Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Népszavazással vissza lehetne...

Népszavazással vissza lehetne állítani, hogy Sopron ismét Ausztria része legyen, lecsatlakozhasson magyarországról?

Figyelt kérdés

Nem érzem magam magyarnak soproniként, ez a város nagyon rossz országban kopogtatott. Ez teljesen más mint az ország többi része, nem olyan lepukkant, ráadásul Bécs közelében van. Az itteni emberke mind beszélnek németül, és nem hiszem, hogy bárkinek is problémát jelentene, ha német lenne a hivatalos nyelv.


Nem tudok egyáltalán azonosulni a magyar öntudattal, mert különbnek tekintem magam, én és városlakó társaim. Ausztria biztosan elfogadná a közeledésünket. Lehet valaha újra büszke Ausztria része ez a város?


2016. ápr. 18. 23:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Jól figyelj ide, mert ezt Soproniként(!!!) kérdezem:


Miért vagy még itt???

Miből gondolod, hogy 61 ezer ember szintén távozni szeretne csak azért, mert te különbnek érzed magad?


Uniós állampolgár vagy. Menj! Légy különb máshol!

2016. ápr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem lehet.

Inkább azt kellene megnépszavazni, hogy a hozzád hasonlóak eltakarodjanak az országból.


Egyébként is a vezetőtök megmondta, hogy "el lehet menni"! :)

Az helyett időközönként nyomod a marhaságaidat. :D

2016. ápr. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy szerintem nem is lehetsz te soproni, hanem valami koszos proli. :)
2016. ápr. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Egy kicsit lemaradtál, kérdező, a népszavazás már megtörtént 1921-ben, ennek a kiharcolásához viszont kellett a nyugat-magyarországi felkelés. A város elsöprő többséggel Magyarország mellett döntött. Ahogy Vas megyében Szentpéterfa is pl., az a község, ahol '90 óta összesen 2-3 %-ot bírnak produkálni a baloldali pártok a választásokon.

Sajnálatos, hogy a leszármazottak befogadnak ilyen korcsokat, mint te, mert hogy te nem vagy tősgyökeres soproni, csak valami nagypofájú jöttment, az hétszentség.

2016. ápr. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ez nem fog tetszeni:


Hazádnak rendületlenűl

Légy híve, oh magyar-.

Bölcsőd az s majdan sírod is,

Mely ápol s eltakar.


A nagy világon e kívűl

Nincsen számodra hely;

Áldjon vagy verjen sors keze:

Itt élned, halnod kell.


Én felvidéki magyarként tudom, hogy milyen meghurcoltatás kissebbségnek lenni. Azt te nem akarod! De nyugodtan menj el. Majd meglátod...

2016. máj. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!