Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha már mindenáron pénzt...

Ha már mindenáron pénzt akarnak osztogatni, mint például az FNA, miért nem kötik legalább önkéntességhez?

Figyelt kérdés

Havi x(kevesebb, mint a normál havi óraszám, tehát a 168) óra önkéntesség szerintem igazán beleférne.

Sokkal jobban eladható lenne ez az egész dolog.



2016. máj. 26. 23:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Milyen munka lenne 10millió embernek és ki szervezné meg ennyi rengeteg munkavállaló és munka folyamatát ?
2016. máj. 27. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Csak, akkor az nem önkéntesség meg nem feltétel nélküli jövedelem.

Amit te javasolsz, az csökkentett óraszámú közmunka lenne. Az FNA lényege épp az, hogy feltétel nélküli lenne/lesz.

Személy szerint nekem fenntartásaim vannak vele, mert olyan emberek kapnának így pénzt, akiknek nem feltétlen van rá szüksége, míg azoktól, akik eddig több szociális vagy egészségügyi alapú támogatást kaptak még el is vennének pénzt ezzel.

2016. máj. 27. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

10 millió?

Eleve nem is laknak ennyien az országban.

Ebből nyilván lejön a nyugdíjas, a kiskorú, a dolgozó réteg meg még páran.

A maradéknak meg simán tudnék munkát adni.

Létre kell hozni egy Országos Önkéntes Rendszert, ahová regisztrálva lennének az emberek.

A mostani önkéntesek(tudod, akiknek nem elesettek, mégis segítenek) közül kerülnének ki a biztosok, akik ezt az egészet koordinálnák.

Meghatároznák, hogy ki, mikor, mit fog csinálni egy héten x nap x órában..

2016. máj. 27. 08:34
 4/21 A kérdező kommentje:

"Az FNA lényege épp az, hogy feltétel nélküli lenne/lesz."


Én nem mondtam, hogy hívjuk FNA-nak, csak példaként hoztam.

2016. máj. 27. 08:38
 5/21 anonim ***** válasza:
Ezt hívják úgy, hogy rabszolgamunka. Ha a fizetésem emelkedik, de a munkaidőm is emelkedik ugyanolyan arányban, akkor nőtt valójában a fizetésem? :-) Nem igazán...
2016. máj. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
?
2016. máj. 27. 20:05
 7/21 anonim ***** válasza:
Voltam már önkéntes, igaz vidéken. Konkrétan lehetetlen találni valakit akinél lehet önkénteskedni. Tanfolyamot tartottam így tudtam összehozni egy hónapba kb. 10-20 órát. Azóta se kerestek.
2016. máj. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

?


Nem egy menhely van, ahol tárt karokkal várják az embert.

Másrészt lehetne létrehozni.

2016. máj. 28. 18:21
 9/21 anonim ***** válasza:

"Másrészt lehetne létrehozni."


De akkor meg megint ott vagyunk, hogy ez közmunka "light".

2016. máj. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Kérdező ez echte a közmunkaprogram amiről beszélsz. Aminek van jónéhány árnyoldala a jelenlegi rendszerben.
2016. máj. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!