Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Sokan miért állnak még mindig...

Sokan miért állnak még mindig ki a bevándorlók mellett?

Figyelt kérdés
már a csapból is ez folyik hogy hogyan garázdálkodnak, vernek meg embereket, erőszakolnak meg nőket, miért jó ez nekünk? egy ilyen barbár népség nem való a fejlett nyugati világba
2016. jan. 7. 21:07
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Amúgy te nagyon el vagy tévedve a közel-keletiekkel. Szerinted ha leteszel egy térképet a most érkezett migránsok elé meg tudják mutatni hol vannak? 😀 szerinted ezek többségben iskolázott, nyelveket beszélő, dolgozni akaró emberek?
2016. jan. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Dolgoztam együtt Londonban betelepült arabokkal. Olyan szinten fingjuk nincs a körülöttük lévő világról hogy félelmetes.

Őket homlok egyenest màshogy nevelnek mint egy európai gyereket.

2016. jan. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Leírom kicsit részletesebben hogy felfogd.

Ők mikor kicsik nagy szabadságban élnek, nincs nekik olyan bölcsöde mint nekünk, mivel az asszony ott gyereket nevel, nincs kérdés hogy dolgozik-e, mivel nem dolgozhat, főleg nem olyan munkát mint egy férfi. Olyan oktatási rendszerük sincs mint nekünk, sok szabadságuk van tehát, majd ez egyre beszűkül mint egy piramis formája felfelé haladva. Jönnek a vallási oktatások, a kötelező napi imák, a kötelező betartandó dolgok. Párt sem szabadon, szerelemből választanak, sem a vallásukat nem választhatják meg, sem azt hogy melyik nemhez vonzódhatnak, semmit. Olyan felnőttek lesznek akiknek elő van írva szinte minden. Nekik ez a normális, ebbe születtek bele.

Mi Európában ezzel szemben gyerekként kevesebb szabadságot kapunk, első az iskola, a szülők felügyelnek, majd a szabadságunk egyre tágul, mint egy fejére állított piramis forma. Felnőttként magunk dönthetünk mindenről, senki sem szól bele. Mi választunk párt, vallást, érdeklődési kört, mindent. A nők is!

Ezzel egy muszlim nem tud mit kezdeni, idegen az egész rendszerünk, nem helyes. Nekik a vallásuk az első, az diktálja hogy mi a jó és mi nem. A mi nyugati kultúránk pedig homlok egyenest megy az egész Iszlámmal, azaz esélytelen hogy integrálni fogjuk őket, főleg milliós nagyságrendben. Nekik első a vallás, mindenek felett.


És akkor még nem is beszéltünk az olyan tényezőkről hogy náluk a csecsemő/kisgyerek úgy nő fel hogy nem látja az anyja arcát, nem láthatja az első számú embernek a visszajelzéseit, grimaszát, mosolyát. Egy gyereknek pedig sokkal fontosabb a nem verbális kommunikáció, lévén hogy nem tud beszélni, testbeszédre reagálna...ha lenne ilyen.

Ezért aztán kialakulnak olyan rendellenes viselkedési formák amik tökéletes alapot csinálnak annak amit most Németország utcáin látunk.

Aki azt gondolja hogy ez milyen jó nekünk, meg hogy bármikor ezek Európai értékek szerint fognak élni annak halvány gőze nincs arról hogy kiket engedtünk most be.

2016. jan. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Digo, én értem, hogy szerinted nem lehetséges hogy beilleszkedjenek. El is magyaráztad, hogy miért nem. Oké. De ha egyszer látjuk, hogy ennek az ellenkezője történik, akkor nem lehet fenntartani az álláspontodat. Már így is rengetegen beilleszkedtek. Most egyszerre jöttek nagyon sokan, ez egy probléma beilleszkedés szempontjából, ezért vannak olyanok, mint ez a kölni eset. De attól még ők is be fognak illeszkedni, ahogy az eddigi években jöttek közül is sokan.

Ők is dolgoznak (persze ennek egy része Únión belüli, de nem találtam olyan statisztikát ami elválasztaná a kettőt):

[link]

És ők is idővel elkeverednek a lakossággal, meg a többi. Párizsban utazol, látsz a metrón is négereket, akik normálisan zenét hallgatnak, normális, európaias ruhákat hordanak, stb. Persze az integráció mindig egy lassú folyamat, de láthatóan vannak olyanok, akik képesek beilleszkedni. Nem tudom, menj ki Párizsba és kérdezz meg egy arabot vagy négert, aki a metrón utazik, vagy sétál, vagy dolgozik a presszóban, hogy miért volt képes beilleszkedni, amikor szerinted lehetetlen. De bizonyíthatóan vannak beilleszkedett migránsok, úgyhogy ne add nekem elő, hogy lehetetlen.

