Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy mondják azt, aki utálja...

Hogy mondják azt, aki utálja a saját hazáját, és egy külfőlöldi országot szeret?

Figyelt kérdés

Konkrétan egy szóra lennék kíváncsi, mint a patrionista/nacionalista (csak ezek ellentéte ugye).

P.S.: aki pártokat fog írni, piros pacsit és reportot kap. ;)



2016. febr. 8. 14:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

[link]


"küzdelem asovinizmus ellen, a nacionalista elzárkózás, szűklátókörűség, elkülönülés ellen"


"3. A magát hazafiasnak valló, nacionalistaés nemzeti kötődésű pártok, irányzatok politikai zsargonjában negatív jelző, melynek jelentése hazátlan, antinacionalista ésanarchista.4. Mások szerint az internacionalizmus gyökeresen ellentétben áll a nacionalizmussalés annak eltorzult formációival, azaz asovinizmussal illetve utóbbi képviselőivel, így a fasizmussal és a nemzetiszocializmussal."

2016. febr. 9. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Hazátlan bitang.
2016. febr. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Talán, ha "utálja", akkor nem is a hezája, talán nem is volt, csak lakóhelye, születési helye, vagy akármi.

A külföldi országot szeretéssel egész más a helyzet, mert az lehet a hazája utálata nélkül is,nem?


Mellesleg nem is igen értem ezt az "utálja a hazáját"-ot. Mit utál, a földrajzi helyet, a történelmét, az ott élő embereket egytől egyig, az irodaémát, a nyelvét; mit utál?

2016. márc. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Úgy értettem hogy lenézi, lemaradottnak tartja az országot (most ebben nem az a lényeg hogy így van e, mert igen, de ettől még nem kell utálni), az embereket is egy rossz tulajdonság alapján le "tipikus magyar"-ozza. Ilyenek...
2016. márc. 8. 13:23
 15/16 anonim ***** válasza:

Az az ember csak ostoba szerintem. Hiszen egy tulajdonságot vesz csak észre, koncepciózusan csak azt, ami nem hízelgő, vagy elmarasztalható.

Valami lelki problémája lehet.


Igen, tényleg vannak itt is olyanok, akik minden kicsiholható alkalommal azt válaszolják, hogy "magyar mentalitás", meg " persze, ilyen csak Mo-on van", ami igazából tényszerűen egyáltalán nem igaz.

Hogy milyen ember lehet máskülönben az ilyen, nem tudom.

2016. márc. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Weaboo, hogy ha Japán az az ország :'D
2016. márc. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!