Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lesz a vége...

Szerintetek mi lesz a vége ennek a szegénységnek?

Figyelt kérdés

Én azt látom,hogy az emberek többsége el van keseredve.

Nem jó a közhangulat.A fiataloknak nincs jövőképe.Évről-évre élnek.Nem terveznek hosszú távra.

Az emberek annyira szegények,hogy már semmi társadalmi,társasági életet nem élnek,csak dolgoznak,és azon filóznak,hogy melyik akciós terméket vegyék meg a boltban,vagy melyik számlát fizessék be előbb.


Ez a hatalmas vagyonkülönbség meddig tartható?

Mennyire lesz mentálisan beteg a társadalom,ha az emberek többsége szegényedik,céltalanul él?


2015. dec. 10. 20:53
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
76%

Tipikus komcsi gondolkodas. Nem a szegenyeket akarod felemelni, hanem a gazdagabbakat akarod lehuzni a sajat nyomorult szintedre.


Fizetes maximalizalas, persze. Hogy oruljon a kis irigy, gyulolkodo lelked, ugye. Ha neked szar, legyen masnak is szar.

2015. dec. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
47%

"Tipikus komcsi gondolkodas. Nem a szegenyeket akarod felemelni, hanem a gazdagabbakat akarod lehuzni a sajat nyomorult szintedre."


Ne aggódj, a drágalátos gazdagocskáid nem lesznek lehúzva a mi mocskos, alsóbbrendű szintünkre azzal, ha az évenkénti 800 milliós profitjuk lecsökken 400 millióra.

Attól még ugyanúgy élhetitek a paráznaságban dagonyázó, léha, milliomos életeteket.

2015. dec. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
75%

Azt hiszed ha elveszed a gazdagoktol a penzuket, akkor neked jobb lesz?


Volt mar erre tarsadalmi kiserlet, 40 evig nyogtuk, bebukott, csodbe ment.


Nem a gazdagokat kell sarcolni, hanem a gazdasagot kell rendberakni, munkahelyeket kell teremteni, hogy az atlagember is megtalalja a boldogulasat.

2015. dec. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
32%

"Azt hiszed ha elveszed a gazdagoktol a penzuket, akkor neked jobb lesz?"


Nem csak nekem. Én - veletek ellentétben - nem csak magamra gondolok.


"Volt mar erre tarsadalmi kiserlet, 40 evig nyogtuk, bebukott, csodbe ment."


Akkor gondolom szerinted mindenhol bolsevizmus van, ahol például többkulcsos az adórendszer? :D

Ilyen az, amikor valaki nem tud arany középútban gondolkodni, csak az van a fejében, hogy mindenki vagy egyenlő vagy pedig a lakosság 10%-a jólétben él, a többi pedig dögöljön meg.


"Nem a gazdagokat kell sarcolni, hanem a gazdasagot kell rendberakni, munkahelyeket kell teremteni, hogy az atlagember is megtalalja a boldogulasat."


És hova teremted a munkahelyeidet és termelsz ezerrel, ha a lakosság 90%-a szegény nyomorult és nincs kinek eladni a megtermelt árut?


[link]


"A nagy gazdasági világválság a tőkés világ 1929–33 közötti túltermelési válsága."


Dereng valami?

2015. dec. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

"Akkor gondolom szerinted mindenhol bolsevizmus van, ahol például többkulcsos az adórendszer? :D "


A gazdagokat hol erinti a tobbkulcsos adorendszer?


Teljesen el vagy tevedve.

2015. dec. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Semmi bajom nincs a többkulcsos adórendszerrel. Ha többet nagyobb részt tudok vállalni az állam fenntartásában, hát legyen.

