Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van valakinek negatív tapaszta...

Van valakinek negatív tapasztalata a menekültekkel tapasztalatban?

Figyelt kérdés
bármilyen negatív, agresszívabb megnyilvánulás
2015. aug. 30. 14:55
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

@ 29.:


"honnan is jönnek a keresztények? (...)"


Pl. Szíriából. De szerintem ezt te magad is nagyon jól tudod, csak próbálkozol. Nézd csak a saját állításod alapján:

"szíriában a lakosság 89%-a iszlám"

--> Akkor ezek szerint 11% NEM iszlám, ami pedig 2,2 millió embert jelent...


Egyébként meg ez nem változtat azon, hogy a muszlimok sem egyformák, irányzattól, vallási elkötelezettségtől függően mások és mások.


@ 30.:


Nem folytatok parttalan vitákat. Vagy az általam leírtakra reagálj, vagy semmire.

Persze tudom, nem célod mederben tartani egy vitát, mert akkor még véletlenül el kellene ismerned, hogy rosszul értelmeztél valamit, és terjesztetted a h.lyeséget bármiféle átgondolás nélkül. (Ugyanis a linkek, amiket a másik válaszoló helyett prezentáltál, közel sem bizonyítják az állításainak igazát, mint látható.)

És engem nem viszel be az erdőbe, újabb és újabb témákat előrángatva. Úgyhogy majd akkor írj, ha lesz válaszod az általam felvetettekre, pl. hogy mi a magyarázat a svéd és az egyéb európai országok statisztikai adataiban található különbségre.

2015. aug. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Nekem menekültekkel nincs tapasztalatom, de egyetemista koromban a kollégiumban voltak ugyanezekből az országokból. Sok pozitív tapasztalatom van, de vannak negatívak is - több mint a magyar kollégistákkal. Pl. soha senki nem ütött meg, kivéve egy dühös mexikóit, akire rá mertem szólni, hogy ne ordítson hajnali 2-kor a szobánk előtt. Volt egy néger (valami Aleye Abebe volt a neve), akit a többi fekete többször megvert, mert bunkó és erőszakos volt a lányokkal (is) és így fokozta az előítéleteket. De nem használt neki a verés...
2015. szept. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Nincs.
2015. szept. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

31 na igen láttam a felvételeket a debreceni lázadásról is a menekülttáborban.

a sok keresztény a pakisztáni zászlót lengetve üvöltötte hogy allahu akbar és szerény angol tudásukkal hogy 10year and hungary will be a islam state.

békés keresztény testvéreinket elnézve miközben még ott garázdálkodás fogalmát kimerítették teljesen mielött jött a rohamrendőrség valóban a befogadás öntötte el szívemet melegséggel.véletlen sem az hogy ezzel a saját életünket és kultúránkat tesszük tönkre ölbe tett kézzel.

én ezt nem várom meg itthon de neked kellemes szórakozást a mélyen hívő barátaiddal.

vagy naiv vagy vagy lefizettek.ha többségbe kerülnek majd megnézzük ők is ilyen elfogadóak lesznek-e veled.

francia és németországban is vannak helyek ahova már most sem mehetsz be mint európai keresztény.csak nehogy nagyon leszűküljön itt is a mozgás tered.

egyébként szíriában kb 4% a katolikus keresztények aránya.azért mert 89% iszlám az nem jelenti hogy a többi mind automatikusan keresztény.

2015. szept. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
részemről meg itt a vita vége én már csak maximum 1-2kérdést kiirni jövök ha valami fontos mert a színvonal nagyon lecsúszott.csak trollkodni meg lepontozni járnak ide. ha valaki védi a menekültet azért pontozzák le ha nem tetszik neki a menekült akkor azért.ez szánalmas.ezt nélkülem tessék csak folytatni.nem mondom hogy minden jót inkább hogy a lepontozás legyen a legnagyobb örömötök az életben. 16%-ot csúsztam le kb 5 politikai hozzászólás miatt.kész vicc kár hogy nem az.
2015. szept. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Nincs is értelme úgy "vitázni", ha valaki csak a maga igazát hajtogatja, és nem hajlandó elmozdulni adott esetben; meg úgy sem, hogy nem értelmezi a másik fél által leírtakat, ill. h.lyeségeket irkál, és/vagy személyeskedik stb. Ez így nem vita, csak vitatkozás, szájtépés.


Csak hogy lásd, mire gondolok konkrétan:



1. "a sok keresztény a pakisztáni zászlót lengetve üvöltötte (...)"


--> SENKI nem állította, hogy NINCSENEK muszlimok a bevándorlók között.


2. HARMADSZOR írom le, hogy NEM MINDEN MUSZLIM EGYFORMA. Különféle irányzatok követői, ezen belül/kívül is eltérő mértékben vallásosak.

A magyar (vagy az európai) "keresztények" (azaz a magukat annak vallók) között is van, aki komolyan vallásos, betartja az előírásokat, minden nap megy a templomba stb., a másik véglet pedig aki évente kétszer beteszi a lábát a templomba (karácsony és húsvét), és ezzel le is tudta. A két "szélsőség" között meg van még egy pár árnyalat...

(És jópár felekezet, a történelmi egyházaktól kezdve a pártíz- vagy százfős közösségekig.)


3. Nem írtam, hogy én kemény muszlim Európát szeretnék, és semmi hasonlót. Ezt csak te "gondoltad bele" a válaszaimba. Egy konstruktív vita szintén nem erről szól.


4. "szíriában kb 4% a katolikus keresztények aránya.azért mert 89% iszlám az nem jelenti hogy a többi mind automatikusan keresztény."


Azt sem írtam, hogy a többi mind keresztény lenne. Azt írtam, "NEM MUSZLIM". Különbség ám.


Viszont az igazság jelen esetben az, hogy DE, a többi VALÓBAN MIND keresztény. Tessék:

"Christians (2.5 million), a sizable number of whom are found among Syria's population of Palestinian refugees, are divided into several groups. Chalcedonian Antiochian Orthodox make up 35.7% of the Christian population; the Catholics (Melkite, Armenian Catholic, Syriac Catholic, Maronite, Chaldean Catholic and Latin) make up 26.2%; the Armenian Apostolic Church 10.9%, the Syriac Orthodox make up 22.4%; Assyrian Church of the East and several smaller Christian denominations account the remainder. Many Christian monasteries also exist. Many Christian Syrians belong to a high socio-economic class."

[link]


Mindezeket figyelembe véve én nem csodálkoznék a helyedben a lepontozásokon.

(Nem mellesleg meg lehet nézni az én válaszaim értékelését: korrektségüktől, forrásokkal való alátámasztásuktól függetlenül is le szokták pontozni némelyiket, pl. itt is. Érvek helyett ennyire telik egyeseknek.)

2015. szept. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!