Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A cigányok miért nem akartak...

A cigányok miért nem akartak soha önálló országot, vagy csak autonómiát?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokan bűnözésből élnek, de vannak olyanok, akik dolgoznak, ők sem akarnak külön Cigányországot.

Vagy ott vannak pl az Ormánságban a beások, ők hagyományos munkákat is végeznek, saját nyelvük van, még sincs autonómia követelésük. Vagy a szlovákiai kárpáti-cigányoknak Kelet-Szlovákiában, vagy a romániai oláhoknak.

Valahol olvastam, hogy Romániában 1-2 falu kikiáltotta Cigányországot, DE elismerik Románia fennhatóságát. Akkor meg mi értelme volt?


Csak azért kérdezem, mert Indiában is külön "országuk" (tartományuk, vagy tagállamuk) van az ott élő népeknek. Pl Tamil-Nadu a tamiloké, Punjabi a pandzsáb embereké, Bihar a bihar törzsé, Szikkim a szik népé, stb.

A ruszinok is kevesen vannak, mégis akarnának autonómiát, vagy önálló kárpátaljai Ruszinkót.



2015. okt. 16. 21:06
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
A cigányság Európa legnagyobb ország nélküli kisebbsége, asszem 14-15 millióan vannak.
2015. okt. 16. 21:08
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Mert gondolom önállóan képtelenek lennének egy országot működtetni.
2015. okt. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Afrikában is összetákolt országok vannak, mégsem szűnnek meg. Pedig nem valami fényes a helyzet.
2015. okt. 16. 21:12
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Elégedj meg, szerintem a #2 válaszoló válaszával! Ha ezt részletezni kezdenénk, nagyon durva dolgok hangoznának el.
2015. okt. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

Már nem azért, de szerinted gondolkodnak ilyesmin?

Csak mert szerintem magasról csesznek rá a témára.

2015. okt. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
Sokkal jobb szétszórtan, más országokban, más népek nyakán élősködni, mint FELÉPÍTENI egy sajátot és DOLGOZNI benne.
2015. okt. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%
Azért, mert a cigányság egy alapvetően vándor nép. Épp ez okozza az etnikai problémákat pl. Észak-Magyarországon, azaz a Kádár-éra erőszakosan letelepíttette a cigányságot, pedig ők hagyományosan karavánokban vándoroltak (Nyugat-Európában ma is vándorolnak, például a mánus-cigányok).
2015. okt. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
97%

Alapvetően én is ezzel értek egyet, le lehet pontozni, de egy cigány képtelen fenntartani bármit is, ami emberi.

Milyen lenne az az ország? Elég ezt kicsiben megnézni. Mutass egy olyan házat, amit nem laknak le brutálisan 1-2 éven belül. Nincs ilyen.

Aki nem dolgozott meg soha az életben semmiért, az semmit sem fog megbecsülni "úgyis lesz másik" alapon. Itt is volt ilyen a városban. Olyan szinten lelakták a házat, hogy szó szerint egy rommá lőtt romos várkastély is megirigyelné. Én nem is értem, hogy lehet így lelakni valamit.

Azt a házat már csak lebontani lehetett. Na ilyen lenne kb az országuk is. Az afrikai országok fele fényesebb jövő előtt állna mint az a cigányország ami létrejönne. A cigányságot nem érdeklik az ilyenek. Több, mint 90%-ukat csak a haszon, a pénz érdekli, náluk csak az a férfi, aki már volt börtönben.

És ilyen életfelfogás mellett mégis milyen ország lenne az övék? Nekik kéne a saját bűnözőiket megbüntetni, de ilyen felfogással ki számít náluk bűnözőnek? Az uzsorás cigányok is a szegényebb cigányoktól szedik el többségében a pénzt, akkor meg?


A cigányok számára egy saját ország lenne a legnagyobb büntetés a világon.

2015. okt. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem egységes nép / törzs, többféle származási águk van, és még közös nyelven sem beszélnek.
2015. okt. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
98%
Van önálló országuk, úgy hívják India. De egyszerűbb élősködni az európaiak nyakán, mint odamenni és dolgozni.
2015. okt. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!