Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyi szlovák él MO-n?...

Mennyi szlovák él MO-n? Milyen a helyzetük?

Figyelt kérdés
Az ott születettekre gondolok, nem a betelepültekre. Ha a szlovákiai magyarok helyzetéhez hasonlitanád, akkor nekik jobb, vagy a szlovákiai magyaroknak?
2016. ápr. 8. 15:20
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Annyit mondanék a mi helyzetünkről, hogy itt is csak a m.cskos politika ami a kedélyeket felbőszíti, mert sok szlovák van már a falunkban is és mondhatni szépen beilleszkedtek, nincsenek konfliktusok. Ha a politikusok nem beszélnének hülyeségeket, akkor talán nem is utálnának bennünket annyian...

2016. ápr. 9. 17:04
 12/13 anonim ***** válasza:

Én is részben szlovák vagyok,itt élek Borsodban.

A szlovákok már nagyrészt elmagyarosodtak itt és a vezetéknevüket is magyarosították jópáran.

Jobbára egy-két bükki faluban beszélik a szlovák nyelvet,de már ott is sok a szlovák-magyar vegyesházasság.

Szlovák oktatás az nem tudom,hogy van-e itt.

Mindenesetre jobbára az idősebbek beszélik a szlovák nyelvet.

Sok olyan magyar van aki utálja a szlovákokat,pedig életében még egy szlovákkal sem találkozott.

Fordított esetben is igaz lehet.

Egy osztálytársamon nevettem,mert mindennek elhordja a szlovákokat,de neki tipikus szlovák vezetékneve van.

A magyar is annyira kevert nép mint a szlovákok.

De mely nép nem utálja a szomszédait?

Az angol utálja a franciát,a francia utálja a németet,a görög utálja a törököt,az amerikai utálja a kanadait és a mexikóit,stb..


Az idióta politikusok miatt nem kéne senkinek gyúlölni egy egész nemzetet.

2016. ápr. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. ápr. 11. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!