Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Aki, magasabb szintre jutott...

Aki, magasabb szintre jutott egzisztencia terén, gyakran retteg, hogy "visszaesik"?

Figyelt kérdés

Személy szerint, én sokat gondolok rá, hogy mi van, ha jön valami világválság és akkor, elveszítem az egzisztenciámat.


Nem származom gazdag családból, az egyetemet is levelezőn csináltam, mellette dolgoztam.


Viszont, ma már, mondhatni magas szinte jutottam, mint az átlag magyar.Nem vagyok egy Donald Trump vagy Andy Vajna, de telik mindenre.

Prémiummárkás, középkategóriás autóra, nagy komfortos családi házra, évi 2 külföldi nyaralásra.

Illetve, több ingatlannal is rendelkezem.


Számomra, egyfajta rémálom, maga a gondolata is kiráz, hogy kisebb házba kell költözni rosszabb környékre,el kell adnom az Audit, középszerűvé kell tennem az életemet.


A feleségem optimistább nálam.Viszont, ő jobb módú családból származik.

Szerinte, lehet pszichológushoz kellene járnom, mert nem normális dolog állandóan ettől félni.



2016. ápr. 9. 18:52
 1/3 tetro ***** válasza:

Az életed attól még simán lehet középszerű, hogy Audival jársz... :)

De ha igazán jól élsz, és előre gondolkozol, akkor szerintem simán lehet olyan biztosítékokat beiktatni, amik megvédenek. Pl ne csak egy lábon állj, a megtakarított pénzedből kezdj bele valami másba is. Vagy ahogy írtad, hogy vannak ingatlanaid... Veszel 4-5 lakást, mégis mi történhet utána? Bérbe mindig ki fogod tudni adni őket, abból meg ki lehet jönni bármi van. Persze az audit lehet nem tudod majd 5 évente lecserélni, de rettegni nincs mitől. Mi történhet? A rezsit ki tud fizetni, ruhára kajára szórakozásra lesz pénzed akkor is... Majd nem Cartagenaba mentek nyaralni hanem az Azorira fapadossal. Ebből drámát csinálni simán sznobizmus.

2016. ápr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sznobizmus vagy nem sznobizmus, ez van.

A régi "életemet", sohasem szerettem, sőt mondhatni, gyűlöltem.Egy sötét korszaknak tartom.

Egy senkinek éreztem magam.


Konkrétan, mindig is arra vágytam, amim most van.

Emiatt, ha valami történne, nagyon nehéz lenne elengedni.

2016. ápr. 9. 19:08
 3/3 tetro ***** válasza:

19.08

épp ez az. az ilyen félelmeket sohasem a valóság szüli, hanem a te frusztrációid. ezeket hosszútávon meg kell tudnod kezelni. például gondold végig, hogy valójában mitől félsz. attól hogy beüt a válság és nincstelen leszel? ettől bizonyára nem, hiszen írtad, hogy vannak ingatlanjaid. a múltadtól? azt meg felesleges kivetíteni a jövőre...

2016. ápr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!