Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a feminizmusról?

Mit gondoltok a feminizmusról?

Figyelt kérdés
Egyetértetek vele? Miért? Hosszú válaszokat írjatok kérlek! (és elnézést, ha rossz kategóriába soroltam)

2016. febr. 5. 20:20
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
42%
hiszek a nők egyenjogúságában, de egy nő sose lesz teljesen egyenlő egy férfival, mivel a két nem különbözik, ellentétei egymásnak
2016. febr. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
66%
Bizonyos mértékig igen, de egy pont után már idegesítő (legalábbis nekem, aki fiú vagyok). De ma szerintem nagyobb szükség rá Ázsiában és Afrikában van, ahol a nőket tényleg elnyomják, esetleg még a csiklóját és kisajkait is levágják gyerekkorában.
2016. febr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
95%
Addig igazából nem foglalkoztat ameddig nem csap át szélsőségbe.
2016. febr. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
31%

Nem gondolom azt, hogy ez a társadalom előnyére válna.


Néhány gondolat:

- fizetés terén az egyenlőségre törekszenek. Ideális esetben a férfi és a nő ugyanannyit keres, de amikor gyereket vállalnak, akkor akár ki is maradjon otthon a gyerekkel a jövedelmük majdnem felét elveszti a család.


- női (nemcsak!) kvótákat vezetnek be. Az adott szervezet hátrányára válik, ha kényszerből kell felvennie (rosszabb esetben kirugnia jól dolgozókat, és helyükre felvenni) olyan embereket, akiknek bár meg van a szakképesítésük mégis hanyagul és/vagy rosszul végzik el a munkájukat. Sőt jellemzően műszaki területeken jóval többet kell ezeknek az emberek fizetni, hiszen nagyon kevesen vannak.


- szubjektív véleményem, hogy ha már az egyenjogúságra törekszünk, akkor ideje lenne az illemeket is átírni, és kivenni a sok megkülönböztető szabályt.

2016. febr. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
39%

Minden egészséges lelkületű ember, legyen nő vagy férfi támogatja a feminizmus törekvéseit, ami a nemek közti egyenlőségért törekszik. Ami sokakat megzavar sajnos, az az, hogy az EGYENLŐSÉG a feminizmus szerint EGYFORMASÁGOT is jelent, pedig nyilván a nő más mint a férfi, de egyik sem jobb sem alábbvaló a másiknál.


Az egyik előttem szóló is szépen példázza mennyire tévedésben vannak ebben az emberek és nyomják ezt a nő meg a férfi meg a természet így teremtette blablabla hülyeségüket.

2016. febr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
86%

Én nőként mindenben egyenlő elvárast/bánásmódot várok.

Szerintem ez erről szól. Normális ember nem gondolhatja, hogy okés pl a fizetés beli különbség.


A kvóta meg semleges nevelés meg ilyenek viszont szerintem is az őrület legmagasabb fokán vannak.

Pl pap réka kinga...aki nem ismeri keressen rá. Nálam ő ugyanott van mint a jobbikból az a megasszonyosodott fejű homofób szerencsétlen.

2016. febr. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
90%

Alapvetően a feminizmussal semmi baj, én teljes mellszélességgel támogatom. Ami itt okozni szokta a feszültséget az a szélsőségek. Az emberek pedig sajnos a szélsőségekre fogékonyak, azt veszik észre aki hangos, feltűnő, botrányos, hozzácsatolják az általa feltűnősködésre felhasznált eszmét és máris rossz dolognak van elkönyvelve, pedig csak egy kis szélsőséges szeletét látták.

Ráadásul ezek a szélsőségek által kevert botrányok a legjobb felületek a ellenzők támadásainak.

2016. febr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
81%
Én hiszek a feminizmusban, de én képes is vagyok különbséget tenni egyenlőség és egyformaság közt, nem úgy, mint az első válaszadó. Legalábbis feltételezem, hogy egyformaságot akart írni egyenlőség helyett, mert máskülönben a "hiszek benne, de nem létezik" szövegének semmi értelme... :D
2016. febr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
90%
a szélsőséges túlkapások persze rengeteget ártanak, de hát ezzel meg kell küzdeni, a normális jobboldaliak is folyton küzdenek az ellen, hogy nácinak tartsák őket, a normális baloldaliak is az ellen, hogy vérkomcsinak, a normális vallásosak se szeretik, ha rögtön a pedofil papok jutnak a vallásról az emberek eszébe.
2016. febr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
31%
A nőket imádom, a feminácikat kevésbé.
2016. febr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!