Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lesz a vége...

Szerintetek mi lesz a vége ennek a szegénységnek?

Figyelt kérdés

Én azt látom,hogy az emberek többsége el van keseredve.

Nem jó a közhangulat.A fiataloknak nincs jövőképe.Évről-évre élnek.Nem terveznek hosszú távra.

Az emberek annyira szegények,hogy már semmi társadalmi,társasági életet nem élnek,csak dolgoznak,és azon filóznak,hogy melyik akciós terméket vegyék meg a boltban,vagy melyik számlát fizessék be előbb.


Ez a hatalmas vagyonkülönbség meddig tartható?

Mennyire lesz mentálisan beteg a társadalom,ha az emberek többsége szegényedik,céltalanul él?


2015. dec. 10. 20:53
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
78%
Kedves kérdező! Mit is értesz elosztás alatt? Ugyanolyan embernek születtem mint a másik kisgyerek a szomszéd szobában. Ugyanannyi jogom volt, ugyanúgy neveltek. Ő 16 évesen úgy döntött, piálni és bulizni fog, míg én tanultam. Ő szakmunkás lett, én leérettségiztem. Igaz, hogy ő dolgozott az ezt követő 5 évben, én meg csak tanultam a diplomámért, de ő a mai nap is azt csinálja amire 19 évesen is alkalmas volt, míg nekem mellette új tudást és képesítést kellett szereznem. Ma a főnöke vagyok. Többet keresek. Ő utál engem ezért, de én tudom, hogy az ő munkája nélkül nekem sem termelnék ki a pénzt. Ha új jogi rendelkezések születnek, ő csak a ráeső rész ismeri. Én tudom mi vonatkozik rám mint munkáltatóra, és rá mint munkavállalóra. Ő csak a szerződését olvasgatja, nekem ismernem kell a jogi hátteret. Ő el akar menni szabadságra és én szemét vagyok mert nem engedem. Egy kecseg vagyok, mert a 2 gyerekes apát engedem otthon maradni az ünnepek alatt míg őt berendelem. Persze pótlékkal. Ha valami hibát követ el, a főnökök nem őt szidják le, hisz azt sem tudják, hogy él. Engem csesznek le. Ha ezért rászólok, köcsög főnök vagyok. Ő csak magáért és a munkájáért felel. Én érte is, a váltótársáért is, valamint az egész üzemért tartom a hátam. Azt mondom, hogy jó emberek. Jól végzik a munkájukat. Becsületesek mert nem lopnak, nem isznak a munkahelyükön, a munkájukat is elvégzik. Mindannyian. Mind a 32-en, ezért felelősséget vállalok. Ő azt mondja, megcsináltam a mai melót. Miért is kéne elosztani az én pénzemet?
2015. dec. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért hoztad fel a képzettséget.

Ismerek szakmunkást is,aki havi 400-at keres,és diplomást is,aki 120-at.


keress 5ször többet,de ne 20szor többet!

Fel kellene fogni,hogy senki munkája nem ér 20szor többet,még 5ször többet sem,mint másé.


Az a baj,ha 50szer vagy 100szor többet keresnél,akkor is ezt szajkóznád.Fogd fel,hogy többszörös suínvonalon élsz,mint amennyit a társadalom elbír!

2015. dec. 11. 01:59
 13/37 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy a 32 ember helyett nem fogsz 32 gyereket vállalni.

Nem fogod befizetni az ő számláikat,ha ők nem tudják.


De,ha a te fizetésed csökkenne valamivel,akkor talán a többiek jobban élhetnének egy kicsivel.


És lemondanál egy kis luxusról,és évente 5 helyett,csak 4szer mennél luxusnyaralni,azért,hogy mások legalább a számláikat betudják fizetni.


Nem bírod felfogni,hogy az arányokkal van a baj.

Mellesleg nem lehet mindenki vezető.Ez nem csak tanulás kérdése,hanem rátermettségé is.Vannak dolgok,amik nem taníthatóak.


