Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Támogatjátok a transzhumanista...

Támogatjátok a transzhumanista ideológiát?

Figyelt kérdés
2015. okt. 4. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Igen.


Viszont a "demokraták" nem szeretik.Az eugenikával sorolják egy csoportba.

2015. okt. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Pedig rendkívül sok lehetőség van benne.

Betegségek megszűnése, öregedés kiiktatása, örök élet, gyógyuló fogak, egészséges haj, zsírszövet leépítése, fejlett izomzat, stb.

Az intelligenciánk megnövelésével pedig még gyorsabban tudnánk fejlődni.

2015. okt. 4. 18:41
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Igen.


Én alapvetően liberális, vagyis szabadságpárti vagyok. Támogatom, hogy bárki megtehessen bármit amit szeretne (és nem korlátozza mások szabadságát). Vagyis a transzhumanizmussal foglalkozni akarók kapjanak teljesen szabad kezet és annyi támogatást amennyi ember van aki támogatja őket. Persze ezzel együtt ne kényszerítsenek senkit benne való részvételre, de gondolom ezt mondani sem kell.


Személy szerint pedig kutató vagyok és még ha nekem nem is járna személyes haszonnal akkor is támogatnám egyszerűen kíváncsiságból. Amennyit az emberiségnek nyújthat, hát így meg főleg.

2015. okt. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%

Az örök életet nem támogatnám, csak az élethosszabbítást, meg az öregkori problémák eltüntetését.


Gondold el milyen lenne, ha nem születnének új emberek, hanem maradna egy ősöreg osztag, és mindenben ők dirigálnának örökre. Örökre Orbán, örökre Obama, örökre Putyin.


Új emberek nem születnének, vagy még rosszabb, születnének, de senki se halna meg, ezért elárasztanák az emberek a Földet, aztán a Holdat is meg mindent. Hogyan élelmeznénk ekkora népességet?


Szerintem a jövő abban lesz, hogy a világ legintelligensebb, legrátermettebb emberei, egy kis csoport el fog költözni a Marsra, később aztán tovább is, a többieket meg itt hagyják a Földön.


Az elköltözött csoport szigorú létszámstopot fog kialakítani, hogy ne népesedjenek túl, emellett ügyelni fognak arra, hogy minden tagjuk a lehető legjobb nevelést, oktatást kapja és jó egészségügyben éljenek akár 120-130 évet is.


Ezen csoport tagjai idővel ottmaradó kolóniákat fognak létrehozni a Holdon, a Marson, majd más naprendszerekben is, a kolonizált bolygón ottmaradóknak is ezt a fenntartható, mindenkinek jó körülményeket adó ideológiát fogják továbbadni.


A Földön ottmarad a sok ember, akik nem akartak elmenni, vagy nem voltak elég jó erkölcsi vagy tudományos képességeik, amik alkalmassá tették volna őket űrkolóniák megalakítására. Ezek együtt ki fognak találni valamit, hogy a Föld is fenntartható legyen, lehet, hogy idővel marsi delegáció fog a Földre látogatni, amik az űrbéli kolóniákon szerzett tapasztalatokat fogják megosztani a földiekkel.

2015. okt. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy biztos, szerintem a jövőben a földi élet maga lesz a Pokol, és az űrbe kivándorolt emberek fognak jobban élni, a Föld csak akkor lesz jobb hely, ha a földiek haljandóak eltanulni az űrben élők által generációk alatt összeszedett tapasztalatot.
2015. okt. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

4#


Elysium?:D

2015. okt. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem láttam az Elysium című filmet, de nagyjából vágom, hogy miről szól. Az Elysium jövőképe nem az, mint az enyém, sőt, azt teljesen disztópikusnak látom, mert abban nem azért élhettek emberek a jobb körülményeket biztosító űrbéli lakóhelyeken, mert magas tudományos és erkölcsi intelligenciájuk van, hanem azért mert gazdagok. Ezt semmiképpen nem támogatnám.


Az énáltalam leírt jövőképet egy francia sci-fi rajzfiémsorozatból az "Egyszer volt a Világűr"-ből szedtem.


Bár kicsit régi, korai 80-as évekbeli, mai szemmel talán naív szemlélelet hordoz, mégis a sokféle jövőről szóló sci-fi elmélet közül azt tartom a legreálisabbnak és legkívánatosabbnak.

2015. okt. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Vajon, hol a határ? Meddig lehet embernek nevezni majd a jövő teremtményeit ha beavatkozunk, ill ha muszáj lesz beavatkozni pl egy idegen bolygó meghódításakor. Az ember így, vagy úgy, de el fog tűnni, minek ezt siettetni. Értem én, hogy mindenki szeretne egészséges, fiatal és szép maradni jó sokáig, de mi lesz az ára?, mert fizetni kell az tuti, legalábbis a többségnek. Gép testben, gép lélek.:D
2015. okt. 5. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!