Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha valaki kettős állampolgár,...

Ha valaki kettős állampolgár, akkor mindkét ország választásain szavazhat, akár indulhat is?

Figyelt kérdés
2016. febr. 28. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Erről adott országok választási törvénye rendelkezik.
2016. febr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én kettős állampolgár vagyok. Magyarország nem ismeri el a kettős állampolgárságot, amin azt kell érteni, hogy a magyar államnak én kizárólag magyar állampolgár vagyok, aki ugyanazzal a jogokkal rendelkezik, mint a többi állampolgár. A másik országban viszont szavazhatok, de ha be akarnék kerülni a parlamentbe, akkor vissza kéne adnom a magyar állampolgárságomat. Külföldön tartózkodva ha jól tudom, nem szavazhatok, de ez az ország minden lakosára igaz, további állampolgárságok nélkül.
2016. febr. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Attol fugg. A lakcimhez nem kotott valasztasokon igen, en pl francia-magyar kettos allampolgarkent szavazhatok itt mindenen, Magyarorszagon pedig az orszaggyulesin. DE mivel francia az allando lakhelyem, igy Magyarorszagon mar egyenire nem szavazhatok, csak listara, mivel az egyenihez magyar lakcim kellene.


Tehat helyhatosagi valasztasokon foszabaly szerint ott szavazol ahol elsz (helyi polgarmester, kepviselo, stb), mig a nagy, az orszagos/nemzeti valasztasokon, (ogy-i, elnokvalasztas, stb) mindket orszagban lehet.

2016. ápr. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!