De akkor most mindenki dögöljön meg,aki nem vezető?Csak nekik jár a normális élet?


Az a baj,hogy fel sem tudod fogni mások mennyiből élnek,mert a luxus életed elvakított.

A kevesebb néha több.

2015. dec. 11. 02:09
 14/37 A kérdező kommentje:

" Ő 16 évesen úgy döntött, piálni és bulizni fog, míg én tanultam."


Tessék a demagógia


Te is tudod,hogy nem egyformák az esélyek.

2015. dec. 11. 02:11
 15/37 A kérdező kommentje:

"Egy kecseg vagyok, mert a 2 gyerekes apát engedem otthon maradni az ünnepek alatt míg őt berendelem. "


Igen,az vagy.

Miért kellene egy gyermektelennek többet dolgoznia a családosnál,ha nem akar?


Na látod pont ez az,amit az ember választ!Család vagy nem család!


Azt,hogy hová születünk,milyenek a lehetőségeink,nem mi választjuk.


Ha valaki gyereket akar,oké.De utána ne akarjon előjogokat a munkahelyen.

Nagyon sokan választanak a karrier és a család között.

Ha valaki a kettőt akarja egyszerre,akkor vállalja is az elvárásokat,ne akarjon kibújni,hogy neki családja van.

Mondta neki valaki,hogy vállaljon gyereket?

Nem.

2015. dec. 11. 02:15
 16/37 anonim ***** válasza:
70%

Mindenki munkája annyit ér amennyit fizetnék érte, persze ez a versenyszférára igaz elsősorban.

Van aki a tudásával igen is 5x 10x 20x vagy még többször annyi értéket teremt mint pl. egy szakmunkás.

Ilyen emberektől én nem sajnálom a pénzt és nem is az ő zsebükből kéne megoldani mások problémáját. Az egyszeri ember is élhet jól, lásd nyugat, csak mi még nem tartunk ott a fene jó szocializmus miatt...

2015. dec. 11. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező sötétebb vagy mint az éjszaka. Kezd unalmas lenni hogy az egész mondanivalód az hogy "köcsög gazdagok".


De hát az átlag proli már csak ilyen, van 1000+1 oka arra hogy ő miért nélkülözik, bezzeg tenni nem tesz semmit a változásért. Ez a legprimitívebb gondolkodás, hogy nem azt nézi a csórója hogy hogyan juthatna fentebb...nem...ő azt nézi hogy hogyan lehetne lehúzni azt aki feljutott.


Tipikus magyar gondolkodás amit az előző rendszer beléjük nevelt, hogy igaz hogy nekem szar, de legalább a másiknak is az.

2015. dec. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
48%

"Pont az erősen szocializmusra hajazó felfogás miatt vagyunk ebben a helyzetben."


Nem. Erősen szocializmusra hajazó felfogás Norvégiában meg Svédországban van.

Nem hinném, hogy nálunk is olyan jólét van, mint ott.

2015. dec. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
53%

"keress 5ször többet,de ne 20szor többet!

Fel kellene fogni,hogy senki munkája nem ér 20szor többet,még 5ször többet sem,mint másé."


Ez így igaz, a kérdező fején találta a szöget.

Nem a többletkeresettel van a baj. Azzal van a baj, hogy egyesek nem néhányszor annyit keresnek, mint az átlagemberek, hanem akár milliószor annyi pénzük van.

2015. dec. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
37%

Persze, a magyaroktól, mint putris, balkáni néptől, nem lehet elvárni, hogy fejlett, nyugat-európai módon gondolkodjanak, ahol például teljesen természetes a többkulcsos adórendszer.

Itt el kell taposni azt, aki lejjebb van, mint mi és élvezni kell, ahogy szenved, miközben a bakancsunk a fején van. Ez Magyarország, ez maga a Balkán és Kelet-Európa.

2015. dec. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!