Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Elégedett vagy a rendszerrel...

Elégedett vagy a rendszerrel így 2016 hajnalán? Jobban élsz mint 4 éve? Szerinted jó úton halad az ország?

Figyelt kérdés
2015. dec. 28. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Pont úgy élek, mint 4 éve. Se jobb, se rosszabb. Szerintem nem haladunk semerre, de nem is érdekel.
2015. dec. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%

Én nemélek jobban semmivel mint négy éve.

Viszont a Fideszes grémium az nagyságrendekkel többet keres, szinte kivétel nélkül mind milliárdos lett pár év alatt, nyíltan lopnak a közpénzből és ebből hatalmas vagyonokat halmoztak fel.

Miközben az éhezők száma soha nemlátott mértékben megnőtt, a kórházakban csak a szerencsének köszönhető ha nemhalnak meg az emberek mert olyan mértékű a pénzhiány hogy már semmire sem elég, a fiatalok külföldre mennek tanulni és dolgozni mára már munkaerő hiány van emiatt, stb-stb sorolhatnám még a sok fideszes eszetlenséget de már ez is sokk.

Konkluzió: ha nemvégez értékteremtő munkát egy ember akkor valakiktől el kell venni (lopni) a pénzt hogy milliárdokat tudjon felhalmozni.

2015. dec. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

Jobban élek, és látom, hogy jó irányba haladunk.

2018-ban is a Fideszre fogok szavazni.

2015. dec. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nemvagyok elégedett. Nemélek jobban. Nemjó úton halad az ország.


[link]

2015. dec. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ötven megszorítás Orbánéktól, amitől rosszabbul élünk, mint négy éve

Megosztjuk önökkel olvasóink gyűjtését az Orbán-kormány által 2010 óta bevezetett megszorításokról, a teljesség igénye nélkül. Ötven tétel került a listánkra. Ha kiegészítenék a felsorolást, tegyék meg mailben, hozzászólásban!


Kapcsolódó írásaink

Ötven megszorítás Orbánéktól, amitől rosszabbul élünk, mint négy éve

Kiderült: nem osztogatnak, hanem fosztogatnak jövőre

Így adózunk jövőre

– adójóváírás megszüntetése

– béren kívüli juttatás drasztikus csökkentése (az adható 18.000 Ft-ról 11.250, ill. 5000 Ft-ra)

– cafeteria megadóztatása

– munkavállalói járulékok emelése

– 32 ezer fő elbocsátása a közszférából


– a foglalkoztatottak számának növelése utáni adókedvezmények megszüntetése

– reprezentációs és üzleti ajándékok utáni adókötelezettség

– cégautóadó emelése

– egyszerűsített vállalkozói adó 30%-ról 37%-ra emelése

– kötelező kamarai tagság (regisztráció fedőnévvel) 5000 Ft éves tagdíjjal


– ÁFA-emelés 25%-ról 27%-ra

– illetékemelések

– a termőföldből átminősített ingatlanok értékesítéséből származó 20% feletti többlet 48%-kal adózik

– az ingatlanadó de facto bevezetése (kommunális adó)

– az ebek és lovak kötelező chipezése


Gomba karikatúrája (www.fungie.hu)

– a „chipsadó” bevezetése

– a „chipsadó” emelése, majd kiterjesztése (pl. a gyümölcsízekre 500 Ft/kg)

– szeszesital jövedékiadó-emelése

– dohányáruk jövedékiadó-emelése

– környezetvédelmi termékdíj bevezetése, majd emelése


– üzemanyagok jövedéki adójának emelése („ha kormányra kerülünk, csökkenteni fogjuk az üzemanyagok jövedéki adóját”)

– bioetanol jövedéki adójának 75%-os emelése

– autógáz jövedéki adójának 100%-os emelése

– az autópálya-használat minimumának négy napról tíz napra történő emelése – áremeléssel

– baleseti adó bevezetése (természetesen ez az állami autókra nem vonatkozik!)


