Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez nem merész egy kicsit?

Ez nem merész egy kicsit?

Figyelt kérdés

Bukarestben jártam a héten, fuvarral.

Egy kisebb torlódás alakult ki az autósok között, aztán besorolt elém egy BMW X5-ös terepjáró.

Hangosan szólt belőle a zene,egy pillanatig semmi furcsát nem észleltem, aztán feltűnt,hogy ebben bizony magyarul beszélnek, valami nemzeti érzelmű magyar rock zene volt, talán Kárpátia, a "piros-fehér-zöld"-et értettem a refrénben, meg még egy-két szót.(annyira nem volt hangos)

Aztán észrevettem,hogy ott virít a történelmi Magyarországot ábrázoló matrica is a hátsó ablakon, ezen kívül az autónak HR-es román rendszáma volt, ami még szürreálisabbá tette az egészet.

Vannak itthon ilyenek, én jól tudom...na de Bukarestben, Románia "közepén"?Nem túl merész?Meg eleve úgy Romániában is...


2015. okt. 21. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Nem merész. Primitív. Sok ilyen van.
2015. okt. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mi a primitív?
2015. okt. 21. 10:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Jah elég primkó, de a románok az ilyennel nem foglalkoznak nem süllyednek ilyen szintre. A szerbeknél meg szlovákoknál viszont valóban merész dolog lenne.
2015. okt. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A "Nagy-Magyarország" alakról még általában az erdélyi románok sem tudják, hogy micsoda, nemhogy a bukarestiek. Azok ráadásul egy szót se tudnak magyarul, így akármilyen irredenta dalt lehet bömböltetni mellettük, nem foglalkoznak vele.
2015. okt. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!