Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A világ élén lévő gazdag...

A világ élén lévő gazdag emberek mind egytől-egyig gátlástalan, gonosz, semmitől sem visszariadó emberek?

Figyelt kérdés

2015. aug. 15. 14:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen, hiszen így gazdagodtak meg.

Kivéve a lottónyertesek.

2015. aug. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 schocko ***** válasza:
Nem, sokan jótékonykodnak, főleg az amerikaiak.
2015. aug. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
És belőlük lesznek a történelmi személyiségek? Királyok, szentek? A nemzeti "nagyjaink" sem voltak különbek? Nem hiszek abban, hogy erőszak nélkül fel lehet jutni olyan társadalmi magasságokba.
2015. aug. 15. 14:47
 4/25 anonim ***** válasza:

"Nem hiszek abban, hogy erőszak nélkül fel lehet jutni olyan társadalmi magasságokba."


Én sem.

2015. aug. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Nem. Jó indulatú, talpig becsületes együttérző úriemberek, akik betartják a tőrvényeket, mert templomba járnak -.-
2015. aug. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

A szenteket ne keverjük ide. Ők sosem voltak gazdagok ! Voltak persze, akit később az egyház szenté avatott és király volt, de őt az egyház melletti munkássága miatt tették meg, pl Szent. István megvakíttatta testvérét, de a pogányságról áttérítette a civilizált kereszténységre, ezért maradtunk fenn és ezért kapta a Szentséget, de semmilyen csodát sem tett. Aki viszint szent életet élt, az szegény volt és általában mindenki csak taposott rajta lásd Jézus élete


A gazdag emberek, pedig úgy gazdagodtak meg, hogy könyőrtelen és törvényszegők voltak, királyok mert akkor féltek tőlük. A mai gazdagok is ilyen adóterhek mellett nem gazdagotak volna meg, ergo gátlástalaok

2015. aug. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
39%

Van egy jó kis sorozatrész ezzel kapcsolatban, az a címe "a washingtoniak", ami arról szól, hogy kiderül George Washingtonról, hogy kannibál. Ez nyilván abszurdum, de a filmnek az a mélyebb üzenete, hogy akiket mi istenítünk és nagy emberekként tekintünk azok talán nem is voltak valóban olyan jók és ki tudja kik is voltak valójában...

[link]


Mellesleg volt sok gazdag jó ember, de nagy részükkel leszámoltak (Kennedy, Đinđić stb.)


Ami meg az amerikai gazdagok adakozását illeti, az sokszor olyan mint a bibliai farizeusok adakozása...

Gyakran elképednénk ha megtudnánk mire is "adakoztak" valójában...

2015. aug. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 schocko ***** válasza:
100%
Tehát Gates, Zuckerberg, Page, Brin azért gazdagok, mert adót kerülnek, embereket nyúznak, stb., s nem azért, mert valamit kitaláltak és azt jól csinálják?
2015. aug. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Hányni tudnék. És pont az ilyenek építenek maguk köré imázst reklámokkal, tévéműsorokkal, előadásokkal, szemináriumokkal, és önéletrajzi könyvekkel? Tudom, hogy sajnálkozhatnék nagyon sokáig, hogy a világnak van egy ilyen arca is, de továbbra sem értem, hogy miért?
2015. aug. 15. 15:04
 10/25 A kérdező kommentje:
Schwarzenegger jutott eszembe nemrég, amikor olvastam a könyvét. Nekem nagyon mesésnek hangzik, hogy egy kis ausztriai falucskából valaki eljut a californiai kormányzószékbe. Tény, hogy volt fizikuma, de szerintem nagyon sokaknak nála is jobb, esztétikusabb fizikuma volt. Na meg a semmiből hogyan tört fel ennyire, ha nem voltak kapcsolatai meg nem volt gátlástalan?
2015. aug. 15. 15:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!