Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ma valami olyasmit hallottam,...

Ma valami olyasmit hallottam, hogy most már a pénztárosoknak is fizetniük kell a pénzváltásért. Mi ez az újabb lehúzás?

Figyelt kérdés
2015. nov. 13. 13:56
 1/3 Gugu Gabor ***** válasza:
Egy kicsit szűkítsd a kört hogy mit hallottál...
2015. nov. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nos, pénztár előtt vártam a soromra.Egy néni öt ezressel fizetett, de gubanc lett belőle, mert a pénztárosnő nem tudott neki visszaadni és fel-alá rohangált a pénztáros, hogy aprót szerezzen.Aztán jött egy másik pénztáros nő, hozott pénzt a pénztárosnak és mondta, hogy az a sajátja, a pénztárcájából vett ki.És mondta a pénztárosnő, hogy elnézést, de bajban vannak ők is, mert szeptembertől már nekik is fizetni kell a pénzváltásért.Nem volt időm rákérdezni, mit ért ez alatt.Ezért kérdeztem meg itt, mi ez az új módi? Miféle pénzváltásért kell fizetniük a pénztárosoknak és vajon rajtuk kívül még kiknek kell?
2015. nov. 13. 15:51
 3/3 Gugu Gabor ***** válasza:

Amire gondolsz az a boltot terheli, boltnak kell fizetni a váltópénzért, itt nyilván nem 2000Ft nyi 100 Ft-os ról van szó, hanem sok tíz vagy százezer forintnyi apróról. (vagy ép fordítva sok tíz vagy százezer forintnyi apró befizetéséről)

A posta és a bankok is bizonyos százalékot kérnek a pénzváltás után.

Ez régen is így volt, most a posta változtatott valamit,talán árat emelt?

Itt tényleg nagyban kell gondolkozni, gondolj csak bele hogy egy nagy áruháznak mondjuk TESCO mennyi apró kell a nap elején hogy kitartson a nap végéig, ezt a baromi sok érmét számolni kell rolnizni stb na erre számolják a bankok és a posta a kezelési költséget.

2015. nov. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!