Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A török megszállá idején...

A török megszállá idején mennyi magyart írtottak ki vagy adtak el rabszolgának?

Figyelt kérdés
Pontos számokat írna valaki?

2016. márc. 13. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Aligha hiszem, hogy erről volnának adatok. Egyébként feltételezem, hogy nem a a kiirtás vagy az emberkereskedelem volt a cél, hiszen akkor ki termelte volna meg az élelmiszert és a bányakincseket, ha nem lett volna rá ember. A hódítások célja mindig is az volt, hogy mások termeljék meg a közszükségleti cikkeket.
2016. márc. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Nem sokat, nem voltak ilyen céljaik.


Nekik az volt a lényeg, hogy a földeket művelje valaki, különben nincs adó, és ha nincs adó, akkor a sereget nem lehet táplálni és fenntartani.


Sőt, a vallást is meghagyták (és extra adót szedtek be érte).


A probléma a háború sújtotta területeken volt (mind a magyar, mind a török részről, mert mind a két fél lazán kirabolta a területet), illetve a határvidéken, ahol szintén mind a két fél megadóztatta a parasztokat, és elvitt amit tudott, be-betörve a másik területre.

2016. márc. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Rettentő sok történelem előadást ültem végig hasonló témában, Igazából a "Török megszállás" (hódoltság) idején pár millió magyar volt, azokat nem irtották ki. Sőt! Saját szabad vallásgyakorlás volt, nem volt tiltott a kereszténység. Nem volt népirtás sem. Az volt az érdekük hogy fizessék az adót az Oszmán birodalomnak.
2016. márc. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
hát nem a megszállás idején volt nagy magyarírtás, hanem azelőtt!!
2016. márc. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A kérdésre nem kaptam választ, de azért köszi.

Azért nem mind1, hogy 1-et vagy 2-t.

2016. márc. 13. 15:47
 6/10 anonim ***** válasza:
A törökök nem akartak minket bántani. Testvérnépnek tekintenek. A Habsburg Birodalom keverte a bélsarat. A török hódoltság idején nem eröltették ránk az iszlámot és a magyar nyelv sem zavarta őket. A németeknek viszont első dolguk volt a németet bevezetni, miután megvédették magukat velünk, majd magukhoz csatoltak, mert legyengültünk. El lehet gondolkodni melyik a szemetebb. Bár tudom, hogy az iskolában mit tanítanak.
2016. márc. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Épp ma hallgattam egy történész előadását, mely nem konkrétan erről szólt, de elég hiteles ember (Csorba László) mondta, hogy a Magyar Királyság embervesztesége az oszmán hódítás miatt 4 millió volt.
2016. márc. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Épp ma hallgattam egy történész előadását, mely nem konkrétan erről szólt, de elég hiteles ember (Csorba László) mondta, hogy a Magyar Királyság embervesztesége az oszmán hódítás miatt 4 millió volt."



Hiteles? :) Még mohácsnál is, ami a magyar történelem egyik legnagyobb veresége, kb 20 ezer magyar halt meg. Összesen nem élt 4 millió magyar ember akkor :)


Ahogy előttem is írták nem volt népírtás, de pontos számokat ne várj senkitől. Egyébként a pusztításért a habsburgok is felelősek, sőt még magyarok is.

2016. márc. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én sem népirtásról, hanem emberveszteségról beszéltem. És a 4 millió nem egy nap alatt történt, mint a mohács csata, hanem kb. 150 év alatt ugye.
2016. márc. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 4 millió kizárt. 1500-as évek elején kb 3,5 millió lehetett a magyar népesség, az 1600-as évek végére pedig 3,5-4 millióra becsülik. Sehogy sem jön ki az általad említett szám.
2016. márc. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!