2016. jan. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Én nem azt mondtam hogy nincsenek olyanok akik képtelenek beilleszkedni. Van ilyen, elég sok. Viszont vannak akik sokad generációs létükre képtelenek és ezek olyan számban vannak jelen hogy sokkal kisebb kockázat lenne egy olyan rendszert felállítani mint pl az USA, mint egy olyat ami most van...azaz nincs.

Azért azt ne mondjuk már normálisnak hogy milliókat engedünk át egy egész kontinensen úgy hogy vagy semmilyen, vagy teljesen ellenőrizhetetlen papírjaik vannak. Az USA határain már lőttek volna ha egy olyan történik mint Röszkén a nyáron!

Állítsunk fel egy kvótát, nézzük meg mennyit tudunk egyszerre a társadalomba illeszteni, majd Európán kívül(!) válasszuk ki az erre alkalmas embereket, akik hasznára vállnak a társadalomnak! De nekem senki ne mondja hogy be kell engedni a 60 éves tevehajcsárt is, aki evidens hogy egy percet nem fog dolgozni, annyi juttatást fog kapni amennyit otthon soha nem látott egyben!

Ilyen hol van a világon?!

2016. jan. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Egyébként szerintem ez hogy akik most ott voltak Kölnben/Berlinben/Hamburgban, stb és csinálták a balhét előbb-utóbb be fognak illeszkedni, nettó naívitás és önámítás!

Megvan az a videó, amiben a migráns áll a Brandenburgi kapu előtt és arról szónokol a tömegnek hogy "mit képzelnek ezek a németek, majd pont mi fogunk hozzájuk alkalmazkodni, Isten kiválasztott népe! Nem fogunk integrálódni, integrálódjanak hozzánk ők!"


És ezt nem 2-3, vagy 10 embernek szónokolta, hanem több száznak! És a több száz embernek ez annyira "nem tetszett" hogy hangos üdvrivalgásban törtek ki!

Ha a többség olyan lenne ahogy te lefested, akkor esetleg nem kellett volna saját maguknak lepofozniuk a szónokot a helyéről?- a kérdés költői...

2016. jan. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

"Viszont vannak akik sokad generációs létükre képtelenek"


Ezért az integrációs politika részét kellene hogy képezze a "gettósodás" megakadályozása, az ilyen arab negyedek feloszlatása. Ki kell kerülniük az európai emberek közé, hogy be tudjanak illeszkedni. De ez nem a bevándorlási politika kérdése. Szerintem nagyon fontos lenne ezen a vonalon elképzelni az integrációt, de amíg arról beszélünk, hogy le kell-e őket lőni vagy sem, addig nem lesz semmi.


"Azért azt ne mondjuk már normálisnak hogy milliókat engedünk át egy egész kontinensen úgy hogy vagy semmilyen, vagy teljesen ellenőrizhetetlen papírjaik vannak."


Oké, jobb ellenőrzés kellene, ezzel egyet is értek. De már bent vannak, akkor mit kell csinálni? Utálni őket, és olyan megvalósíthatatlan programok mellett kampányolni, hogy tereljük őket vagonokba és vigyük őket vissza ahonnan jöttek? Vagy inkább arról beszélni, hogy hogyan képzeljük el az integrációs politikát?


Az a nagy baj a bevándorlás ellenességgel, hogy nem veszi figyelembe a valóságot, miközben másokat vádol ugyanezzel. VAN bevándorlás. Nem tudjuk megállítani. Mit csináljunk velük? Ez a kérdés. Ezt aláhúznám háromszor, ha lenne itt olyan opció. Nem az a kérdés, hogy ideális-e az a tény, hogy van bevándorlás, mert van és kész. Azt én is belátom, hogy vannak hátrányai. De ha nem ragadunk le ott, hogy fúj bevándorlók, akkor az előnyünkre fordíthatjuk a helyzetet.


