Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Auswitz állami müzeumban...

Auswitz állami müzeumban belépőjegyet kell venni és szigorú a látogatotság szabályzása, mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Voltam anno régen az auswitz-i múzeumban ingyen és csak lazán lehetett bemenni és ott viszonylag kötetlenül sétálni nézelőzlotydni...


Most voltam ismét és tapasztaltam hogy már a kapuban parkolási díjat kérnek(10 zloty) és a belépő 30.

És ami még meglepőbb volt számomra hogy a belépés nagyon korlátozva.szabályozva van...

Önnálóan csak 8-10 ig lehet be menni, utána csak csoportosan idegenvezető álltal írányitott csoportokban ahol nem arra megy az ember amerre akar hanem amerre a csoport megy, és kötelező ilyen fülest bérelni(benne van az árban) amin halgatható amit az idenvezető mond.

Ami nagyon izgi, igen ám de magyar nyelven nem elérhető.

Vagyis a 3 órás "túrán" hallgathatom a számomra nem érthető nyelvű írányított magyarázatot és nem mehetek arra amerre akarok

Vagyis

Régen 0.0 költségen önállóan látogatható volt a tábor(múzeum), jelenleg meg a parkolási díjat és a belépési dijat is számolva 70 zloty(2 főnek mert hát egyedűl nem megy az ember ilyen helyre)

Én ezt túlzónak tartom és nem értem miért van ennyire a pénzre kihegyezve ez a dolog, és miért van ennyire szabályozva a múzeum látogatása?

Miért nem lehet a nyitvatartási idő allatt bármikor önállóan is bemenni, és miért kell idegenvezető információit hallgatni?

Miért nem engedik hogy mindenki saját maga tapasztalja meg a tábor hangulatát?


Én például nem mentem be 60 zlotyért(ketten voltunk).

És a 10 zloty-s parkolási díj is szánalmas szerintem

És mondom.....

Régen ingyen volt.

Miért változtattak ezen...?



2016. máj. 4. 15:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Egy egyszerű istálló is évszázadokig áll.


Vagy épp ott vannak az öreg tégla társasházak, amikre egy fillért nem költöttek, mégse dőlnek össze.


Kamu, hogy sokba kerülne a fenntartásuk.


Tudtommal nem volt arrafelé sem árvíz, sem földrengés.

2016. máj. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

2015-ben voltunk. Előre megnéztük térképen, hogy hol lehet ingyen parkolni, és kértünk magyar idegenvezetőt. Ez nyilván pénzbe került, de megérte. Valamint, ahogy te is mondtad, korlátozott időpontban ingyen is látogatható, ami szerintem korrekt.


Rengeteg ember fordul ott meg, nyilván sok pénzbe kerül a fenntartása. Szerintem a belépő természetes, a kávézó sokkal inkább zavart...

2016. máj. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

61%-os, csak csak kinevetted magad.

Évszázadokig egy istálló?

Ja, persze, ott állnak pár évig, üresen, évtizedekig ugyanabban az állapotban.... Ne mondd már. :D

Te sem jártál még Auschwitzban...

2016. máj. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha ezzel a hozzáállással mész oda, hogy "ott egy magyar se halt meg", akkor nem is baj, hogy nem tudtál bemenni. Csak azért mentél, hogy beleköss meg ujjal mutogass, hogy szerinted ez meg ez nem is így volt.


Különben ha te magad is írod, hogy 8-10-ig be lehet menni önállóan, akkor miért nem akkor mentél be?

2016. máj. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#11: Amikor ott jártunk 2015-ben, még egy pár héttel korábbi vihar nyomait takarították. Kb. 70 barakk rongálódott meg, egy tucat lett életveszélyes. A Birkenau-i nagy mezőn csak a kanada és környéke, még a tégla fogadó épület volt látogatható.


Az eredeti tégla épületek jól bírják, de a szintráépítések és a barakkok finoman szólva sem az örökké valóságnak lettek építve.


A nonszensz felvetéseket nem szeretném részleteiben tárgyalni.

2016. máj. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!