Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintem szakad egyre durvább...

Szerintem szakad egyre durvábban szét a társadalom vagy ez mindig is így volt a történelemben?

Figyelt kérdés

Anyagiaktól függetlenül.


Egyre jobban azt látom, hogy van kevés sikeres, intelligens, erős, okos, kulturált, törvényt betartó és az életükben egyre több területen tudatos(Étkezés, szemét, újrahasznosítás, állandó tanulás) emberek.


S vannak a tanulatlan, senkiházi, semmirekellő, élősködő, hasznavehetetlen, törénysértő, alkalmazkodni képtelen, erőszakos vadbarmok.


Ez mindig is így volt, de egyre jobban azt látom, hogy az emberek többsége egyre jobban süllyed bele az utóbi kategóriába, a másik fele meg egyre jobban ez az "ideális", utópikus, nagyon okos szintre lépne felfelé.


Néha megyek az utcán és tényleg azt látom,hogy emberek lassan már beszélni sem tudnak, míg mások olyan szinten "szupeintelligensek" ami már felfoghatatlan.

Szerintem kezdett el ez a szellemi olló mostanában ekkorára nyílni vagy ez mindig is így volt?



2016. febr. 22. 12:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Mintha a társadalom egy kis része az utópikus felé haladna, egy nagy része meg csúszik le. S hangsúlyozom nem anyagilag, hanem intelligencia és személyiség terén.
2016. febr. 22. 12:36
 2/9 anonim ***** válasza:
A piramis társadalom mindig megvolt, vagy mondhatjuk IQ görbének, IQ harangnak.
2016. febr. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

"van kevés sikeres, intelligens, erős, okos, kulturált, törvényt betartó és az életükben egyre több területen tudatos"


Igen,pont ez a csoport nyomja el,az alatta írottakat akik egyre többe ezért lesznek....


"erőszakos vadbarmok. "

2016. febr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Miről nyávog ez itt felettem?

Forrás?

2016. febr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Most ha úgy nézzük, mindig az "egyszerűbb" emberek voltak nagy többségben, és ez tulajdonképpen megvan a mai napig, csak látszatra sokkal jobban össze van mosódva a társadalom mint régen.
2016. febr. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ennek nagyon sok köze van az oktatáshoz. Ahol belenevelik emberbe hogy ezt kell tenni ( vagy netán fordított pszichológiát alkalmaznak, azaz azt mondják hogy ezt kell tenni, de a cél hogy az ellenkezőjét tedd ), ott nem is nagyon lesz más eredmény.

Érdemes összehasonlítani az itteni átlag embert egy skandinávval.

2016. febr. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%

"Miről nyávog ez itt felettem?

Forrás?"


Arra akarok utalni,hogy az emberek nem születnek erőszakos vadbarmoknak,hanem azzá válnak.


Én voltam "ez itt".


ÜDv.

2016. febr. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És arról pontosan az aljaréteg tehet, aki visszahúzza azt, aki tanulni szeretne, (és ugyanúgy szegények).
2016. febr. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, ez eddig is így voltak, voltak okosabbak, meg butábbak. De azt vettem észre, hogy egyre nagyobb a szakadék. Konkrétan a társadalom mintha agyilag és morálisan egyre jobban leépülne, míg egy kisebbség pedig annyival intelligensebb,hogy már nem is értek meg egymást,ha beszélgetniük kell.
2016. febr. 22. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!