Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A történelemben több gonosz...

A történelemben több gonosz uralkodó volt mint jó?

Figyelt kérdés

2016. máj. 10. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ki a gonosz és ki a jó? V Henryk az angoloknak jó a franciáknak gonosz. Napoleon európának gonosz a franciáknak jó. Jhonson amerikának jó vietnámnak gonosz. Szent László a magyaroknak jó a horvátoknak gonosz. Ferenc József a magyaroknak gonosz az osztrákoknak jó (bár a kiegyezés miatt képlékenyebb) haynau az osztrákoknak jó a magyaroknak gonosz

vagy nelson mandela az amerikaiaknak terrorista a délafrikaiaknak meg szabadságharcos

2016. máj. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Gonosz uralkodó a mesében van, a történelemben nincs.
2016. máj. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
A történelemben nincsenek jók és gonoszok, csak győztesek és vesztesek.
2016. máj. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
4%

1-es, ez nem mind igaz.

Ferenc József nekünk is jó.

Haynau pedig csak az igaz magyaroknak jó, mert ha Ő nincs, akkor a gazdagabb jobbágyokat, polgárokat, nemesek a mocskos Kossuthok meg zsellérek kiirtják.

Bár ezt a történelemkönyvekből kifelejtették (de az említettek utódaira maradtak emlékiratok).

De az első magyarországi (nem magyar) patkányforradalom leverésében nem volt amúgy szerepe Haynaunak, Ő csak egy ,,ikon''.

2016. máj. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*nemeseket
2016. máj. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hadnagykám

te meg mi a francról beszélsz?

1848-ban dőlt meg a feudalizmus Magyarországon. Ezt te komolyan rossz dolognak tartod?

Várj kitalálom:

Véletlenül nem azon a jobbikos "szabadegyetemen" hallottad ezeket?

2016. máj. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok jobbikos, csak feudalista (mint nemesi leszármazott).
2016. máj. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok jobbikos, csak feudalista (mint nemesi leszármazott)."


Jajj. Ezt úgy szeretem. Nemesi leszármazott vagyok én is. De ezt méltósággal tudomásul kell venni, és nem pedig szapulni mindent, ami nem feudális.

2016. máj. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem azt szapultam, ami nem feudális, hanem a beteg eszmét, amelyet Kossuth képviselt.
2016. máj. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Dietrich válasza:

Nézőpont kérdése, kit tekintünk gonosznak. A saját nézőpontjuk alapján biztos nem voltak azok. Ha "gonosz" uralkodókra vagy konkrétan kíváncsi, nézz szét az Oszmán történelemben. A szultánák között bőven voltak gonoszok. ;)


Európai szemszögből először Medici Katalin jutott eszembe. Bár szerintem a legnagyobb "bűne" az volt, hogy szerette a családját és hű volt a Valois-házhoz.


Akit gonosznak állítanak be, az általában szerelmes volt vagy őrült.

2016. jún. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!