Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ezek az amerikai bűnügyi...

Ezek az amerikai bűnügyi sorozatok miért mindig olyan nagy "liberális" szellemben készülnek?

Figyelt kérdés

Most konkrétan a Döglött aktákat nézem, és az epizódok 90%-ban meleg,fekete,zsidó,(vagy nő/gyermek) az áldozat.

Természetesen a legtöbbször fehér férfi az elkövető, de az eddig látott bűnügyi sorozatokra is ez a jellemző.

Igazából ez nem is lenne gond, csak nem értem,hogy miért van az,hogy 10/8-ban ez a téma, és 10/7-ből a fehér férfi a ludas, egyben meg baleset történt.

Van a szűk családomban meleg, nincs velük bajom, feketét csak egyet ismerek ő szimpatikus, és a zsidókra meg úgy tekintek mint bárkire, tehát hidegen hagy,hogy zsidó e vagy sem.

Persze nyilván már neonáci vagyok, hiába írom ezt, csak én mint fehér férfi úgy érzem,hogy hátrányosan megkülönböztetnek.(akinek van esze, az érzi az iróniát a mondat második felében)

De egyébként tényleg nem értem,hogy ez miért jó?Azért nem így működik a világ, szerintem ez tök világos,hogy nem csak feketék bűnöznek, és a fehérek között is vannak aljadékok, ezt viszont csak a nagyon szélsőséges már-már neonácik nem értik meg, de ők meg úgysem fognak változni a film üzenetének hatására.Aki pedig megérti az utalást, annak mindegy, mert neki nem kell változtatni.

Viszont tényleg az,hogy túl sok rész szól erről az már zavaró, és se nem igaz, se nem hiteles ezáltal az egész.


2016. ápr. 2. 23:32
1 2
 1/12 MZ.per.X ***** válasza:
68%
Szerintem egy csöppet szelektív látásod lehet, vagy csak szimplán agyadra ment a politika hogy még az esti sorozatnézés közben sem vagy képes "kikapcsolni" és elvonatkoztatni.
2016. ápr. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hm, igen,azt kifelejtettem,hogy még hülye is leszek a náci mellett, de természetesen így utólag kiegészíteném.

De mint hülye, ostoba náci, még mindig várok valami ellenérvet, amit nem kaptam meg, ez pedig az igazságérzetemet erősíti.

Egyébként nem este nézem, hanem délután, és aki megnéz egy sorozatot, az általában megérti, így felmerülnek benne kérdések.Ez történt velem is.Mindenről gondolok valamit, és van véleményem.Persze az lehet,hogy nincs igazam, de általában egy értelmes vitapartner megdönti az én álláspontomat, és ezzel állít maga mellé, nem pedig személyeskedésbe kezd.Nos?

2016. ápr. 2. 23:45
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Először is, nekem gyanús, hogy a kérdésben és egyből az első válaszban máris nácikat emlegetsz, pedig az első válaszoló semmi ilyet nem mondott, ez inkább olyan üldözési mániára hasonlít.

Másodszor én is rengeteg rész láttam abból, és tökéletesen át lehet ültetni abba a korba és egyszer sem merült fel bennem ilyen kérdés.

2016. ápr. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudom mire vársz partner és mivel állítson maga mellé, hiszen semmilyen kimutatásod sincsen, pusztán tapasztalatodra alapozol. Tehát ténylegesen nincs semmilyen komoly érv, amit cáfolni lehet. Talán annyi lehet a cáfolat, hogy én nem ezt tapasztaltam a sorozatba. Ennyi.
2016. ápr. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Én szoktam nézni a "Döglött akták" című sorozatot,meg meg van még néhány,ami le tud kötni,de soha eszembe nem jutott ilyen "szemüvegen" keresztül nézni.Én szórakozást, kikapcsolódást keresve nézem ezeket a filmeket és többnyire nem is csalódom.Persze,ha untatnának,akkor lehet,hogy "belevesznék" ilyesmibe én is,de így nem.
2016. ápr. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem üldözési mánia, csupán az ilyen kérdésekre mindig benyögi,valaki,hogy náci, mert magára veszi a liberálist, mint szitokszót, és akkor jön ez, annak meg nincs értelme.

Másfelől meg egyszerű pszichológia-->azért sem fogom lenácizni.

Nos, remélem ezen akkor túl is volnánk.

A sorozat engem is szórakoztat, engem is megérint, mikor az ártatlan feketét kivégzik, miközben nem is ő a gyilkos.

De nem tudtam nem észrevenni,hogy mindig valami olyanra próbálnak rávilágítani, ami talán csak az ő fejükben van.

Mondjuk volt egy kommunista "ellenes" rész is, hogy ilyet is mondjak.

Mivel minden rész mond valamit, én mint néző megkeresem, és megértem a mondanivalót, erről is szól a film.Csak mint írtam, a mondanivaló a legtöbb részben az valami liberális elvű kérdés boncolgatása, és én ezt nem értem,hogy miért mindig szexualitás meg rassz avagy faji kérdés van.Nem csak ilyen problémák léteznek...

2016. ápr. 3. 00:39
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, bolond vagy. Agyadra ment az ideologizálás.
2016. ápr. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Mivel amerikai sorozatról van szó,feltehetőleg olyan problémákat feszegetnek elsősorban,ami az amerikai nézőket érdekli,foglalkoztatja.
2016. ápr. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%

Nem vetted észre, hogy sok filmbe bomlasztó látens kiváltó mechanizmusokat építenek be, azért, hogy azt ezáltal beprogramozzák a nézőknek?

A film készítők lehet, hogy libik? Tehát nemzettársadalomellenesek?

Filmekkel bomlasztják az erkölcsöt?

2016. ápr. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

Hát, a többi sorozatban abszolút nem vettem még észre ilyet, a Döglött aktáknak tényleg sok epizódja foglalkozik a témával, de az főleg azért van, mert

1. régi ügyeket vesznek elő, márpedig igencsak gyakoriak voltak annak idején a gyűlölet-bűntények

2. egy szimpla gyilkosságból, ahol John leszúrja Jacket a kocsmában a tárcájáért, nem lehet 1 órás, durva drámai háttérsztorit végigmesélő epizódot csinálni.

A Döglött akták legtöbb részében (de közel sem mindegyikben!) pontosan ez a lényeg, hogy gyűlöletből elkövetett, aztán az áldozat hovatartozása miatt eltussolt/magasról lesz**t ügyeket vesznek elő.

Már nem így működik a világ, de nagyon sok évig így működött, és nem, nem a feketék voltak a rosszak, hanem a fehérek.

Olyanról meg aztán abszolút szó sincs egyik epizódban sem, hogy nem csak a feketék bűnöznek, hanem a fehérek is... Ma is sok előítéletes ember él Amerikában, de már sok-sok éve kihalt az az általános felfogás náluk, hogy a fehérek jobban lennének a feketéknél, sőt, még nagyobb genyók, és büszkék is rá. (Igen, a neonáciktól én is elvonatkoztatok.) Szóval senki nem győzködi őket az ellenkezőjéről.

Ha ennyire zavar ez a dolog, akkor szerintem ne nézd a Döglött aktákat, de a többi nyomozós sorozatot nyugodtan, pl. a Bones-ban mindig változatos gyilkosságok vannak, sok-sok fehér férfi áldozattal, gyilkos gyerekekkel, stb. :D

2016. ápr. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!