Ha meg azt hiszed, hogy a bevándorlás megállítható, felhívnám a figyelmedet az USA-ra. Hatalmas mértékű mexikói bevándorlás, úgy hogy állandóan kerítéseket meg falakat építenek, meg fegyveres milíciákat alkotnak meg minden. És a határuk kisebb is, mint Európa összes határa. Aki be akar jönni, az be fog jönni. Ha elkapják és kidobják a határon, akkor tudod mi lesz? Bejön újra másnap, máshol. Vagy keres új útvonalat. Vagy kipengeti azt a kis pénzt a csempésznek. Vagy hajóra száll. Vagy bármi más. A lényeg, hogy VAN bevándorlás, és nekünk az lenne a feladatunk, hogy eldöntsük mit csináljunk velük. De ehelyett már hónapok óta arról beszélünk, hogy örülünk-e neki, hogy van bevándorlás. És nyerésre áll az, hogy nem. Örülök nektek, csak éppen nem oldottatok meg semmit, ellenben fokoztátok a feszültséget.


"Állítsunk fel egy kvótát, nézzük meg mennyit tudunk egyszerre a társadalomba illeszteni, majd Európán kívül(!) válasszuk ki az erre alkalmas embereket, akik hasznára vállnak a társadalomnak!"


Te sem gondolhatod, hogy ez egy reális elképzelés.

2016. jan. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
A gettósodást senki sem erőlteti rájuk, ezt ők választják. A legnagyobb baj az hogy ahová beköltöznek ott rohamosan esni kezdenek az ingatlanárak, a bűnözés meg nőni. Szerinted ha kiköltöztetnéd a gettót a helyi európai közösség mellé az jó lenne, azzal megoldódna?
2016. jan. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

"Te sem gondolhatod hogy ez egy reális elképzelés?"

De gondolom, mint ahogy az USA, Kanada, Ausztrália is gondolta és meg is valósította.

2016. jan. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Az, hogy átrakod máshova a gettót nem a gettósodás megakadályozása. Arra gondolok, hogy kiköltöztetni egyes családokat valahova az európaiak közé. Nem nagy tömegekben, hanem úgy, hogy rá legyenek kényszerülve az európaiakkal való együttélésre. Mert sajnos nem nagyon beszélhetünk együttélésről, ha úgy tudnak leélni egy életet, hogy csak a többi azonos kultúrájúval találkoznak. Ez nem multikulturalizmus, hanem ugyanolyan elzárkózottság, csak kivettünk egy darabot Szíriából és átraktuk Londonba. Nem bombáznak, de egyébként csak annyira multikulturalizmus, mintha Szíriában maradtak volna.


Vagy a másik lehetőség, hogy az ilyen elgettósodó negyedekben beruház az állam építkezésekre, irodaépítésekre, stb. és idővel vonzó célponttá teszi ezeket a körzeteket. Mondjuk nem tudom, hogy ez bevándorlók esetén mennyire működne, de elvileg az USA néger negyedeiben voltak ilyenek. Persze az elég más. Meg Európában is más egy szíriai meg egy eritreai bevándorló, nem tudom az ilyenek mennyire keverednek.


De azt hiszem az én tudásom nem elég ahhoz, hogy most lefektessek egy részletes tervet a bevándorlók által kialakított "párhuzamos társadalmak" felszámolására, és ez nem is szükséges. Mivel úgy látom, hogy jelenleg nem ezen folyik a huzavona, hanem azon, hogy kellenek-e bevándorlók, ami egy teljesen elhibázott kérdés. És mire is jó? Csak arra, hogy egyes jobboldali pártok politikai előnyt kovácsolhassanak maguknak, miközben a helyzet javítására nem is törekednek, sőt csak rontják azt az ellenségeskedés szításával.


"De gondolom, mint ahogy az USA, Kanada, Ausztrália is gondolta és meg is valósította"


Kanada meg Ausztrália el vannak választva mindentől természetes határokkal, és nyilván megtehetik, hogy azt engednek be, akit akarnak. Az USA-ban meg több mint 10 millió illegális bevándorló van, sokkal több, mint Európában. Nem azért van ott 10.000.000 mexikói, mert minddel elbeszélgettek, és megállapították, hogy nagyban hozzá fog járulni a nemzet épüléséhez. Hanem azért, mert át akartak menni. És senki nem tud megállítani egy ilyen embertömeget. Pedig mondom, falak, fegyverek, akarat, minden megvolt.

2016. jan. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!