Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Népszavazással vissza lehetne...

Népszavazással vissza lehetne állítani, hogy Sopron ismét Ausztria része legyen, lecsatlakozhasson magyarországról?

Figyelt kérdés

Nem érzem magam magyarnak soproniként, ez a város nagyon rossz országban kopogtatott. Ez teljesen más mint az ország többi része, nem olyan lepukkant, ráadásul Bécs közelében van. Az itteni emberke mind beszélnek németül, és nem hiszem, hogy bárkinek is problémát jelentene, ha német lenne a hivatalos nyelv.


Nem tudok egyáltalán azonosulni a magyar öntudattal, mert különbnek tekintem magam, én és városlakó társaim. Ausztria biztosan elfogadná a közeledésünket. Lehet valaha újra büszke Ausztria része ez a város?


2016. ápr. 18. 23:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Sopron magyar föld és ennyi. Nem értem mi a bajod a magyarsággal. Jó megértem hogy a két ország közt ég és föld a különbség élhetés szempontjából, de ha annyira Osztrák akarsz lenni ott a határ el lehet menni. Szerintem a városlakók zöme magyar akar maradni aki meg megélhetés szempontjából akar Ausztriába kerülni az így is úgy is át tud menni a határon. Én Győrből jártam át napi szinten dolgozni mert valóban ég és föld a két ország ezt nem vitatom.
2016. ápr. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Az lehet hogy azt hiszed hogy osztrák vagy de az osztrák szemében te egy keleti bevándorló vagy nem több. Amúgy minek venné a vállára a terhet hogy egy lemaradott várost vagy legalábbis semmi hasznot nem termelő várost nagy közfelháborodás nyomán magához csatoljon ráadásul úgy hogy eu tag vagyis értelme sincs akkor minek?
2016. ápr. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Pro Patria ***** válasza:
95%

"Népszavazással vissza lehetne állítani

[...]

Lehet valaha újra büszke Ausztria része ez a város?"


Sosem volt Ausztria része, nincs mit visszaállítani. Egyébként ha nem érzel magadban magyar öntudatot, és anyanyelvedként tudod használni a németet, át is költözhetsz, a várost nem kell ehhez mozdítanod, úgy, hogy mások akarata nem feltétlenül egyezik a tiéddel.

2016. ápr. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Ismerem Sopront, elárulom, nem az egyetlen magyar város, ami "nem lepukkant." Nem egészen értem, mire fel a poncichter öntudat, a város fele kijár az osztrákokhoz dolgozni - nagyrészt kulimunkát, aminek a bére csak Magyarországon sok, kint a melegvízre se elég -, a másik fele meg az osztrákokból él, az olcsó ingatlanok miatt betelepülőkből és az olcsó szolgáltatásokért átjárókból. Ha csatlakoznátok Ausztriához, nem egy viszonylag jómódú (pl. a keleti, vagy ormánsági településekhez mérve!) város lenne, hanem Ausztria leglepukkantabb cselédhelysége, ugyanis mindaz az előny elveszne, amiből jelenleg profitáltok.


A "büszke Ausztriáról" meg annyit, hogy magam is nyugati határszélen élek születésem óta, az osztráknál, különösen a burgenlandinál kevés tirpákabb nép létezik, tisztelet a kivételnek. Te mondjuk illesz közéjük, csak ott nem tudnál arcoskodni, mert pofán röhögnének.

2016. ápr. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Persze! Közvetlenül azután, hogy Budapestet visszacsatoljuk a büszke Romániához! :D
2016. ápr. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Sopron mindig Magyarország része volt. Az, hogy te minek érzed magad, magánügyed, ha itt nem tetszik, költözz el, senki nem sír utánad. Azt viszont tedd meg, kérlek, hogy Magyarország nevét nagy kezdőbetűvel írod, ez nem magyar öntudat kérdése, hanem intelligenciáé.
2016. ápr. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen erővel Kecskeméten is sokan beszélnek németül, mert itt a Merci gyár. Nem lehetne akkor Németországé? Ugyan már.. Hülye kérdés hülye válasz
2016. ápr. 19. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Ez jó kérdés.

Lehetséges, hogy ha elég aláírást összeszedtek egy ilyesmihez, akkor lehet róla szavazni és ha ott nyertek, akkor mehettek Ausztriához.

De nem akarok hülyeséget mondani neked, szóval nézz utána. Nekem ez lenne demokratikus és logikus.

2016. ápr. 19. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Történelemből és nyelvtanból egyes!

2. Át lehet költözni ez ma már egyáltalán nem probléma!

3. De előbb menj el Nógrádba, vagy Borsodba és nézd meg, ott hogy élnek az emberek, akiknek ilyen jellegű választásuk még nincs is, mint Neked! Ők örülnének, ha ilyen jellegű problémáik lennének csak, mint Neked!

4. Persze, hogy ott jól élnek az emberek, az osztrák fizetést költik el Magyarországon! Na pláne! Osztrák kereset, magyar árak! Főleg lakás- és autófenntartás terén!

5. Ha Ausztriához tartoztok majd, ugye önként lemondtok majd a magyar jogaitokról és felveszitek az osztrák kötelezettségeiteket is? (Adók és járulékfizetés, biztosítások, egészségügy igénybevétele és finanszírozása, német nyelv hivatalossá tétele, német nyelvű oktatás és hivatali ügyintézés stb, stb)

2016. ápr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Nem érzem magam magyarnak soproniként, ez a város nagyon rossz országban kopogtatott."


Én sem érezlek téged magyarnak és nem is vagy ide való. Javasolnám, hogy költözz ki, de amint megtapasztalnád a szégyenletesen gerinctelen osztrák mentalitást és az élősködni szeretést úgy is sírva menekülnél vissza szép magyar hazádba, pedig hidd el, hogy itt sincs rád semmi szükség!

2016. ápr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!