A képzettséget azért hoztam fel, mert az esetek többségében a magasabb papírt jobban megfizetik. Vannak szakmunkások havi 400as keresettel, ezt aláírom. Bár magam részéről hozzáteszem, hogy ezek az emberek nem teljesen legálisan csinálják ezt, bizony-bizony van némi stikli az adózás körül. Persze biztos, hogy van szakmunkás aki ennyit kap kézhez és meg mellé normálisan adózik is, csak én ilyet nem ismerek. A te ismerősöd ilyen?

Az, hogy mennyivel vagy hányszor keresek többet mint te, ezt nem te fogod eldönteni. Sőt nem is én. A versenyszféra, valamint a te főnököd és az én főnököm dönti el ezt a kérdést. Arról, hogy valaki rosszabb életszínvonalon él én nem tehetek.

Miért kéne 32 ember helyett 32 gyereket vállalnom? Ennek semmi értelme nincs. Miért kéne befizetnem a számlájukat. Ők is be tudják. Ha te nem keresel annyit, hogy ne tudj veled vagy a munkahelyeddel van a baj. Esetleg mindkettővel.

Mitől lenne jobb nekik ha az én fizetésem csökkenne? Gondolod, hogy akkor azt a pénzt nekik adják? Nekem is van ám főnököm, valószínűleg megtartaná a különbözetet. Mellesleg holnaptól kevesebbet fogok dolgozni mint eddig? Esetleg rosszabbul fogok teljesíteni? Ha nem, akkor miért csökkentenéd a pénzem? Mivel ellensúlyozod ezt?

Évi 5 luxusnyaralás senkinek nem fér bele. Olyanoknak nem, akik ezt az oldalt olvassák. Gőzöd sincs a dolgokról, csak dobálózol a szavakkal, de nem gond. Majd kinövöd.

Persze, hogy nem csak papír kérdése vezető lesz-e az ember. A rátermettség és a készség talán fontosabb tényező is. Viszont egy cégnél ha üzemvezetőt keresnek azt fogják interjúztatni aki rendelkezik némi előképzettséggel is. Lehet, hogy a takarító marha jól tud söpörni meg okos ember, de mondjuk ha nem ismeri a szakirodalmat pl. fémtechnológiai táblázat, műszaki rajz olvasása stb. nem tudod az élre állítani. Attól függetlenül az ő munkája épp úgy fontos, de nem tudod ilyen jellegű pozícióba tenni. Bár lehet, te megpróbálkoznál vele.

Ha 16 évesen van/volt pénze kocsmázni meg bulizni, akkor egyformák az esélyek. Te tipikusan olyan embernek tűnsz, akik szerint a felsőoktatásban tanulók ingyenélők, a tanulás is ingyen van. Magyarul nem kell fizetni. Ha valami ingyen van miért nem élsz vele, hisz előbbre léphetnél? Mondjuk ha te az átlagos intelligenciahányados felével rendelkezel, tényleg nem egyformák az esélyek.

Ha egy gyermektelent hívok be a maga 21-22 évével akkor csak vele cseszek ki. Ha a kétgyermekes apát, akkor egy családot robbantok szét az ünnepekre. Valakinek be kell jönnie, és a kevésbé rossz megoldást választottam. Mellesleg a fiatal srác örül is a plussz pénznek mert autót akar venni. Az ürge meg örül, hogy elmehetnek együtt a feleség szüleit meglátogatni. Te persze csak azt látod, hogy valaki dolgozni fog. Látod ezért vagy te ott és keresel annyit amennyit.

Gondolom gyermektelen vagy. Ez a tény egyébként pozitívum az emberiség számára. Szidsz engem, miért szólok bele abba, hogy ki vállal gyereket és ki nem. Pár sorral feljebb kitértél arra, hogy nem fizetek 32 gyerek után. Valószínű, hogy a kettős mérce fogalmát nem ismered, ennek ellenére tökéletesen alkalmazod.

Esetleg eszedbe jutott már az az egyszerű gondolat, hogy te is előbbre léphetnél némi küzdelemmel? Vagy te ragaszkodsz ahhoz a megoldáshoz, hogy sírjunk egy sort, aztán vegyük el a másiktól amivel neki több van?

