Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Németországban élők, milyen a...

Németországban élők, milyen a helyzet mióta egyre több a migráns? Nektek okoznak bármiféle problémát? Változott miattuk a korábbi életviteletek?

Figyelt kérdés

Van ok a félelemre? Mennyire biztonságos most az élet ott? Jelen helyzetbe hova érdemesebb költözni kisgyerekekkel, nagyobb város, vagy inkább vonzáskörzete?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. jan. 22. 12:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%
Ezeket miért egy magyar bevándorlónak teszed fel? Ők sem különbek a többieknél. Bàr a magyarok szeretik többnek tudni magukat mint amik. Amúgy aki dolgozik, nem èlősködik itt, azt hidegen hagyja a tèma. Amióta külföldön èlek, nem foglalkozom annyit hülyesègekkel ès maximum netezek, nem Tv-zek, plàne nem az m1 rettegő tv-t.
2016. jan. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul tettem fel a kérdésemet, azokat szeretném kérdezni akik kint élnek, akik napi szinten találkoznak vagy éppen nem találkoznak semmilyen problémával. Ami nincs a hírekbe. Szóval a valóság érdekelne.
2016. jan. 22. 12:40
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Itt Bayernba nyugi van.Igazhogy a szâllók tele vannak de most a hidegbe nem làtni őket.Múlt héten volt egy késelés aszt annyi.Azt mèg maguk közt intézték.

Nagyvàros vonzàskörzetébe kell vinni a csalàdot.

A nagyvàrosoknak annyi szerintem.Pàr év kérdése.

Dolgozom itt amig lehet,de csalâdot ide mâr nem hoznék.

Az önvédelmis webshopok ki vannak pucolva.Se gàzdeo se gàzpisztoly nincs màr.Legalàbbis a jó àrú jól bevàlt modellek.Vipera van csak az illegâlis az utcàn meg nőknek nemis ajànlott.

2016. jan. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb a sor a LIDL-ben. :D
2016. jan. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

Az egyeduli problema amit eszleltem, hogy a hataron ellenoriznek, ezert neha dugo van.


Mi Münchenben elunk 10 eve, gyakorlatilag nem valtozott semmi. Allitolag itt egy csomo migrans van, de en meg egyet sem lattam, persze ez a varos mindig is tele volt kulfoldivel (30%) mindenfele nacioval, most hogy mondod meg egy barnabb boro emberrol hogy egy itt szuletett harmadik generacios torok vagy egy szir menekult?


Mi szemely szerint itt nem erzekelunk semmit. Erdekes amikor nyaron Gyorben voltunk, akkor volt egy csomo menekult, ott napoztak a fuvon, rajtuk latszott hogy kicsodak, de itt semmi.


Hogy hova koltozz? Ez filozofia kerdese. Videken valamivel olcsobb az elet (nem sokkal) viszont a bejaras orakat vesz igenybe (ha a varosban dolgozol, es valoszinuleg ott fogsz mert ott van munka). Nehezebb ovodat, iskolat talalni, gondot jelent ha hirtelen el kell hozni a gyereket, es meg ezer problema van. Elonye meg az hogy ott kisebb a forgalom, jobb a levego, nagyobb a ter.


Mi direkt nem mentuk ki videkre, pedig ennyi penzbol ott onallo hazat vehettunk volna, itt meg csak egy sorhaz jott ki zsebkendonyi kerttel. Viszont ha jo az ido bringaval jarok dolgozni, 2 metromegallo is van 5 perces gyaloguton belul, iskola, ovoda, gimnazium minden gyalog elerheto tavolsagban.


Szoval kinek mi jon be.

2016. jan. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat! Természetesen várom a további kommenteket is.


Jobban vonz egy nagyobb város, de elbizonytalanodtam, mert féltem a családomat. Ezért érdeklődöm. Senki nem szeretne rettegve,és bezárkózva élni. De akkor úgy látom hogy ilyenről egyelőre szó nincs.

2016. jan. 22. 15:56
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

"Senki nem szeretne rettegve,és bezárkózva élni."


Nem kell elhinni minden hulyeseget amit otthon terjesztenek.

2016. jan. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%

Mi is Bajorországban élünk, de mi egy kisvárosban, 50km-re Münchentől. Magukkal a migránsokkal nincs gond, utoljára akkor láttam őket, amikor meghozták őket a vasútállomásra, annak meg 4 hónapja már.

A terror veszély viszont sajnos megnőtt. Szilveszterkor két környékbeli vasútállomást is kiürítettek, megszaporodtak a bombariadók, a reptéren, vasútállomások teli vannak fegyveres rendőrökkel.

2016. jan. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
En Munchentol 35 km-re egy kisvarosban elek, de semmit nem erezni a menekulthelyzetbol. Egyszer volt kisebb tuntetes ellenuk a foteren, kb ennyi. Szoktunk latni nagyobb varosokban migransokat, de azok teljesen kulturaltan, normalisan viselkednek. Nemreg a munkahelyemre is erkezett ket szír, veluk sincs semmi gond, alkalmazkodnak, dolgoznak, csinaljak, amit kell. Szoval nalam eddig nem valtozott semmi. En nagy varosba azert nem koltoznek, inkabb kisvarosba. Szerintem sokkal jobb.
2016. jan. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Otthon ugyanannyi okod van félni a hülyéktől, mint bárhol máshol. Talán még több is.
2016. jan. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!