Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyi szlovák él MO-n?...

Mennyi szlovák él MO-n? Milyen a helyzetük?

Figyelt kérdés
Az ott születettekre gondolok, nem a betelepültekre. Ha a szlovákiai magyarok helyzetéhez hasonlitanád, akkor nekik jobb, vagy a szlovákiai magyaroknak?
2016. ápr. 8. 15:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ma egy szlovákiai politikus mondata ütött szöget a fülembe:"a magyarországi szlovákság nincs abban a szerencsés helyzetben mint a szlovákiai magyarság." Pff. Mert mi olyan marha jó helyzetben vagyunk... (felvidéki vagyok)
2016. ápr. 8. 15:23
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

2011-ben a népszámláláson 35.208 ember vallotta magát szlováknak, ebből nem tudom mennyi a betelepült...

Többésgük Békés megyében és Magyarország északi részén (főleg Pilis-hegység és Nógrád megye) él. Többségük faluban/kisvárosban, de Budapesten meg Békéscsabán is laknak történelmileg is. Sőt Pozsonytól nem messze lévő Rajkát is felvásárolták szlovákok (mármint szlovákiai szlovákok).


Amennyire tudom van szlovák iskola Magyarországon. Olyan szempontból szerintem sokkal jobb a helyzetük, hogy Magyarországon senkit nem érdekel, hogy hivatalos helyen két ember milyen nyelven beszél egymáshoz, Szlovákiában meg ott van ugye a nyelvtörvény...

Amúgy én szubjektív tapasztalataim szerint az asszimiláció elég erős. Rengeteg szlovák származású, de magyar anyanyelvű embert ismerek (ha visszamegyünk a 19.-20. század környékéra, jómagam is ilyen ember vagyok).

2016. ápr. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Ja meg még egy pozitívum a magyarországi szlovákoknak: Annyira senkit nem érdekel hogy milyen nyelven beszél az a pár ezer ember, hogy a politikusoknak nem is kampánytéma...
2016. ápr. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én Borsodban annyi szlovákot látok, aki átjön vásárolni. Nem érdekli a kutyát sem, hogy mit csinálnak, hogy beszélnek.

Szerintem ilyen lehet a hozzáállás az ideszületett szlovákokkal is. Egy a hazánkban lévő sok Uniós állampolgár közöl.

Na most gyanítom, hogy ti nem ilyen hozzáállásban részesültök, úgyhogy szerintem a szokásos tót propaganda lehet. De remélem titeket ez csak megerősít. Kitartás!

2016. ápr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
egy kicsit off : pesten van szlovak iskola
2016. ápr. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én is felvidéki vagyok negyedrészt.

Az anyaországi tótokat már leírták. Jobb helyzetben vannak nálunk.

De ha Felvidéken úgy beszélnénk a tótokról, mint az anyaországi tótok egy része a magyarságról, kíváncsi lennék, hogy meddig ültetnének le.

2016. ápr. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Rengeteg szlovák származású, de magyar anyanyelvű embert ismerek"


Igen és azt is tegyük hozzá hogy a Szlovákiában élő lakosság 30%-nak magyar neve van, 20%-nak meg lengyel.

2016. ápr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Jobb mint ott a magyaroknak!
2016. ápr. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Ma egy szlovákiai politikus mondata ütött szöget a fülembe:"a magyarországi szlovákság nincs abban a szerencsés helyzetben mint a szlovákiai magyarság.""


Csak olvasni kell a sorok között... Nem hazudott, csak arra gondolt, hogy amíg ott képtelenek felszámolni a magyar identitást, hozzanak bármilyen törvényt is, addig itt asszimilálódni fog a szlovák. Amikor szerencsés helyzetről beszélt, akkor ő arra célzott, hogy meg tudtátok őrizni az identitásotokat, ők viszont itt nem.

2016. ápr. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A szlovákok azok a csehek, akik tudnak magyarul.
2016. ápr. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!