Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kérlek, normális hangvételű...

Kérlek, normális hangvételű válaszokat adjatok (vagy akinek nem megy, inkább ne írjon). Falu- és erdőszélén lakó vadászoktól (nyilván a zárva tartott fegyvereik miatt) félnek még a rablók és/vagy gyilkosok?

Figyelt kérdés
Vagy már ez sem tartja őket vissza a telekre behatolástól?

2016. jan. 17. 16:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Azt nekünk ezt honnan kéne tudnunk, hogy mi jár egy potenciális betörő fejében?

Egyébként nagyapám vadászott, tudták is róla, hogy megvan még a puskája, de ennek ellenére volt betörés a nagyszüleimnél, ráadásul kétszer és ők még csak nem is falun laktak vagy tanyán, hanem egy kisváros kertvárosias utcájában. Tehát saját tapasztalatom az, hogy nem.

2016. jan. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Tudom ez a telepi gyerekeknek elképzelhetetlen, de vidéken sem rohangásznak tömegessével a rablók meg a gyilkosok. Előfordul hogy kifosztogatják a csendes helyen lévő tanyákat, és akkor nem érdekli őket hogy az ott lakónak van-e vadászengedélye meg puskája, mert akkor mennek amikor senki nincs otthon.
2016. jan. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"hogy mi jár egy potenciális betörő fejében?"


Nem kértem ilyet, de tapasztaitokat leírhatjátok - ahogy te is tetted. Az első sort nyugodtan kihagyhattad volna, ahogy szépen kértem is.


De ha ez így van, elég mocskos a jelenlegi helyzet. Pláne még egy kertvárosban ilyen történjen, nem is erdő szélén... Felháborító!


Hova költözzön hát az ember, ha biztonságban akarja tudni családját és értékeit?! Se riasztó, se kerítés, se kutya, és már a fegyver sem tartja őket vissza...

2016. jan. 17. 16:51
 4/13 anonim ***** válasza:
De miért is tartaná őket vissza egy fegyver? Ha használod egy életre lesittelnek. Már azért is böribe küldhetnek ha csak elsütöd, olyan komolyak a szabályozások. Ez nem a vadnyugat.
2016. jan. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Vidéki gyerek vagyok - fölös beszólnod, kértem szépen, hogy ne - és itt már mindent kifosztottak, egyik alkalommal tanuja is voltam egy majdnem betörésnek évekkel ezelőtt.


Az az elképzelhetetlen, hogy valamit békén hagyjanak.

2016. jan. 17. 16:54
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem én használom.


Egy hivatásos, tanult vadásznál lenne.


"De miért is tartaná őket vissza egy fegyver?"


Úgy gondoltam maga a tudat, hogy a senkiházit lelőhetik, ha mocsokságot akarna elkövetni, akkor maga a tudat a fejében elég lenne, hogy meggondolná kétszer mit is akarna tenni.

2016. jan. 17. 16:57
 7/13 anonim ***** válasza:
Vidéki? Tehát XVII. kerület?
2016. jan. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Vidéki.


Tehát falu.


Nem csak a fővárosból áll a világ, te pesti.

2016. jan. 17. 17:00
 9/13 A kérdező kommentje:

Megkérdezem újra:


Hova költözzön hát az ember, ha biztonságban akarja tudni családját és értékeit?! Ha sem riasztó, sem kerítés, sem kutya, és már a fegyver sem tartja őket vissza?!

2016. jan. 17. 17:01
 10/13 A kérdező kommentje:
Erre válaszoljatok hát!
2016. jan. 17. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!