Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha rajtad múlna (illetve ha...

Ha rajtad múlna (illetve ha lenne erről népszavazás), támogatnád, hogy a magyar koronázási jelképek ne az Országház kupolatermében, hanem a Magyar Nemzeti Múzeumban legyen, ott őrizzék?

Figyelt kérdés

2016. febr. 14. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Annyira magasról szarom le hogy melyikben van....
2016. febr. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Tökre lesz..rom, de ha lehetne dönteni, szerintem inkább a Parlamentbe valók.
2016. febr. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sztem meg inkább a Nemzeti Múzeumba. Végulis ereklye a magyarsag szamara es nem kene osszemosni a politikaval (sztem).
2016. febr. 14. 12:06
 4/9 anonim ***** válasza:
25%
Hát egy koronánál nagyobb politikai jelentéssel bíró tárgy nem nagyon van... Jó helyen vannak azok ott ahol vannak.
2016. febr. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
Nem támogatnám. Az én adómból egyszer már költöztették a jelképeket, rengeteget költöttek a jelenlegi kiállítótérre, utána óriási puccparádé mellett elhajóztatták Esztergomig és vissza, felállítottak egy operetthadsereget az őrzésére - a fenének sem hiányzik, hogy megint milliárdokat költsenek el a semmire.
2016. febr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%
Nemzeti Múzeumból meg Habony Árpi megvenné nem?
2016. febr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

Argo 2-ben Bodri letörte a keresztet :D

Inkább legyen a Parlamentben.Ott nem lehet baja

2016. febr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
37%
A Szent Korona nem egy "ereklye", és nem csak egy tárgy, egy koronázási ékszer, hanem egy szimbólum, az országot szimbolizálja. És mint ilyennek, van egyfajta szakrális jelentősége, de ezt a fent hozzászóló proliknak szerintem hiába magyarázom. A lényeg az, hogy mivel nem egy tárgy, hanem maga az ország, aminek ezer évig Neki volt a legfontosabb közhatalma, ezért nem egy múzeumba való, hanem igenis az Országház kupolatermében van a méltó helye, és nem puccparádé veszi körül, amire hiába fecséreljük a milliárdokat, hanem megilleti a legnagyobb méltóság és tisztelet.
2016. febr. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg kerüljenek Székesfehérvárra, oda, ahol eredetileg "hasznukat vették" és ahol őrizték azokat 500 éven keresztül.
2017. jan. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!