– a táppénz lecsökkentése (kórház 60-ról 50%, táppénz 70-ről 60%)

– 30 napi táppénz után időarányos szabadság csökkentése

– a rokkantak ellátásának csökkentése, ill. megvonása

– a szociális öntemetés bevezetése

– szociális hozzájárulási adó bevezetése


– elektronikus útdíj bevezetése (sok fuvarozó számára az eddig fizetett útdíj a többszörösére

emelkedett)

– közművezeték-adó

– a magánszemélyek kommunális adója adótárgyanként 12.000 Ft-ról 17.000 Ft-ra emelhető

– kaszinóbezárás, majd újranyitás bennfentes feltételekkel

– bírósági eljárásokkal kapcsolatos illetékek drasztikus emelése


– banki tranzakciós díj emelése, „csekkadó” – tranzakciós adó megduplázása 3 ezrelékről 6 ezrelékre

– betéti kamatok után 6%-os „egészségügyi” hozzájárulás bevezetése

– telekommunikációs adó

– „cégadatok kötelező frissítése”-adó. Cégenként 20–50 ezer forint között + ált. forg. adó

– pénztárgépek cseréje 100+150.000 Ft/pénztárgép, plusz havi 2-3 ezer Ft NAV-val való állandó kapcsolat


– nyugdíjaskedvezmény részleges megvonása a távolsági buszokon és gyorsvonatokon

– közmunkások nettó 61.000 forintos fizetésének 49.000-re csökkentése

– munkanélküli-segély időtartamának 270-ről 90 napra csökkentése, szociális segély összegének 28.000-ről 22.000-re csökkentése

– egyetemi és főiskolai támogatások drasztikus csökkentése

– a Munka Törvénykönyvének átírása a munkavállalók számára hátrányos feltételekkel


– pedagógusok munkaidejének de facto meghosszabbítása

– tandíj de facto bevezetése

– asztmás gyerekek emelt összegű családi pótlékának megvonása

– mozgássérültek közlekedési támogatásának visszavágása

– egészségügyi járulék emelése

2016. jan. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Amikor suliba jártam a medvesajt 200ft volt most meg 400ft. Én erre emlékszem így éves távlatból.


A segély régen 34000ft volt, most meg 22000ft.

Régen elég volt 3 hónapot leigazolni ahhoz, hogy ne vonják meg a segélyt most meg kitaláltak valami olyat is ha jól tudom, hogy akár megvan ez a leigazolás akár nem ha nem vállalod el amit ők adnak megvonják.


Tehát igazából kis túlzással de azt mondhatom, hogy a bolti áru és a segély is jóval kedvezőbb volt Gyurcsány idején és nem... nem vagyok MSZP-Fan. :DD



Szóval akinek nincs meló az vagy elmegy utcát seperni.

Vagy elvállalja a selejt munkát hogy aszfaltoz.

De én azt mondom, hogy ennyi erővel menjen ki Angliába vagy máshova. Ott legalább sok a selejt munka és megfizetnek érte. Nem csoda hogy aki talpraesett az már kint van. Azt mondják jól halad az ország. Sok embernek van munkája. Nos lehet de az a munka se ad sokkal többet mintha segélyen lenne az ember. Ha nem épp segélyen vagy hanem utcát söpörsz azért kapsz olyan 50000ft-ot. Ha pedig egy munkahelyteremtős gyárban akkor 70000ft-ot. Tehát nincs meg az embernek a hűhaaa juhuuu van munkám életérzése.


Én azt mondom aki teheti az húzzon valahogy vissza az iskolapadba:


Go ---> Érettségi ---> Egyetem, ha van szülői támogatása. Én is azt tervezem. Asztalosként végeztem de jó pár éve segélyen vagyok. Most volt munkám az egészségügybe de kirúgtak. De majd azt hiszem 2 hónap múlva visszavesznek. De akkor is ha van esélye az embernek valami olyan szakmára amivel jól lehet keresni az tanuljon. Csak ülni kell, olvasni, gondolkozni, írni. Régen én is úgy gondoltam, hogy inkább valami kétkezi meló mintsem a tanulás. Mostanra ez megváltozott. Amint lesz egy kis félretenni való pénzem megyek továbbtanulni.

2016. jan. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A négyes válaszolóval értek egyet!
2016. aug. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!