Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » ENSZ és az aktualitások. Mia...

ENSZ és az aktualitások. Mia véleményetek az ENSZ működéséről? Az aktualis problémákra, hogyna reagál. Stb. Kéerlek fejtsétek ki véleményetek ezzel kapcoslatban.

Figyelt kérdés
Egy ENSZről szóló beadandóval gyűlt meg a bajom. Szükségem lenne olyanok véleményényére, akik átlátják az ENSZ működését és rakciókat az aktualitásokra. KÖszi előre is! Dóri

2016. máj. 14. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Több segélyszervezete van who unicef egyebek vannak 8 an akik a biztonsági tanácsban vannak meg vannak évente választott tagok. A föld majdnemminden országa tagja asszrm 150 örül wikipedia pontosabban tudja. Ezek összegyűlnek makszimum katasztrófákhoz visznek kis kaját meg egészségügyi dolgokat ténylegesen nem avatkoznak be mert valaki megvétózza. A célja a béke fenntartása 45 ben alapították gyakorlatilag egy látszatszervezet.
2016. máj. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! Koszi a választ de a száraz szöveg és alakulásának körülményeit már könyvekből kiírtam. Itt véleményekre aktualitásokra lennek kíváncsi! :)
2016. máj. 14. 14:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor ez: izrael fallal zárja el a palesztinokat a házaikat ledózerolja az ensz felszólít és ennyi. Az isis öldököl robbamtgat de egyfikarcnyit sem érdekli azokat az országokat akik hasznot húznak belőle pl törökök vagy mondjuk amerika az olaj eladásai miatt az isis nek amiket megvesz vagy mondjuk a menekültek amiknél szintén nem az lenne a megoldás hogy idejönnek hanem otthon jó körülményeket csinálnak. Amikor cunami volt akkor vittek segélyt ami szimpatikus de például délamerikában többen kaptak rossz injekciókat aminek meddőség lett a következménye. A [link]

[link]


Egy nagyon korrupt semmit mondó szervezet. Igazi befolyásuk nincs valójában a nyugati sajtó ad nekik hátteret.

2016. máj. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Mia véleményetek az ENSZ működéséről?"

Az ENSZ igazából egy ernyőszervezet. Talán a legfőbb eredménye a működésének az, hogy képes egymás mellé ültetni a világ nagyhatalmait, és így elkerülni a 3-ik világháborút.


" Az aktualis problémákra, hogyna reagál. "

Leginkább sehogy.

Ilyen szempontból az ENSZ gyakorlatilag teljesen működésképtelen. Gondolok itt az orosz-ukrán, az izraeli-palesztin, brit-argentin vagy a szíriai problémákra. Meg még ezer másikra.

Az ENSZ-nek nincs "hatalma" ilyen kérdésekben leginkább csak véleményt formál. De az ENSZ véleménye meg nem igazán érdekel senkit.


Amiben valamiféle eredményt képes felmutatni azok esetleg a békefenntartó akciók, és a segélyszállítmányok megszervezése, illetve az ezekhez szükséges anyagi és politikai támogatás megszerzése a tagországoktól.

Egyébként az ENSZ csak akkor képes reagálni valamire, ha a tagországok hozzájárulnak, mert magának az ENSZ minimális erőforrásokkal rendelkezik, amik a szervezet működését lehetővé teszik, de önálló "akciókra" nem elég

2016. máj. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt van például a Jemeni polgárháború.

A jemenieknek égető szükségük lenne humanitárius segítségre, gyógyszerekre, élelmiszerre stb.

Az ENSZ többször is felhívta erre a figyelmet, de a tagországokat nem igazán érdekli, hogy mi zajlik Jemenben. Ezért nem adtak egyenlőre se anyagi se politikai támogatást a projekthez, ezért nem is történt semmi eddig.

2016. máj. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. máj. 15. 01:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Néhány éve dolgoztam az ENSZnek, most is több téren együttműködök ensz szervezetekkel, rengeteg barátom és ismerősöm van ensz berkekben. Elég lesújtó véleménnyel vagyok róla, mert recseg-ropog annyira öreg és idejétmúlt az egész struktúra. Egy lassú mammut, ami lomhán megy egy irányba, de irányváltoztatásra, gyors beavatkozásra képtelen, bármiféle valós hatása szinte csak a BT-nek van, abban hogy az atomháborút elkerüljük, a többi ensz szervezet leginkább csak tanácsot ad, véleményez és tanulmányt ír, amire aztán a politikusok tesznek magasról. Én konkrétan fel szoktam röhögni, amikor történik valami borzalmas hülyeség politikai döntésekből eredően és Bánkimún aggodalmát fejezi ki. Kábé ennyit tud tenni. Az SDG-k jók, de leginkább színes-szagos álmok. Az olyan apróságokról pedig ne is beszéljünk, hogy az UNDP/UNEPnél (amihez a leginkább közel vagyok szakmailag) kb. másfél év amíg a jelentkezéstől valaki eljut addig hogy munkaszerződést kap... a mai világban mégis kinek van ideje másfél évet várni arra hogy lesz-e állása?


Hirtelen ezek jutottak eszembe. Tudom kicsit csapongó, de ha bármi kérdésed van, akkor állok elébe. :)

2016. máj. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!