Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miben jobb egy méregdrága...

Miben jobb egy méregdrága tandíjas egyetem, mint egy kevésbé drága?

Figyelt kérdés

Ott van pl OV lánya. Turisztikát tanul Svájcban, és félévente 15 millió forint a tandíj!

Van ismerősöm, aki Győrben tanulta ugyanezt, nem volt olyan vészes a tandíj, végzett, és azonnal fel is vették.


Miben jobb egy olyan egyetem, ahol ilyen botrányosan sok a tandíj? Lehet mondani, hogy "neves egyetem", de pl én arról az egyetemről, ahol Orbán Ráhel tanul, a büdös életben nem hallottam még soha, pedig engem is érdekel a turisztika.


Miben másabb az oktatás/tananyag egy baromi drága és egy kevésbé drága egyetemen?



2016. ápr. 5. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Jobban védett. Azért ez államfők családjánál fontos
2016. ápr. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
nem feltétlenül az oktatás más (bár több pénzből simán lehet, hogy az is valamelyest más), hanem a társaság, aki odajár. Ilyen helyre az elit (illetve annak a gyerekei) jár, szóval nagyrészt az ott szerezhető kapcsolati tőke az, amit megfizetsz.
2016. ápr. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Logikusan az ilyen helyekre nem akárkik járnak.

Az államfők, uralkodók, híresebb és gazdagabb cégvezetők többsége azért járatja a gyerekét ilyen puccos, csillagászati árakkal rendelkező egyetemekre, mert itt egyrészt jó kapcsolatokat szerezhetnek, másrészt a védelem sem elhanyagolható.

Egy gazdag és nevesebb cégvezető gyerekének sokkal nagyobb az esélye arra, hogy elrabolják, aztán apucit megzsarolják hatalmas váltságdíjjal. De az sem elhanyagolható, hogy az ilyen egyetemek szinte biztos, hogy semmilyen körülmények között nem adnak ki semmilyen szakdolgozatot, doktori munkát, így ha valaki plagizált, akkor rohadt nehéz lenne azt róla bebizonyítani.


Ezt kapják az odajárók ezért a rahedli pénzért cserébe. A tananyag biztos, hogy nem különbözik nagy mértékben, sőt, szerintem semennyire sem. Az ilyen egyetemeknél a hatalmas tandíj egyszerűen nem az oktatás minőségére vonatkozik, inkább csak azt jelzi, hogy milyen körökből járnak oda emberek.

2016. ápr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!