Mellesleg amire te vágysz az nem kommunizmus. Ez színtiszta anarchia.

2015. dec. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

"Nem a gazdagokat kell sarcolni, hanem a gazdasagot kell rendberakni, munkahelyeket kell teremteni, hogy az atlagember is megtalalja a boldogulasat."


Pont a gazdagok teszik tönkre a gazdaságot.

Azért,hogy valaki 50 milliós autót vezessen,ahhoz másoktól elveszi az autóbirtoklás jogát.

10 másik ember vehetne ebből 5 milliós autót,és 50 másik vehetne belőle 1 milliós autót.


Így nincs fogyasztás,mert nincs miből.

A gazdag sem fog 100szor többet utazni,és benzinra költeni.


Most ez pont egy nem jó példa,mert környezetszennyező,de ez a logika.


Az,hogy egy szűk rétegnek van pénze fogyasztani az vágja tönkre a gazdaságot,a ti hedonista életetek teszi tönkre a gazdaságot.

2015. dec. 11. 17:29
 28/37 A kérdező kommentje:

Nem Oroszország kellene példának,ahol a gazdagok dőzsölnek,az ország nyomorban tengődik.


ott van Svédország.Ott a tehetősebbeknek evidens,hogy többet adóznak.Így a társadalom is működőképesebb.


Fel kellene fogni,hogy ez a luxusélet szűk rétegnek teszi tönkre az egész világot.

Hiába véditek magatokat,egyszer ennek vége lesz.Nem fog hatni a "megdógoztunk érte" duma.

2015. dec. 11. 17:32
 29/37 anonim ***** válasza:

"Azért,hogy valaki 50 milliós autót vezessen,ahhoz másoktól elveszi az autóbirtoklás jogát.

10 másik ember vehetne ebből 5 milliós autót,és 50 másik vehetne belőle 1 milliós autót."


Mi van??? Attól, hogy valaki nem vesz magának 50 milliós autót a SAJÁT pénzéből, másoknak még nem lesz automatikusan 5 vagy 1 milliós autójuk. Vagy a legyártott autók száma szerinted állandó és ha én veszek egy autót, akkor másoknak már eggyel kevesebb jut?

2015. dec. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
76%

"Pont a gazdagok teszik tönkre a gazdaságot.

Azért,hogy valaki 50 milliós autót vezessen,ahhoz másoktól elveszi az autóbirtoklás jogát."


Ez a te oriasi tevhited. Aki jobban keres az nem mastol veszi el a jovedelmet.


Mondok egy peldat: van egy otletem, alapitok egy vallalkozast. Van hozza nemi megtakaritott penzem, meg veszek fel bankhitelt. Rengeteget doglozom vele, hetvegen is, evekig nincs szabadsagom, szabadnapom, ha beteg vagyok is inkabb dolgozom, mert ha nem akkor bukik a ceg. Es ha bukik, az en maganvagyonom bukik vele egyutt.


Aztan egy ido utan jobban megy a ceg, felveszek alkalmazottakat, egyre tobbet, 10 ev mulva azt latod hogy van 200 alkalmazottam, es milliardos vagyonom. Amit nem azon kerestem hogy az alkalmazottaimtol veszem el a penzt, ok pont annyit kapnak amennyit a munkajuk er.


A plusz penz az otletembol es a munkabol van, abbol a plusz ertekbol, amit letrehoztam. Ez a penz senkitol sincs elveve, egy uj termek, szolgaltatas uj javakat teremt a vilagban.


Ha te arra kenyszeritenel, hogy az osszes jovedelmem osszam szet a dolgozoim kozott, akkor engem nem motivalna semmi, nem hoznam letre a ceget, es 10 ev mulva annak a 200 embernek nem lenne munkaja.


Erted mar hogyan mukodik a vilag?

2015. dec. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!