Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi az oka a cigaretta ellenes...

Mi az oka a cigaretta ellenes propagandának a médiában?

Figyelt kérdés
Érdekes, hogy a fűt, drogot, piát stb.-t nem ellenzik olyan hevesen, sőt.... Az emberi egészség féltése nem indok, nem vagyok olyan naiv. A filmekben sem jelenhet már meg egyetlen cigarettázó sem, miközben a fű alap, nem nagyon értem... Gondolom konkurencia bizonyos termékeknek.

2015. okt. 19. 21:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%
Valószínűleg nem vették be a Fideszt megfelelő mértékben az üzletbe.
2015. okt. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom az okát, de nem is probléma (mondjuk nem nézek TV-t, és rádiót sem hallgatok), mivel a cigaretta sokkal károsabb mint a fű, már csak azért is, mert a fű nem okoz fizikai függőséget, és nem fogsz belőle 20 szálat elszívni naponta. Más drogot meg nem igen szoktak propagálni, hogy milyen jó. Vagy láttál már heroinistát pozitívan feltüntetve egy filmben? Na ugye? A pia az valóban károsabb, mint a cigi, de még mindig kevésbé addiktív...
2015. okt. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Már nem most kezdődött a propaganda a nyugati médiában. Külföldön ugyanígy megy, sőt most a Fidesz is logó nélküli dobozokat akar. A többi droggal nem értem, miért nem foglalkoznak annyit.
2015. okt. 19. 21:23
 4/13 A kérdező kommentje:
A cigi viszont nem tudatmódosító és ez fontos pont. Persze ugyanúgy rossz dolog, de szerintem már túlzásba viszik a lejáratását (szemben más drogokból divatot csinálnak).
2015. okt. 19. 21:26
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

"A pia az valóban károsabb, mint a cigi, de még mindig kevésbé addiktív..."

Azért is, mert a cigaretta a passzívdohányosokra is káros hatással van, és a cigarettázás látványa a többi cigarettafüggőre is ösztönző hatással van.


Amúgy meg a trafikmutyi óta nem lehet azt mondani, hogy a (Fidesz-)kormány nem húz elég hasznot a dologból.

2015. okt. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Megnézted hány százalék cigarettázik, miért és hogyan? Összehasonlítottad ezt a droggal?

Azért teszel fel ilyen kérdést, mert ezt még nem tetted meg.

Azt kell megérteni, ha 100 ember olyan szert használ, ami 2 napon belül öl, viszont egymillió olyant, ami 10 éven belül öl, akkor az előbbivel senki sem törődik, viszont az utóbbi ellen sok propaganda lesz.

2015. okt. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

csak annyi, hogy az évek folyamán ahogy fejlődik az orvostudomány, egyre jobban kimutatható, hogy a dohányzás hány halálos betegséghez járult hozzá.

bizonyítottan csak nálunk több tíz ezren halnak bele a dohányzásba úgy, hogy előtte több millió forintért kap kórházi ellátást a haldokló, amit természetesen az állam finanszíroz.

hosszú távon nem olyan kifizetődő a tüdő rákosokat kezelni, hiába olyan nagy a forgalmi adó a dohánytermékeken.

mellesleg nálunk még nagyon nagy a cigarettázók száma, nem beszélve az alkoholistákéról.


a füvezést meg egyéb drogozást, és a dohányzást egy kalap alá venni pedig rettenetesen ostoba dolog.

2015. okt. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az adófizetőknek a dohányzás miatt rákot kapó emberek sokba kerülnek. A pia más dolog abból az állam többet profitál és azt emiatt jobban megtűrik, még annak ellenér is hogy keménydrogról van szó.
2015. okt. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"A többi droggal nem értem, miért nem foglalkoznak annyit."

A többi drog alapból tiltott szer, míg a cigit egy időben úton-útfélen reklámozták.

2015. okt. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A Fidesz az oka.
2015. okt. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!