Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok Dr. Drábik...

Mit gondoltok Dr. Drábik János EU-ról szóló írásáról?

Figyelt kérdés

Én most vettem meg tőle az Örvénylés c. könyvét, és ez van a hátoldalán az EU-ról:


A szervezett magánhatalom által létrehozott Európai Unióba a viszonosságot megtagadó, igen hátrányos és igazságtalan feltételekkel kényszerítették be Magyarországot. 2003-ig 8866 milliárd forint nettó veszteséget okozott a magyaroknak az EU-tagságra való felkészülés. 2004 óta pedig évi mintegy 4500 milliárd forintba kerül a tagsággal járó terhek viselése. Kezdettől nettó befizetők vagyunk. Az úgynevezett támogatás nem egyéb, mint a már átadott összegek egy részének keserves visszapályázgatása.

A magyar költségvetési hiány és külkereskedelmi deficit egyik legfőbb okozója tehát az, hogy az EU folyamatosan sarcolja Magyarországot, nem pedig támogatja. Az EU a szervezett magánhatalom intézménye a szuperbankárok útjában álló nemzetállamok olcsó és önkéntes felszámolására. Az EU fölösleges és elbürokratizálódott vízfejjé vált. Ami jót hozott - emberek és áruk szabadabb mozgása, vámok csökkentése, szorosabb együttműködés Európa államai között - azt olcsóbban és hatékonyabban el lehetett volna érni nélküle. Nem kellett volna feladni nemzeti szuverenitásunkat, önrendelkezésünket, az önálló magyar jogrendszert. Az EU természetellenes, mert nem olyan közösség, mint a biológiai és társadalmi reprodukcióhoz nélkülözhetetlen család és a nemzet. E két család az élet nélkülözhetetlen előfeltétele. Az EU viszont élősködő - funkciótlan - képződmény.


Mi a véleményetek róla?


2010. márc. 22. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Ezt én is így gondolom. Nem is gondolom, hogy hosszú életű lenne. Csak ne legyen túl későn vége...
2010. márc. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%
én azt gondolom, h Dr. Drábik János adja vissza a diplomáját.
2010. márc. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem se a legjobb a jelenlegi EU, de én pont a további összefonódás mellett vagyok. Amerika nagyhatalom, Kína ott toporog a sarkában, jön fel Brazília, Oroszország és India. Ha nem akarjuk, hogy Uganda szintjére süllyedjünk, össze kell fognunk Európa többi államával. Ez viszont csak akkor működik jól, ha minél szorosabbak a kapcsolatok.
2010. márc. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Én már el se olvasom ezeket, pedig Jobbik szimpatizáns vagyok. Nagyon örvendek neki, hogy ez az ember szép lassan lemorzsolódott a Jobbik környékéről. Na nem azért, mert menzeti elkötelezettségében kételkednék, hanem mert egyszerűen Drábik úr szerintem nem jó szakember.
2010. márc. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%

Csak az a baj, hogy az USA-hoz képest mi, "európaiak" (látod, pl. miért csak idézőjelben merem leírni? - mert ezt sulykolják belénk, hogy örüljünk, hogy egyáltalán a honfoglaló betolakodó szarmagyarokat bevették), nagyon heterogének vagyunk. Kellene valami egységesítő, pl. EU-s állampolgárság. Képzeld el, hogy minden személyiben nem az lenne, hogy olasz, vagy német, vagy magyar, hanem európai állampolgár.


Emellett mindent meg kellene tenni, hogy az egyes államok ne használjanak ki más államokat. Se gazdaságilag, se sehogy. Ne legyen olyan mint volt, hogy "vigyük oda a szemetünket a hülye magyaroknak, kit érdekel, nem ők németek!", hanem "vazze, ne vigyük már oda, ők is ugyanúgy európaiak, mint mi!".

2010. márc. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*ők nem németek
2010. márc. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%

4500milliárd forint normálisak vagytok emberek?

Az a költségvetés 1/3 része. Most komolyan szerintetek annyit fizetünk be? Mert szerintem akkor már rég kirakhattuk volna a bezárt táblát.

2010. márc. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

17:28-nak igaza van. Európa népei, kultúrái nagyon eltérőek. Oké a közös pénz, meg a nyitott határok, de a saját nyelvéről és országáról már senki nem mondana le. Főleg itt Közép/Kelet-Európában sok ország között ma is vannak feszültségek. Az embereket tényleg kevésbé érdekli a más országban élő, mint a saját honfitársa.


Bár lehet, hogy csak mi vagyunk ilyen kivételezett helyzetben: A németek ideszállítják a ganajukat, az osztrákok is ide engedik a sz@rukat, a románok néhány évvel ez előtti tiszai ciános mókája is érdekes, a szlovákok is minket provokálnak az újabbnál újabb törvényeikkel, mindenféle mérgezett paprikákat sóznak a nyakunkba a külföldi multik, a belső gazdaság tényleg nagyon látványosan el van nyomva. Igen, bizonyára ez mind a mi hibánk, de az EU-nak akkor sem arról kellene szólni, hogy a nyakunkba ülnek a környező országok és csattogtatják az ostort.


Másrészt, ha jön egy komolyabb nehézség, az EU-t alkotó nemzetállamok úgy fognak egymásnak esni, mint annak a rendje.

2010. márc. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%
Én azt gondolom, hogy Drábik papa enyhét őrült.
2010. márc. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%
Más kérdés, hogy az EU erősen megkérdőjelezhető bármely működésében, de ő már annyi őrültséget állított, hogy nem lehet komolyan venni.
2010. márc. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!