Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az északi népek sikeressége...

Az északi népek sikeressége egyszerűen abból áll, hogy ők mindent a helyén kezelnek?

Figyelt kérdés

Szóval betartják a szabályokat, nem ügyeskednek, mindent precízen, egy adott rendszert követve próbálnak csinálni.


Nincs náluk ez a "megoldjuk okosban" kultúra, mint például nálunk. Úgy hallom, hogy a készpénz kivezetésében is élen járnak.


2016. ápr. 13. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Igen. A magyar mentalitàs sajnos az okoskodàsra epül. Sokan, ha külföldre kerülnek, ott is keresik hogy hogyan lehet megoldani "okosba". Pedig ott nem muszàly, mint otthon. Ez a mentalitàsunk resze.
2016. ápr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

"Ez a mentalitàsunk resze."


Csak a tiéd kedves ecsém!

2016. ápr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem unokatestvérem Norvégiában van és nagyon mondja, hogy menjek utána, mert amúgy én is ilyen típusú ember vagyok, hogy nem keresem a fekete utakat és azt szeretem, ha nyugi van.
2016. ápr. 13. 14:22
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Mivel a magyart nagyon sok-sok éven keresztül tartották az elnyomók jobbágyságban, és sújtották adókkal, tizedekkel, stb. aminek nyomán a családoknak alig-alig maradt valami, onnét ered, hogy igyekeztek a valós termés mennyiségét eltitkolni = adót csalni.


Ha jól megnézzük, még mindig itt vannak a legmagasabb adók, itt a legnagyobb a drágaság.


A nyugati országokban viszont dicsekednek az emberek azzal, hogy ők mennyi adót befizetnek, és szinte versenyeznek, jó pontként értékelik, mert még azok után is marad nekik annyi, hogy a család szépen megél...


Más a mentalitás, más a hozzá állás!

2016. ápr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért azt is tegyük, hozzá, hogy arrafele van is értelme adót fizetni mert, az emberek látják hogy tényleg kapnak is vissza az államtól.


Van is az a vicc, hogy minek a legjobb lenni a világon, mondj két dolgot: Indiában tehénnek, Skandináviában nyugdíjasnak.

2016. ápr. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!