Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerinted is túl igényesek a...

Szerinted is túl igényesek a magyar emberek?

Figyelt kérdés

Pl egy magyar sikoltozik hogy nyomorog, ha albérletbe kényszerül...


Sőt, a legtöbb magyar a panel/téglalakásban élést is nyomornak nevezi, szerinte csak az az élet ha van egy nagy családi háza az embernek.


Nyugaton teljesen természetes az embereknek hogyha kevés a jövedelmük / nincs önerőre hitelhez megtakarításuk / egyéb akkor albérletbe mennek lakni.


Nem picsognak, nem kürtölik hogy nyomorognak, elfogadják a helyzetüket.


Magyarországon nagyjából minden dolgozó magyar úgy érzi hogy alanyi jogon jár neki az autó, és rinyál hogy miért csak egy használt régi autóra futja.


Nyugaton a szegények tudnak tömegközlekedni és kerékpárral járni, nem pedig azon dühöngenek hogy nincs pénzük új autóra.


Magyarországon a többség havi sok tízezer HUFot elkölt állami drogokra (bagó/cigi/egyéb), közben pedig a csekkeket mutogatják, amikkel el vannak maradva. Talán azokat kellett volna befizetni a drogok helyett?



Magyarországon az emberek mindenféle különleges egzotikus kaját összevásárolgatnak a boltokban és csodálkoznak hogy elfogy a fizetés a hó 3. hetében.


Nyugaton egyszerű ételeket esznek az emberek, az osztrák embernek a rántott husi is lakoma, jóízűen falja krumplival a Wiener Schnitzelt.



Magyarországon az emberek úgy öltözködnek mintha divatmagazinokból léptek volna ki. A sarki kisboltba is úgy mennek le mintha valami tárgyalásra mennének.


Nyugaton egyszerű, kényelmes az öltözék, felveszik a mackót is bevásárláshoz.



Magyarországon teljesen általános jelenség hogy a gyári munkás drágább telefonnal mászkál mint az 1 havi bére.


Nyugaton a szegények nem vesznek maguknak drága telefonokat, meg 15 éves BMWt, inkább takarékoskodnak és mondjuk elmennek nyaralni valahová évi 1-2 alkalommal.



A fentebb írtakat Ausztriában tapasztaltam, de sok más nyugati ország is hasonló lehet.



Mit gondoltok, szerintetek is túl igényesek a magyarok?


2016. ápr. 7. 07:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igényesség, hanem épp az ellentéte, a felszínesség, a külsőség, ami alatt a teljes igénytelenség, értéktelenség, értelmetlenség található. Ennek persze megvannak a társadalmi-gazdasági okai.
2016. ápr. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tapasztaltam, ilyen különbségeket, mindkét helyen megvan mind a kettő réteg.


De hogy az itthon tapasztaltjaidat pár pontját más szempontból is megvilágítsam:


"Pl egy magyar sikoltozik hogy nyomorog, ha albérletbe kényszerül... " (Meg a további pontok erről a témáról, de spórolok a karakterrel :D)


Leginkább azért, mert az albérlet a fizetése 50-60%-a + rezsi, azaz nem nagyon marad pénze, és saját lakásra is nehezen gyűjt.

Nem a Pl angliai állapot van, hogy soha nem veszed meg a házat, de eléldegélsz az albérletben.

Ráadásul itt "társadalmi nyomás" is van, hogy a korábbi generációk több tagja a "bezzeg én építettem házat, azaz vagyok valaki" gondolatot követik.


"Nyugaton a szegények tudnak tömegközlekedni és kerékpárral járni, nem pedig azon dühöngenek hogy nincs pénzük új autóra."


Azért tudnak, mert van mivel. Nálunk ha vidéken élsz, akkor a 7-re/ 8-ra nem érek be a közeli városba, 6,7 után nincs hazafele semmi gyakori jelenség.

Személy szerint én is csak autó a közeli városig aztán vonattal tovább módon tudok bejárni.


