Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért hiszik az emberek...

Miért hiszik az emberek Magyarországon hogy németeknél "kolbászból van a kerítés"?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, hogy ilyen marhaságokat terjesztenek, hogy Olcsóbb a kenyér(1,30/kiló, valaki szerint ez olcsóbb mint a 298 Ft), olcsóbb az autóátírás(70 Cent??) , meg a Mercedes BMW, alap kocsi, minden családnak szinte ez a beugrószintű autója.

Hallottam olyant is hogy a német nem csinál otthon semmit maga, mert csináltatja.


A kedvencem az hogy a németek nem dolgoznak hétvégén, meg csak 8-16ig dolgozik mindenki.:D

(A kora du. feladott levél meg mégis valahogy gyakran odaér másnapra)


Azt viszont elfejeltik hogy van kötelező tv-adó, eb-adó, mindenre van ingatlanadó, nem csak luxusingatlanra, az autóátírás kb 50 eur, ez tényleg nem olyan sok, de cserébe az adó meg a biztosítás közel 10szeres.


Miért hiszi bárki is azt hogy az átlagember bárhol is a világban csak a semmiből meg az alig dolgozásból kiskirályként él?



2015. szept. 17. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:

mert ostoba a magyarok nagy része.

ugyan olyan birkák mint a migránsok, akiket azzal vadítanak, hogy németbe ingyen élet várja őket.

nekem 3 egymástól független ismerősöm él/élt Németországban.

az egyik srác gyári munkás a barátnője takarítónő, megélnek, de félre rakni pénzt nem tudnak.

a másik kettő építőiparban dolgozik, illetve hegesztő.

szintén annyi pénzt keresnek, hogy vígan elvannak, de félre rakni nem igazán tudnak.

mellesleg az utolsó kettő cigizik is, ami mint tudjuk németeknél 3x annyiba kerül.

én azon lepődtem meg, mikor az első srác mondta, hogy gyári munkásként ugyan annyi pénzt kap mint a rendes német polgárok, ami arra elég, hogy normálisan megéljenek barátnője fizetésével együtt, de félre tenni nem tudnak.

szóval csak a hülyék meg a tudatlanok hiszik azt, hogy kimegy mosogatni meg kukás kocsira, aztán haza jön tömött zsebbel és ő lesz a környék májer csávója.

szép ábrándok...

csak abba nem gondolnak bele, hogy még kint tartózkodnak valamiből meg kéne élni, és a minden napi élet nagyon drága a németeknél.

ezt sokan nem is tudják, vagy nem akarják elhinni.

2015. szept. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tanulatlan, ostoba a magyarok túlnyomó többsége. Nézz csak körbe. Hallgass meg egy utcai beszélgetést... Többet mond mindennél.

Nem gondolják végig, azt látják, hogy jönnek a német nyuggerek, költik a százezreket, és azt hiszik, hogy ott mindenki ilyen.

Nekem két ismerősöm van aki kint dolgozik. Az egyiknek elvitte a bank a házát, mert annyi hitel volt rajta (itthon), a másik pedig egy jól fizető állást hagyott itt.

Mindketten takarítanak. Isteni jövőkép. Nyilván a háznélküli egy csöves lenne itthon, tehát neki még ez is jobb. De a másik csoportvezető volt egy nagyvállalatnál. Kb. 2x annyit keres kint a takarítással mint amennyit itthon kapott, de akkor is, nem jut egyről a kettőre. Szolgálati lakásban lakik (egy lyuk), nem tud menni sehova soha, mert annyit dolgozik, viszont tud eltenni pénzt, havi 50-60ezret.

Kérdem én, ez egy jövőkép?! Most azért dolgozik majd 10 évig, heti 6 napot, hogy utána 42 évesen hazajöjjön 7 millió Forinttal? Minek? 10 évet elcsesz az életéből... Ezeket nem gondolják át. Az életet élni kell, mert k..rva gyorsan elmegy, nincs ideje itt az embernek 5-10 évig kidolgozni a lelkét, hogy utána élvezhesse a gyümölcsét. És ha az a pénz is elfogy? Akkor mi lesz? Na ugye...

2015. szept. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kaja tenyleg olcsobb csak jo helyen kell venni. A szalagmunkasoknak valoban nem akkora buli itt heti 40 50 ora melo xaros 1500ert, de meg az is jobb mint otthon, akinek meg vegzetsege is van az reszmunkaidos allasbol is szepen megel. Otthon abbol nem tartasz fent egy hazat, ket autot meg ket gyereket.
2015. szept. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Félmillió "szír" nem tévedhet.
2015. szept. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert a sok magyar, aki kiment az vetít.

Hazajönnek aztán minden szart összevásárolnak, csinálják a fejüket.

Közben meg annyi spórolt pénzük volt.

Elég átlátszó, hiszen minek itthon vásárol minden szart(főleg, hogy állítólag kint minden olcsóbb), ha egyszer megy vissza?

Hogy legyen mit visszacipelni?

Másrészt nagy előrelépéseket nem látok, csak legendákat.

Akik valóban jól élnek azok csak dolgozni járnak ki és itthon élnek, pontosabban a férfi kijár, az asszony meg azt se tudja, hogy kitől terhes.

Sajnos nem olyan jó, mint ahogy előadják.

2015. szept. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazából kint élek jó ideje, az én tapasztalatom valahol középúton van. 1800 euróval kezdtem, havi 500-at el tudtam volna tenni, ha nem rohangálok haza. Otthon mindig nullás voltam hóvégén.

Majd pár év magyarország után megint kimentem, ez sem most volt, akkor már érettebb fejjel jobban mentek a dolgok, de mindent újra fel kellett építeni. Munkatapasztalat, helyismeret, társasági élet, más szokások. Az eleje jó volt, magyar cégtől, biztos projekten. A 2. év után feketeleves. Szolgáltaó cég, agyonhajtott arogáns kipihenetlen emberek.

Valaki írta hogy a kaja olcsóbb. Szerintem kb. egál, csak itt meg merem venni a legolcsóbbat, a tescoban nem.

Van ami jobb: mérnökként hitel nélkül tudok lakást venni. Kb. olyan hitellel mint otthon lakást, itt házat. De meg kell gondolni.

Mi van ha tartósan nincs munkám. Villany, gáz nélkül elmegy. De ki fizeti az ingatlanadót? Ki fizeti a kéményseprőt?


Félretenni az nem tud aki úgymond "élni" akar, rendszeresen étterembe járni, bulizni. Még a németek is otthon buliznak, mert nem mindegy hogy a sör 80 cent (Warsteiner) vagy ugyanaz a kocsmában 3-3.5 eur.


A magyarok mindig kiröhögtek, mert ha valaki ment haza, kérdezte mit hozzon: hát pilótakexet. Az az egy ami nincs.:)

2015. szept. 17. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!