Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A gyakorikérdéseken sok a BKV...

A gyakorikérdéseken sok a BKV dolgozó, vagy miért védik meg foggal körömmel még a csaló, civilben ténykedő jegyellenőröket is?

Figyelt kérdés
Köztudott, hogy civilben abszolút szabálytalan a jegyellenőrzés, mégis mellettük állnak ki sokan, sőt a bliccelést olyan mintha nagyobb bűnnek tartanák a valódi bűncselekményeknél, ennyire szolgalelkű lenne sok ember?

#BKV #civil #szabálytalanság #jegyellenőrök
2016. márc. 3. 11:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Talán azért mert ellentétben sokakkal azért a legtöbb emberben még van valahol a normális értékrendből, miszerint, ha nem fizettem érte, és használom akkor az lopás!

Akkor ennyi erővel éljenek az adócsalók, az áram és gáztolvajok, a közös költséggel éveket csúszók vagy egyáltalán nem fizetők, a bolti szarkák stb.


Egyébként én igenis örülök annak, ha egy közlekedési társaság keményen fellép a bliccelők ellen, ugyanis hatásos! Ismerek egy csajszit, aki csak alkalami bliccelő volt ugyan, de miután fél év alatt háromszor megbírságolták, azóta jé, rögtön lett pénze tömbjegyre! Szóval még hatásos is, ha elég sokszor buktatják le a delikvens. Szóval hajrá BKV és többi közl. társaság, bliccelőket kiszűrni!

2016. márc. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
81%
He? Ha nem veszel jegyet akkor olyan mintha ellopnál egy kenyeret a boltból, ergo "valódi bűncselekmény". Nem fizetsz egy bizonyos szolgáltatásért, aminek ára van. Mivel az ellenőr akár civilben van akár nem nem tud olyan embenek ártani, akinek van jegye/bérlete, így csak azok panaszkodnak rájuk akiket megbüntettek már. Szolgalelkű, wat? Gondolom aki például egy rendőrnek segít az is szolgalelkű.:D
2016. márc. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Miért is szolgalelkűség az, ha kiállnak az emberek az igazság mellett?. Ha szabályosan, jeggyel utazol, akkor soha nem lesz gondod az ellenőrrel. Ha meg nem, akkor vállald a következményeit is, ilyen egyszerű.
2016. márc. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Köztudott, mi?

Ostoba vagy kérdező!

[link]

2016. márc. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Érdekes, amikor pl a biciklimet ellopták, a kutyát se érdekelte, a rendőrség széttárta a karját, hogy nem tud mit csinálni, de sajnos sokszor gyilkosságoknál is előfordul, hogy több éve nem találják a tettest... Jah, hogy a bliccelés ezeknél nagyobb bűn?...
2016. márc. 3. 11:48
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

1:

Én mindig veszek bérletet, de engem például kimondottan zavar, hogy a hatékonyabb automatizált módszerek helyett ellenőröket alkalmaznak, mindezt az én pénzemen is.

2016. márc. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Én még egyszer nem láttam, hogy az ellenőr karszalag felhúzása nélkül dolgoznak az ellenőrök és van egy olyan gyanúm, hogy nem is történik ilyesmi. Azt az érvelést meg nem igazán értem, hogy az ellenőrök hibája ha a rendőrök nem dolgoznak megfelelően. Külön szervezetekről van szó és ha valaki rendesen dolgozik az elég kevés esetben okozza azt, hogy más nem dolgozik jól akinek köze nincs ahhoz a munkához. Márpedig gyilkossággal foglalkozó nyomozók a büdös életbe nem fognak bkv-seket kísérni és a munkájukat segíteni. Szerintem a NAV inkompetenciája is a BKV bűne akkor.
2016. márc. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
Nem nagyobb bűn, de most az hogy ellopták a biciklid, az feljogosít téged arra hogy bliccelj?.
2016. márc. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a logikádat. Ellopták a biciklidet, és nem lett meg a tolvaj, szóval innentől kezdve neked már jogod van bliccelni és másokat megkárosítani? Ezt a "nagyobb bűn" ökörséget meg soha nem értettem. Ma Magyarországon nevezzük a "legnagyobb bűnnek" a népirtást, mert ezt említi elsőnek a Btk. és a büntetési tétele is a legmagasabbak között van. Akkor mivel a mai napig vannak szabadlábon olyan emberek, akik a délszláv háborúban ezt elkövették, és nem lettek felelősségre vonva; addig egy bűnözőt sem szabadna üldözni, sem az erőszaktevőt, sem a rablót, sem a gyerekgyilkost, mert hát a népirtás nagyobb bűn?
2016. márc. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Másrészt a bliccelés gyakorlatilag egy szerencsejáték. Dönthetsz úgy, hogy nem veszel jegyet, ezzel nyersz 350 forintot. Ha elkapnak, buksz 16.000-et. Te bevállalod, mert azt mondod kicsi a lebukás esélye, de ha bejön, nem sírni kell, hanem kifizetni a pótdíjat. Akinek nincs ennyi fölösleges pénze, az vegyen jegyet, vagy menjen gyalog.
2016. márc. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!