású bevándorlók is a "szégyenlistán" vannak a cikkben, azaz a svédeknél sokszorosan (18x) hajlamosabbak nemi erőszakot elkövetni; és ezzel "csak" a középmezőnyben vannak, jócskán megelőzve a 10x-es hajlamosságú irániakat, peruiakat, ecuadoriakat és bolíviaiakat.


.......


"És továbbra is kérdezem (...)"


Ezt eddig nem tőlem kérdezted, mivel nem én állítottam.

(Egyébként szerintem félreértettétek egymást, de majd az illetékes válaszol, mivel ő tudja, mire gondolt, hogyan értette.)

2015. aug. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
40%

"a menekültek jókora hányada KERESZTÉNY"


és honnan is jönnek a keresztények? szíriában a lakosság 89%-a iszlám.afganisztán 99,99% pakisztán 97% iszlám.banglades 83% a többi pedig hindu.


honnan érkeznek a keresztények?svácjból?:)


de nézzük meg ár népszerűbb afrikai országot is:

marokkó szomália szintén kb 99%-os iszlám.

eritreában 50%.de ott összesen alig laknak 5millióan.

egyedül nigériában van 40% keresztény.


nem gyanús hogy amit írtál az nem igaz?

2015. aug. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
22%

Berta hallottál már a nemi erőszak dzsihádról? Hallgasd meg Kristin Spitznogle norvéd pszichológusnőt aki a megerőszakolt lányokkal foglalkozik:

https://www.youtube.com/watch?v=HOJubxHYt4Q

2015. aug. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!