"Magyarországon az emberek úgy öltözködnek mintha divatmagazinokból léptek volna ki. A sarki kisboltba is úgy mennek le mintha valami tárgyalásra mennének. "


Ezt nem tudom, hogy melyik helyen láttad. Tapasztalatom szerint Ausztriában és itthon sem gyakori a "mackós bevásárlás", de a divatlapos öltözködés sem. Mindenhol vannak példák rá, de nem "nemzeti azonosító".


A további részek nem hely, hanem emberfüggők (kint is van olyan, aki a "semmire rázza a rongyot"), és itthon is van olyan, aki a te általad a nyugatiaknak tulajdonított viselkedésformát követi.

2016. ápr. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Budapesten pl világszínvonalú a tömegközlekedés, sok szegény inkább mégis kínlódva autót tart fenn.


Persze a magyar ezt megint nem érti miért világszínvonalú.


Hát mert szinte bármelyik pontjából bárhová eljuthatsz bármilyen időpontban.


A járműpark se az a lerobbant már, Budapesten elég megnézni a buszokat, tök nyugati az egész.



Én úgy vettem észre hogy Nyugaton sokkal többen járnak tudatosan pl kerékpárral.


Nálunk meg kasztosodás van. Gyereknek bicikli, felnőtteknek kocsi.


Az emberek meg ezt axiómának veszik és úgy érzik máshogy nem is lehet.

2016. ápr. 7. 08:13
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

#3


Hol említettem Budapestet, mint a tömegközlekedés híján az autó indokolt használóit?


Amúgy nemrég kapartak elő egy tanulmányt, hogy "autós közlekedés támogatása a tömegközlekedés/kerékpár helyett" mennyire előremutató és gazdaságilag mennyire jó.


Ezért a 2030-as Balázs Mór tervet, ami "túl tömegközlekedés orientált" felül kell vizsgálni.

2016. ápr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%
Nagymértékben egyetértek a kérdezővel. Azok flangálnak ájfonnal, béemvével, meg adidaszban akiknek még a havi számlákra sem telik. Ismerősi körömben számos ilyet fel tudnék sorolni. A magyar nem magának vesz kocsit, meg telefont, hanem a szomszédnak. Hogy lássa a szomszéd mekkora raj, hogy ilyesmire telik neki. Mindig a németekkel angolokkal osztrákokkal példálóznak. Hogy ott íg, van meg úgy van. Holott gazdaságilag inkább a csehekhez, szlovákokhoz, románokhoz, szerbekhez... kéne viszonyítani magunkat. Persze nem az a baj hogy nálunk előrébb járó nemzetektől akarunk példát venni. A baj az, hogy nem a munkamorálban, hozzáállásban, mentalításban... akarunk rájuk hasonlítani.
2016. ápr. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Munkamorál az osztrákoknál annyi hogy aki nem osztrák az egy szr aki az annak tök mindegy mit csinál az nem tud hibázni. Akkor úgy is a bevándorló a hibás. Az osztrákok semmivel nem dolgoznak többet csak egyszerűen jobban jöttek ki vannak multicégeik meg a minimálbér elég egy normál élethez nem nagyon tanulnak tovább maksz egy szakmát.
2016. ápr. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#5 :


Azért ez nem egészen igaz.


TÉnyleg jobb a munkamorál az osztrákoknál.


De ez inkább a jobb megélhetés miatt van szerintem.

2016. ápr. 7. 09:15
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem, szerintem kifejezetten igénytelenek, amit egyes esetekben a felszínesség eltakar.


Amit meg leírtál, a fele sem igaz. Én nem látok tömegesen jól öltözött embereket, a telefonok többsége középkategóriás, az átlag egyáltalán nem eszik egzotikus ételeket. A dohányzást pedig pont nem nevezném az igényesség jelének.

2016. ápr. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Te az ország melyik részén élsz?

Nem a saját szűk környezetedből kiindulva kéne általánosítanod egy egész nemzetre. Amit leírtál annak a fele hülyeség, ami meg igaz azt a lehető legidiótább érvekkel támogattad meg.

