Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kit nevezünk ma liberálisnak?

Kit nevezünk ma liberálisnak?

Figyelt kérdés
Akiket én annak tartottam, kiderült hogy csak "klasszikus liberálisok".
2016. márc. 16. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:
19%

A dekadenciàt támogató embereket.A libek idegenrajongók, ők akarnak minden migrit beengedni.Mondhatni, színes fétisük van.

Egyes helyeken a testvérszex legalizàlàsáért lobbitnak.Tovàbbà , homolobbistàk.

2016. márc. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
8%
Fodor Gábor egy kiváló példája a kifejezésnek. Természetesen a saját neméhez vonzódik. Így még a Nemzeti színház igazgatója is lehet így.
2016. márc. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem rossz a megközelítés, nevezzük nevén az embereket. Azok, akikre a liberális kifejezést, mint csúf jelzőt használják, sokszor koránt sem azok.

Nehéz volna elmondani valakiről, hogy liberális-e vagy sem. Nézzük meg a JOBBIK-ot, a drogok terén a "kemény-kéz" politikájával élnének, ilyen tekintetben konzervatívak, ugyanakkor újra elérhetővé tennék az éles lőfegyver tartásához való jogot, tehát ilyen tekintetben liberálisok.

Éppen ezért, én azt mondanám a jelenlegi politikai palettán nehéz lenne kiigazodni, ha csupán annyi információnk lenne, hogy ki mennyire liberális/konzervatív, mert a kettő nem zárja ki egymást.

És ami még fontosabb, egyik szárnyat (mint ideológiát) nem lehet lehülyézni, legfeljebb az adott ág jelenlegi képviselőit, akik egyszerűen hülyék, és nem is azt képviselik, amit mondanak.

Én szerintem az nem liberális, aki szigorítaná a fegyvertartást, de legalizálná a marihuánát. Ugyanez igaz fordítva is.

2016. márc. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!