Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lenne ha a világ javainak...

Mi lenne ha a világ javainak 99%-át birtokló 1% szétosztaná vagyonát a többi embernek?

Figyelt kérdés
2016. márc. 29. 07:39
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
20-as választ közben kitörölték , az elejét annak írtam....
2016. márc. 30. 10:15
 22/25 anonim ***** válasza:
Tehát nem annyièrt csinálná meg mint most! Ami lássuk csak mit is jelent,ja már tudom! Azt,hogy ha a munkás bère növekszik akkor a munkaadónak növelnie kell az árakat,hogy legyen haszna. Várom a következő oktatásod
2016. márc. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Tehát egy elmélete feltevés a kérdésed, de azért aki nem ért veled egyet hogy ez milyen király lenne az hülye. Értem.
2016. márc. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Kedves 22-es, bevallom: tévedtem. Senki se csinálna semmit, csak egész nap részegen feküdnének az ágyban, nyilvánvalóan éhen döglenének, az üzleteket kifosztanák, felgyújtanák és a helyét behintenék sóval. A sok kp-t mind felgyújtanák, a tüzénél megmelegednének, végül persze kannibalizmus lenne a történetből.


Egy dolgot ajánlanék figyelmetekbe: akinek pénze van, annak már vesztenivalója és azzal felelősségtudata is van. Az infláció nem növekedne, mint már kifejtettem, mert a forgalomban lévő pénz mennyisége változatlan maradna.

Hitelt továbbra is adnának, ha hitel van akkor adósság is van. Annak a törlesztéséért dolgozni kell.

A pénz beindítja az ember fantáziáját, új vállalkozások születnének, manapság a munka nagy részét gépek is el tudják végezni.

Az a sok rabszolgamunka a nagyüzemekkel nem lenne, az biztos mert éhbérérért nem dolgozna senki. Egyéni vállalkozók lennének, pár alkalmazottal.


Elméleti felvetés a kérdés természetesen, aki nem ért egyet velem, az ne hülyézzen le hanem érveljen tisztességgel!

2016. márc. 30. 11:01
 25/25 anonim ***** válasza:

"Az én példámban nem új pénz kerülne be"


De igen. Mert van Amerika, ami egy másik gazdaság, és van Magyarország, ami megint egy másik gazdaság. Ha az előzőből veszel el, és teszed bele az utóbbiba, akkor az új pénzként fog hatni Magyarországon, mert nem magyar földön, magyar munkások, magyar gyárak és magyar bankok hozták létre azt a pénzt, hanem csak az ölünkbe pottyant.


Van egy adott pénzmennyiség a világon, de az részekre van osztva, és némely részek között túl nagy a szakadék ahhoz, hogy következmény nélkül újra elosztást végezhess a pénzmennyiséggel.


De ha maradsz a logikádnál, akkor hadd kérdezzem meg, hogy szerinted mi okozza akkor a gazdasági válságokat?

2016. márc. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!