Ráadásul (ahogy előttem már írták) ezek a csoportok minden országban megtalálhatóak, te pedig nemzetiségi kérdést akarsz belőle csinálni. Így maximum annyira jó, hogy "büdös magyarozzunk" egyet. Nem beszélve arról, hogy ha összeszedném az összes jelzőt, amit csak itt a GYK-n minden jött-ment hülye ráaggat a magyarokra kiderülne, hogy az ország lakosságának 95%-a démonibb, mint Hitler, sőt egyenesen maga a patás ördög, csak azért, mert volt olyan hülye, hogy magyarnak szülessen.

2016. ápr. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem igényesség, sőt fényévekre van tőle. Egyszerűen arról van szó, hogy a magyarok nem tanultak meg a lehetőségeikhez igazodni. Bár a saját tapasztalatom az, hogy a leírtak inkább az alsó, szakmunkás rétegre igazak.


Egy részét egyébként nagyban támogatja a magyar politika is. Például a lakhatást: nálunk CSOK van, aminek az üzenete: csinálj gyereket és vegyél házat. Sajátot.

A lakáskiadást keményen adóztatják, 15% szja és 14% eho lejön belőle (évi 1M bevétel fölött, de pl. Budapesten ennél olcsóbban nem is találsz lakást). A házépítés adóját most vitték le 5%-ra. 25% a különbség csak az adóban, ez rengeteg!

Ha nálunk is inkább olcsó bérlakások lennének, az emberek kevésbé gondolkoznának saját lakásban. De jelenleg nem nagyon van választásuk.


A közlekedés megint olyan téma, ahol nem csak a hozzáállás a kérdés. Én Budapesten élek, a szüleim vidéken. Bő tíz éve járok le hozzájuk. Amikor kezdtem, még több vonat közül választhattam, amire csak felülök, ott leszállok és kész. Ma már alig megy vonat, és mindegyiken át kell szállni, van amin többször is. Az utazás nettó 3, bruttó 5 óra. Cserébe épült autópálya, amin 2 óra alatt lent vagyok autóval.


Budapesten szoktam biciklivel közlekedni. Mivel a 3-as metró vonalán lakom és dolgozom, és az még pont nem világszínvonalú. Nem bántok senkit és semmit, elmegyek a-ból b-be meg b-ből a-ba. Nincs mögötte ideológia, egyszerűen közlekedek.

Ez az egyszerű pesti szemében vörös posztó, minimum "libsi sötétzöld" leszek tőle, akire rá lehet húzni a kormányt és be lehet szólni (na persze csak miután azért jól megnézte a fenekem :D ).

Ilyen környezetben eléggé el tudják venni az ember kedvét a kerékpártól.


Az egzotikus kajákat és a divatmagazinból kilépést nem tudom, hol látod. Én pont azt látom, hogy a szegényebb réteg tolja a hungarian junk food (krumplis tészta, sajtos tészta, paprikás krumpli, tepsis krumpli, stb.) mindenféle változatát, mert így spórol. Már a csirkemellet se veszi meg ezernégyért, mert az sok.

Öltözködésben pedig hihetetlenül le vagyunk maradva. Az átlag magyar nő az utcasarokra kiállhatna a ruhájában. Kint van a melle, kint van a feneke, feszül rajta a ruha még akkor is, ha egyébként inkább takargatni kellene a hurkáit. Ha szóvá teszed, közli hogy neki így kényelmes.

Szerintem egyébként a mackó sem megfelelő utcai viselet, én azt találom igénytelennek. Megvan a funkciója és helye. Egyébként semmibe nem tart felvenni egy farmert, ha az ember kimegy az utcára.


Összefoglalva én azt látom, hogy sok témában (lakás, kocsi főleg) az állam tereli nagyon az embereket egy irányba. A többi már más tészta, ott a fejekben kellene rendet tenni. Az biztos, hogy a pénzügyi kultúránkat fejleszteni kellene, mert sajnos sokan nem azért élnek alacsony színvonalon, mert nincs pénzük, hanem egyszerűen mert nem tudnak vele bánni. Ez viszont tanulható lenne. Ha volna aki tanítaná.

2016. ápr. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!