Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nemzetállam vagy többnemzetisé...

Nemzetállam vagy többnemzetiségű állam?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb? Kérlek titeket ne csak egy szóval válaszoljatok ,indokoljátok is meg miért egyik vagy másik.
2015. okt. 23. 18:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2%

Többnemzetiségű állam? O.o


Nemzetiség=állampolgárság


Ennyit erről.


E szempontból értelmetlen a kérdés, sry.

2015. okt. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Svájc többnemzetiségű, és sokkal jobb ott élni, mint Görögországban, ami nemzetállam.

Oroszország többnemzetiségű, és sokkal rosszabb ott élni, mint Dániában, ami nemzetállam.


Szóval nem ezen múlik.

2015. okt. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

A nemzetállami koncepció jobb. A nemzetállamok stabilabbak, nincs annyi társadalmi, politikai konfliktus, mint a soknemzetiségű országokban (lásd pl. Osztrák-Magyar Monarchia, Nagy-Magyarország, Egyesült Királyság, Csehszlovákia a két háború között, Ciprus, Libanon, Jugoszlávia, Szovjetunió, Bosznia, Szerbia, Macedónia, Moldova stb.).


Egy többnemzetiségű ország is lehet nagyon stabil és prosperáló, ott van Svájc, de az egy kivételes ország, kivételes történelemmel, az ottani mintát nem lehet átültetni máshova.

2015. okt. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ.


Alapjában véve, szerintem a homogén nemzetállam, mint Japán.


De, vannak többnemzetiségűek, amik jók.

Svájc többnemzetiségű ugyan, de a nemzetiségek (német, olasz, francia) kultúrája elég hasonló, így megférnek egymás mellett.

Svájc jó értelemben többnemzetiségű.


A rossz értelemben soknemzetiségű országban viszont sok a baj.Gettók vannak, feszültség, egyik nemzetiség uralkodni akar a másikon, kiszaporodja....stb

2015. okt. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%
Ez igazából csak azon múlik, hogy milyen fejlettségű és kultúrájú nemzetekről van szó.
2015. okt. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Első a nemzetiség mióta egyenlő az államolgársággal? Magyar nemzetiségűként akár melyik ország állampolgára lehetek ,ha teljesítem az ottani követelményeket.
2015. okt. 23. 19:39
 7/16 anonim ***** válasza:

1-es vagyok


Bocs, elértettem.

2015. okt. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
32%

Svájc azért annyira nem egyedi. Mondhatnám még Belgiumot vagy Kanadát. Esetleg Indiát, ahol szintén nem a nemzetiségek között vannak konfliktusok. Franciaország és az USA is többnemzetiségűnek indult, később váltak nemzetállammá. Az Egyesült Királyság népei is ma már elég jól megférnek egymás mellett.


Szerintem inkább arról van szó, h ahol a többnemzetiséget nem tekintik problémának, ott nem is probléma. Ahol viszont problémaként tekintenek rá, ott problémává válik.

2015. okt. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%

Én Szent István véleményét osztom ebben a kérdésben.

(Nam unius linguae uniusque moris regnum, imhecille et fragile est)

2015. okt. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ez leginkább azon múlik milyen fejlett a nép gondolkodása.
2015. okt. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!