Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy magyar embernek kortól...

Egy magyar embernek kortól függően mennyi félretett pénz lenne társadalmi szinten az elvárt?

Figyelt kérdés
Normális életkörülmények között, rendezett egzisztenciával, vésztartalékként értem. Pl:20 évesen mikor még nincs rendes kereseted (szülők támogatnak), 25 évesen pályakezdőként, 30, 40 éves korban.. Tudom nehéz kérdés, minél több annál jobb, és nagyban függ a családi háttértől is (fiatal korban biztosan).

2016. jan. 9. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Havi átlagos kiadásaid x 12
2016. jan. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ ki várja el, és annyi, amennyit az illető elvár.


Például a gyerekeim felé azt várnám el (már ha merhetek ilyen gondolni - és ez nem szentírás, nekik is van beleszólásuk, és változhat is az idők folyamán), hogy:

- gyerekkorban tanuljanak meg takarékoskodni illetve okosan pénzt költeni,

- munkába állás után rövid időn belül rakjanak félre 1-2 havi vésztartalékot,

- hosszabb idejű rendszeres jövedelemnél legyen 1-2 évi vésztartalékuk,

- 30 évesen már legyen minimum annyi befektetésük, hogy a havi kiadásaik egy jelentős részét (harmadát/felét) fedezze,

- nyugdíjas korukra pedig a kiadásuk fedezve legyen a befektetéseikből, illetve a várható élettartamuk idejére az összes költésük fele meglegyen vagyonban.


Magam felé is hasonló elvárásom lenne, talán kicsit szigorúbb. Szerintem ez egy egészséges biztonság lenne, de persze az élet változtatja a forgatókönyvet.


Másoknál gondolom mások az elvárások, nem lehet egy általános szabályt adni (a lakosság kb 75%-ának semmi félretett pénze nincs, 90%-nak nincs jelentősebb cash-flowval járó befektetése - így nekik az előző írás utópisztikusnak tűnhet és a saját szemszögükből igazuk is van).

2016. jan. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Az mit jelent, hogy társadalmi szinten elvárt?
2016. jan. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a második kommentet erre voltam kíváncsi, minden szemszögből kielégítő volt a válasz.

Harmadik: pl egy családtagtól, vagy amit magamtól várnék el, hogy ne kerülhessek szorult helyzetbe, anyagilag független legyek másoktól akármit is hoz az élet..

2016. jan. 11. 01:45
 5/5 anonim ***** válasza:
81%
40 éve dolgozom, de sohasem volt egy megveszekedett fillér megtakarításom sem. Mindig megvolt a cél, hogy most házra gyűjtök, most autóra, most az egyik gyerekre, most a másikra. Nem is vágyom rá, hogy legyen.
2016. jan. 11. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!