Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról hogy a...

Mi a véleményed arról hogy a magyar fiatalok inkább a nyugati országokban mosogatnak ahelyett hogy otthon dolgoznának?

Figyelt kérdés
Lenézed őket? Szerinted hazaárulók?
2016. ápr. 29. 14:41
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező!

Ha sokáig csináljátok még ezt a pofátlan hozzáállást, akkor gyorsan be fog érni valami olyasmi, mint ami Franciaországban 1789-ben vagy az oroszoknál '17-ben!

Az a baj veletek, hogy tátott szájjal rohantok a faxerdő felé és nagyon nem fog tetszeni, amikor végül odaértek!

2016. ápr. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

"Ha sokáig csináljátok még ezt a pofátlan hozzáállást, akkor gyorsan be fog érni valami olyasmi, mint ami Franciaországban 1789-ben vagy az oroszoknál '17-ben! "


Azzal tisztában vagy hogy 1789ben a francia nép nagy része éhezett?


Nálunk ki éhezik?


Egy nagyon szűk réteg max..

2016. ápr. 29. 16:04
 23/43 anonim ***** válasza:
85%
Hát te éhezel a hülyeségre látszik. Csak ne hogy bezabálj.
2016. ápr. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
96%

A férjem gépész, én logisztikus vagyok, a szakmánkban dolgozunk. Mosogatni nem szoktam, van mosogatógép köszi, ez itt alap! :P


Hazaáruló vagyok? :DDD

2016. ápr. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
95%

#24


A gazdáig meg röhögnek az embereken, hogy "mindenki annyit ér, amennyije van", miközben nyíltan lopkodják a milliárdokat.

Ezt nevezem én igazi pofátlan, burzsuj mentalitásnak!

2016. ápr. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:

A te életkörülményeid milyenek? Csak kíváncsi vagyok mi szüli ezt a féle hozzáállást részedről. A tapasztalat hiánya és a tudatlanság,vagy a kitartó nyomorban éléshez keresel igazolást a jobb életre vágyókkal szemben?


Leírom szerintem mit tartasz igényes életformának. Ami a normális emberek szerint átlagos életszínvonalat kellene képviseljen mindenütt a világon és középosztálynak nvezett életvitelt takar.


Normális étkezés 50-60K forintból jön ki,hogy ne légy tévedésben a valószínűleg általad preferált víz,legszemetebb kenéyr,vaj,tojás és főzelék kombóval összehozott 10-15K forintos kalória,vitamin és ásványianyagszegény kombóval,ami rengeteg betegség okozója.


Sport pl:futás heti két három alkalommal félévente egy minőségi cipőt igényel 30K foritnt+2-3 évente futóruha ha igényesebb vagy.

Nekem az úszás is fontos heti egyszer,annak bérletére is költeni kell helytől függően.

Edzőteremi bérlet. Szauna.

Telefon,internet,villany,gáz,fogyóeszközök lakástakarításhoz,alapvető higiéniához,ruházat havonta kéthavonta egy valami. Szépészeti kellékek,hajvágás,szőrtelenítés,testápolás.

Vitaminok. Esetleg gyógyszerek,közlekedési eszközökre bérletek.

Emellett szórakozás heti egyszer. Mozi,színház,koncertek. Könyvek,mert van aki olvas is,és megpróbál fizetni érte ha teheti. Gyűjtés évi egy egyhetes külföldi,több belföldi kirándulásra legalább évszakonkénti párnapos kiruccanásnyira.

Baráti összejövetelek,születésnapok,ahova nem üreskézzel állítunk be másokon élősködve.

Váratlan kiadások-háztartási gépekre.

+ lakbér,vagy hiteltörlesztés,ha nincs saját tehermentes lakás.

Gyerekvállalás és eltartás is szóbajön. Egy egészséges megújuló társadalomban 2-3 gyerekvállalás a szükséges. Szobánént egy két gyerek maximummal. (egyesek szerint enm fontos a gyerekek magánéete és nincs is nekik,-alkalmatlan szülő előjel-)

Igényes a jövőjét szemelőtt tartó szülő az oktatásra is próbál odafigyelni. Ahol tényleg a gyerek fejlődése a szempont. Sajnos fizetni kell a minőségért. 2-3 gyereknél csak az iskoláztatás 200K forint havonta.

A gyerekek szabadidős tevékenységeire is költeni kell. Mozgást igénylő és szellemi tevékenységek. (küzdősport,tánc,rajz stb stb)


Én akárhogy is számolom. Számomra a nyugati átlagfizetésekben valósul meg mindezen elvárás finnanszírozhatósága. (diploma,érettségi-2-3K eurós 6-900K forintos fizetések fejenként)


Igen az igényes emberek az életvidámak és azok,akiknek van energiájuk az országot előrevinni,mert merül ki az életbenmaradási ösztön életbentartásában és a frusztrációjuk lelki feldolgozásában a mindennapjuk.


Utolsó mondatként. Csak abban a boldog életvidám közösségben valósul meg változás a lehető legtágabb értelmezésben,ahol igény is van rá!

2016. ápr. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:

Leírom mit tartok*

Jujj de átkellett volna ovlasnom a hozzászólásom. :-DDD

2016. ápr. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:

Egy rakat felesleges dolgot írtál.


A lényeg az étkezés és a sport.


Ahhoz meg kell kell csilliós fizetés hogy normálisan egyél csak meg kell válogatni miket eszel és főzni kell magadra.


A sport meg nem drága.

2016. ápr. 29. 16:43
 29/43 anonim ***** válasza:
55%

"Ahhoz meg kell kell csilliós fizetés hogy normálisan egyél csak meg kell válogatni miket eszel és főzni kell magadra."


Ja, valóban,csak egy fő kiegyensúlyozott, ellenőrizhető forrásból származó, bio, tartósítószermentes, tehát EGÉSZSÉGES étkezése 50-60.000 ft alsó hangon. Ezt egy magyar átlagfizetésből hogyan? :D

2016. ápr. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:

Én Borsodban nőttem fel és viszonylag szegényünk voltunk mindig, bár enni mindig volt mit.


Párizsis szendvicset majszoltam majd elmentem focizni a rétre a haverokkal.


Csodálatos gyerekkorom volt és egyáltalán nem éreztem nyomorgásnak.


Ma se érzem annak pedig csak egy segédmunkás vagyok (jelenleg munkanélküli)

2016. ápr. 29. 16:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!