Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért csökkent drasztikusan a...

Miért csökkent drasztikusan a hulladék vas felvásárlási ára? Hallottam olyat, hogy a kínaiak befolyásolják a vas világpiaci árát.

Figyelt kérdés

Ma akartam vissza vinni pár száz kiló építkezésből megmaradt hulladék vasat a méhbe, és csupán csak 18ft volt kilója, így inkább nem adtam le...

Azt mondták idén már biztosan nem emelkedik az ára, hanem inkább csökken, akár 10ft alá is eshet kilója.

Emlékszem tavaly volt 50-60ft is, de 2-3 éve megközelítette a 100ft-ot is a hulladék vas kilója.

Miért csökkent ilyen radikálisan az ára?

Valami gazdasági oka van?

Mondtak olyat is, hogy a kínaiak irányítják a vas világpiaci árát, mivel ők a legnagyobb hulladék vas feldolgozók, ezért ők szablyák meg mennyiért vásárolják fel a vasat.

Ez igaz lehet?

És esetleg valaki aki ért az ilyen gazdasági dolgokhoz, nem tudná megmondani hogy kb mikorra várható hogy majd többet fog érni a hulladék vas ára?

Lenne még plusz kb 300-400 kilónyi hulladék vasam, és ha esetleg egy éven belül várható az ár emelkedés akkor foglalkoznék a szállítással és a tárolással, de ha bizonytalan akkor inkább hagyom a fenébe...



2015. nov. 7. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert túl sok van.
2015. nov. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez melyik városban van? Nyíregyházán 25 Ft/kg jelenleg.
2015. nov. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Érden.

De most nézegettem Bp-en is hasonló árak vannak.

A rendes vasnak (zártszelvény, betonvas stb) 26ft kilója, viszont én ilyen lemez meg kerítés drót régi mosógép vegyesen stb. ilyeneket vittem volna vissza, ez mindig olcsóbb szokott lenni..na de most nagyon olcsó lett..

2015. nov. 7. 10:32
 4/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
Túlkínálat van leadni kívánt vasból.
2015. nov. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
Igazából Izrael tehet róla.
2015. nov. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem semmi, hogy lement az ára. 2 éve segítettem a szomszédnak felpakolni és elvinni leadni. Akkor 80 ft volt kilója.
2015. nov. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nos az oka amiért még az éven eléri a vas ára az 5Ft/kg árfolyamot, az az hogy kína megpóbál betörni a megyar piacra, és kívánja átvenni a hulladékok felvásárlásának egyedüli irányítását. Egyrészt azért hogy gazdaságilag stabilan ittmaradjon, másrészt hogy nyersanyag hiányban szenvednek, és egy kis stabilitást remél a magyer piacról kivitt nyersanyaggal. Hasonló árak várhatóak a színesfém, a műanyag, az üveg, és elelktronikai hulladékok területén is.
2015. nov. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

*szabJák


Add el a vasat, és vegyél belőle egy helyesírási szótárat. Rádfér.

2015. dec. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valóban Kína áll mögötte, de nem azért, mert ők az illumináti háttérhatalom, hanem mert ők a legnagyobb hulladékfém felvásárlók. Annyi történt, hogy most már nem kell nekik annyi, esett a kereslet, ergo az árak is (mivel a kínálat az állandó).
2015. dec. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 málna007 válasza:
Nyáron fel megy !!!
2016. márc. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!