Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha már mindenáron pénzt...

Ha már mindenáron pénzt akarnak osztogatni, mint például az FNA, miért nem kötik legalább önkéntességhez?

Figyelt kérdés

Havi x(kevesebb, mint a normál havi óraszám, tehát a 168) óra önkéntesség szerintem igazán beleférne.

Sokkal jobban eladható lenne ez az egész dolog.



2016. máj. 26. 23:18
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Nevezd annak, aminek akarod.

Mindenképp jobb, mint ez így.

2016. máj. 28. 19:42
 12/21 anonim ***** válasza:

# 11/11 Időpont ma 19:42


De semmi sem változna ahhoz képest ami most van. Akkor meg? Hogy lenne már jobb?


De én maradok a véleményemnél, hogy azt se tudod miről beszélsz.

2016. máj. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Már miért ne lenne jobb?

Ahogy írtam, a környékünkön van menhely, tárt karokkal várják az embereket, hogy valaki menjen segíteni.

Ilyenkor elő lehetne venni a segélyezetteket és heti pár órában alkalmazni őket.

2016. máj. 28. 20:55
 14/21 anonim ***** válasza:
Tehát végülis te ezt mondod: Emeljük meg a közmunkások bérét/csökkentsük felére a munkaóráikat ugyanezért a fizetésért. Ez oké, felőlem beszélhetünk erről, csak akkor ne keverd ide az FNA-t!
2016. máj. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

# 13/14 Időpont ma 20:55


És ki fizetné? Vagy dolgozzanak ingyen, azért, hogy közmunkázhatnak pénzért? Erről beszéltem, amikor rabszolgaságot említettem...

2016. máj. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Én arra gondoltam, hogy ha már annyira odavannak ezzel az FNA témával, akkor miért nem úgy módosítják az FNA-t, hogy nem az a neve meg akkor cserébe elvárnak egy kis munkát.

Egyébként teljesen hülyeségnek tartom, mert ahogy írták, nincs rá pénz meg egyebek.

Érdekelt volna, hogy miért nem, mert azt vettem észre, hogy teljesen fel vannak háborodva az emberek, ha esetleg az állam is elvárná, hogy ne csak a markukat tartsák.

Tehát ezért dobtam fel, hogy ne dolgozzanak akkor egész nap, de heti mondjuk 20 óra az belefér.

2016. máj. 28. 21:31
 17/21 anonim ***** válasza:

# 16/16 Időpont ma 21:31


Ettől még semmi értelme amit beszélsz. Ha én csinálok valamit, amiért ellenértéket kapok azt (köz)munkának hívják, ami most is van. Tehát te azt akarod bevezetni, ami most van, meg az elmúlt években is volt.


Ennyi erővel kampányolhatnál amellett is, hogy a fizetésed arányában vonják az adókat...

2016. máj. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nem ugyan az, mert csökkentett az óraszám.
2016. máj. 28. 21:50
 19/21 anonim ***** válasza:

# 18/18 Időpont ma 21:50


Még mindig semmi értelme amit beszélsz. Elvonatkoztatva a feltételhez kötött feltétel nélküli jövedelemtől, meg az önkéntes munka fizetésérttől is.


Kiket akarnál ezzel megcélozni?

Aki fehéren dolgozik? Az inkább vállal túlórát a saját cégénél, vagy másodállást.

Aki szürkén? Az örül, ha a saját munkájával végez.

Aki feketén? Az örül, ha a munkájáért fizetést is kap.

Aki közmunkázik? Akkor miért nem közmunkába adjuk ki ugyanúgy?

2016. máj. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Az FNA jó ötlet volna egy tökéletes társadalomban, de ez pont Magyarországon jelenleg, még ha lenne rá fedezett akkor se működne. A legtöbb ember csak otthon henyélne, mint egy here, vagy ami rosszabb egy hét alatt a seggére verne a pénznek. Közmunkán(az voltam, képeztem magam mellette, így tudtam ott hagyni) sok ember megkapja a fizuját, és egy hét alatt elissza, aztán megy segélyért könyörögni, hogy azt is eligya. Ha az emberek tevékenyek lennének, önszántukból egymás segítésén munkálkodnának, fejlesztenék magukat, szerintem már az egy rendkívül hasznos hanem a leghasznosabb dolog lenne, ha az emberek a felszabaduló idejüket tanulásba fektetnék, hiszen akkor egy idő után nem szorulnának az alapjövedelemre, sőt hozzá adnának javakat a rendszerhez. De ismétlem sajnos ma Magyarországon ez nem fog működni. Ezt az oktatásnál kellene elkezdeni, és esetleg egy 30 év múlva megnézni, hogy van e értelme. Én például örültem volna egy ilyen lehetőségnek hiszen, a közmunka mellet nehéz volt tanulni, de az emberek 90%-a sajnos nem erre fordítaná az idejét:\
2016. máj. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!