Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Julius Caesar manapság szélsőj...

Julius Caesar manapság szélsőjobboldalinak számítana?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 2. 20:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
mivan??? :D
2010. ápr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Caesar korában semmi olyan nem volt ( vagy hirtelen nem jut eszembe) amiért ma a szélsőjobb kiáll vagy ellenez, tehát a kérdés értelmetlen.
2010. ápr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha belépne a Jobbikba,akkor igen.
2010. ápr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Belépne. Mindenki belépne a régi történelmi személyek közül.
2010. ápr. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert az ő általa vezetett állam mai értelemben totalitárius berendezkedésű állam volt, és akik ezt az államformát támogatják, azok elvileg manapság szélsőjobboldaliak (vagy szélsőbaloldaliak). Mussolini politikája hasonló volt Caesar-éhoz, csak véleményem szerint kicsit puhább diktatúra volt az övé.
2010. ápr. 2. 21:29
 6/13 anonim ***** válasza:
Totalitárius volt, igen. De ugyanakkor akkoriban az emberek (és a rómaiak és Caesar is) szerettek hadjáratozni, falvakat égetni, erőszakolni, fosztogatni, fejeket levágni és hasonlók. A 20. századtól kezdve ezt lett szokás "szalonképtelennek", esetleg barbárnak nevezni.
2010. ápr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Őőőő... Kedves előző!


Nem tudom, hogy mennyi ilyesfajta irodalmat olvastál, de kezdjük ott, hogy a római hadseregnek nem volt szokása a nemi erőszak, és a falvak felgyújtása... Az utóbbi elég abszurd lett volna, mivel rajtuk kívül csak nomád népek voltak Európában, ergo ott nem voltak falvak, vagyis azokat nem gyújtogathattak. Igaz, friss források szerint a hunoknak is fejlettebb volt a szokásosnál az infrastruktúrájuk és a közigazgatásuk, tehát megeshetett, hogy az ő falvaikat gyújtogathatták, bár az nem lett volna okos húzás Caesar-éktól. Szerintem kevered az ókort a középkorral.

2010. ápr. 2. 21:55
 8/13 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nem vagyok eltévedve, hacsak tudtomon kívül pl. a görögök és a karthágóiak nomádok voltak, persze ez nem Caesar korában volt, jobb példa talán a gallok. De hidd el a rómaiakat se kellett félteni, ha egy kis vérfürdőről lett volna szó, hiába, a hódítás már csak ilyen.
2010. ápr. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Elég jóban volt a zsidókkal, támogatták őt.

Egy filoszemita militarista lenne az USA oldalán.

2010. ápr. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igaz, Caesar egyszer kirendelte, hogy minden 2. gallnak le kell vágni mind2 kezét - erről már olvastam. Erőszakolásokról nem igen olvastam semmilyen forrásban.


Kedves előző - honnét veszed, h Caesar jóban volt a zsidókkal?

2010. ápr. 2. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!